הרשימה המלאה של ניסויי "מדע בבית" – ניסויים מדעיים לילדים ולמבוגרים – שהתפרסמו עד היום (לפי סדר פרסומם, החדשים בתחתית הרשימה). כל שבועיים מתפרסם ניסוי חדש:

כאן תמצאו מגוון הצעות לניסויים מדעיים לילדים (ומבוגרים) שאפשר לעשות בבית – ללא שימוש במכשירים או חומרים מיוחדים. התוצאות – מפתיעות, יפות וקוסמות. לכל ניסוי נלווה הסבר מפורט על המדע שמאחורי ה'קסם' שבניסוי.

ניסויים עם טקסט ותמונות בלבד (ללא סרט וידאו):

 1. חרציות צבעוניות – בניסוי הזה נלמד איך לשנות את צבען של חרציות לבנות בעזרת צבעי מאכל.
 2. בלוני גומי חסיני אש – בניסוי הזה נראה איך אפשר להניח בלון גומי רגיל מעל אש בלי שיתפוצץ.
 3. כרומטוגרפיה של פרחים – בניסוי הזה נכין תמצית של צבענים (פיגמנטים – חומרים בעלי צבע) מתוך עלי הכותרת של פרחים צבעוניים. לאחר מכן נפריד את הצבעים עצמם למרכיביהם השונים.
 4. מערבולת בבקבוק – בניסוי הזה נבחן איך אפשר לרוקן בקבוק בזמן הקצר ביותר, מה הקשר של זה למערבולות ומה משפיע על זרימת הנוזל דרך צוואר הבקבוק.
 5. צוללן בבקבוק – בניסוי הזה נבנה "צוללן" בתוך בקבוק וכך נוכל לבחון את עקרון הציפה שמשמש צוללות, ספינות, כדורים פורחים ודגים מסוימים.
 6. צנצנופון – בניסוי הזה נלמד להכין קסילופון מצנצנות או מבקבוקי זכוכית.
 7. גליל פאן – בניסוי הזה ניצור כלי נגינה שלא צריך לנגן בו כדי להפיק ממנו צליל.
 8. האטב הצף – בניסוי הזה נראה איך אפשר לגרום לאטב משרדי ממתכת לצוף על פני המים רק על ידי שינוי האופן שבו נניח אותו במים. ונראה גם איך סבון הורס את הכל.
 9. המטאטא המכושף – בניסוי הזה נגרום למטאטא להסתובב – בלי לגעת בו בשום צורה. ה"כישוף" מתאפשר באמצעות פיסיקה פשוטה.
 10. הביצה שלא עפה – בניסוי הזה נראה איך כוח ההתמדה מגן על ביצה ומונע ממנה לעוף אפילו כשנותנים לה מכה חזקה.

  כל הניסויים הבאים כוללים גם סרט וידאו מדגים:

 11. איך יוצרים אש מתחת למים? – בניסוי הזה נגרום לאש לבעור מתחת למים.
 12. איך להכין חומר שהוא גם נוזל וגם מוצק? – בניסוי הזה נכין חומר שמתנהג בצורה מוזרה – מצד אחד הוא נוזלי, ומצד שני כשלוחצים עליו ומפעילים עליו כוח הוא נעשה פתאום נוקשה כמו חומר מוצק.
 13. להביור יורק אש מקליפות של פרי הדר – בניסוי הזה נשתמש בקליפות של פרי הדר וניצור מהן מעין "להביור" קטן.
 14. איך להזיז זרם מים באמצעות חשמל סטטי? – בניסוי הזה נכופף זרם של מים בלי לגעת בו בשום צורה.
 15. ניסוי איך פועל שלט: אור אינפרה-אדום? – בניסוי הזה נראה איך עובד שלט-רחוק, ואיך הוא מעביר את ההוראות למכשירים שעליהם הוא שולט.
 16. הר געש של קצף – בניסוי הזה ניצור משהו שנראה כמו הר געש קטן באמצעות ציוד שאפשר למצוא בכל בית או חנות מכולת.
 17. כיבוי אש באמצעות מוזיקה – בניסוי הזה נראה את תנועת האוויר שיוצרים גלי הקול, ואפילו נצליח לכבות נר באמצעותה.
 18. איך לחסום קרינת סלולר ורדיו (כלוב פאראדיי)? – בניסוי הזה נראה איך אפשר להשתיק ולחסום לחלוטין טלפונים סלולריים באמצעות משהו פשוט מאוד בשם "כלוב פאראדיי" שאפשר להכין באמצעים ביתיים.
 19. קסם מתמטי במספרים תלת-ספרתיים – הניסוי היום הוא סוג של קסם מתמטי. מומלץ לבצע את הניסוי/קסם על אנשים אחרים ולהפתיע אותם.
 20. איך לדקור בלון בלי לפוצץ אותו? – בניסוי הנוכחי נבצע קסם ידוע שמבוצע בדרך כלל בידי קוסמים (מחט בבלון) – נעשה אותו בשתי שיטות שונות ונסביר את ה העיקרון המדעי העומד מאחוריו.
 21. ניפוח בלון בלי מאמץ באמצעות הכוח של הכימיה – בניסוי הזה ננפח בלון באמצעות תגובה כימית, בלי שום מאמץ פיזי.
 22. איך לעשות "בלון הליום" מזויף? – בניסוי הזה ניקח בלון רגיל ונגרום לו להיצמד לתקרה – כך שייראה כאילו מדובר בבלון הליום קל מהאוויר.
 23. איך גורמים לברזל להידלק? – בניסוי הזה נראה שבניגוד לניסיון היומיומי שלנו איתו, ברזל דווקא להישרף.
 24. מדידת נפח אגרופים – ארכימדס וניוטון משלבים ידיים – בניסוי הנוכחי נמדוד בצורה מדויקת מאוד נפח של גופים, תוך שימוש בגרסה מיוחדת ולא מוכרת של חוק ארכימדס, שמשלבת בתוכה גם את החוק השלישי של ניוטון.
 25. קסם מתמטי בקלפים – נשתמש בתכונה מתמטית של המספרים שבין 10 ל-19 כדי לבצע קסם נחמד בקלפים.
 26. איך להפוך כוס בלי שהמים יישפכו ואיך להרים כוס הפוך? (1) – בניסוי הזה נשתמש בלחץ האוויר שסביבנו כדי למנוע ממים שנמצאים בכוס הפוכה להישפך, וגם נרים באמצעותו כוס בצורה הפוכה, כשהכוס נמצאת מתחת לכף היד!
 27. ניסוי השפעת הראייה על השמיעה - אפקט מקגורק – בניסוי נראה (ונשמע!) איך מראה העיניים יכול לשנות את האופן שבו אנו שומעים – באמצעות אשליה שנקראת אפקט מקגורק.
 28. לנגן על כוס (כוס מנגנת) – בניסוי הזה נפיק צלילים מיוחדים באמצעות האצבעות, על גבי כוסות יין דקות.
 29. מירוץ הפחיות המכושפות שמתגלגלות בלי מגע – בניסוי זה נגרום לפחיות משקה רגילות לחלוטין להתגלגל בלי שניגע בהן בשום צורה – על ידי שימוש בכוח המשיכה החשמלי.
 30. הרצועה שלא נגזרת – רצועת מביוס –בניסוי הנוכחי ניצור רצועה שגם אם גוזרים אותה לחצי, היא פשוט לא נגזרת – כמו קסם. הניסוי עוסק בתחום מתמטי שנקרא טופולוגיה, ומומלץ לבצע אותו מול אנשים אחרים ולהפתיע אותם.
 31. איך לנפח בלון בתוך בקבוק? – זהו ניסוי שכדאי לעשות בתור התערבות משעשעת עם אנשים – לבקש מהם לנפח בלון בתוך בקבוק, ואחרי שיתייאשו להראות להם איך עושים את זה באמת.
 32. גלגלת משני מגבים – או איך אפשר לגבור בקלות על הכוח של שני אנשים – בניסוי הזה נשתמש בחבל שנלפף סביב שני מוטות, בדומה לגלגלת, כדי להגביר את הכוח שלנו. בעזרתו נוכל לגבור על (כמעט) כל זוג של אנשים בתחרות משיכה.
 33. איך יודעים אם ביצה מבושלת בלי לשבור אותה? – בניסוי זה נלמד להבדיל בין ביצה לא מבושלת לביצה מבושלת (ביצה קשה) באמצעות ניסוי פשוט ובלי לשבור את הקליפה של הביצה.
 34. צפצפת הנייר של ברנולי – בניסוי הזה נגרום לנייר שנושפים עליו לרחף ונבנה צפצפה חזקה מאוד מנייר.
 35. משחקי "איקס עיגול" מיוחדים – ב"ניסוי" נלמד כמה גרסאות חדשות ומפתיעות של המשחק הידוע.
 36. נר "שואב" מים לתוך כוס – בניסוי הזה נגרום לנוזל להישאב כלפי מעלה לתוך כוס הפוכה – באמצעות נר.
 37. הכנה אוטומטית של שרשרת מגומייה ואטבים בניסוי הזה נראה איך אפשר ליצור שרשרת המחוברת לרצועת נייר משני אטבים משרדיים וגומייה והכול בתנועת יד קלה ומהירה! הניסוי עוסק בתחום מתמטי שנקרא טופולוגיה.
 38. איך לנפח בלון בתוך בקבוק (2)? – שיטה נוספת לניפוח בלון בתוך בקבוק, הפעם באמצעות "טריק" – טיפול מיוחד שעשינו לבקבוק.
 39. הפקת דנ"א מתותים בבית – בניסוי הזה נפריד באמצעים ביתיים את החומר התורשתי – הדנ"א שנמצא בתאים חיים – משאר חלקי התא, נגלה איך הוא נראה ואפילו נוכל לגעת בו.
 40. בנייה של מטוס סילון מבלון – בניסוי הזה נבנה מטוס סילון, אבל במקום מנוע שפועל על דלק נשתמש בבלון מלא אוויר שייתן לנו את כוח הדחף הדרוש לתנועה.
 41. האף של פינוקיו: אשליה חושית – בניסוי הזה נלמד איך לגרום לעצמנו להרגיש כאילו האורך של האף שלנו מגיע למטר שלם – ממש כאילו גדל לנו אף כמו של פינוקיו.
 42. איך גורמים לכדור ולבלון לרחף באוויר? – בניסוי הזה נגרום לכדור פינג-פונג ולבלון לרחף באוויר בלי ליפול למטה ובלי לזוז לצדדים. ההסבר לתופעה עבר שינויים גדולים במהלך השנים.
 43. בניית מצנח משקיות ואטב – בניסוי הזה נבנה מצנח משקיות ונראה שהוא יכול להאט בצורה משמעותית נפילה של חפצים.
 44. ידיים חסרות משקל – בניסוי הזה נגרום בפעולה מאומצת של 45 שניות להרגשה כאילו הידיים שלנו חסרות משקל ומרחפות באוויר.
 45. איך לגרום לנר לבעור מתחת למים? – בניסוי הזה נלמד טריק פשוט לביצוע שמאפשר לנר להמשיך לבעור מתחת לפני המים בכלי שבו הוא נמצא.
 46. תותח גפרורים – בניסוי הזה נבנה תותח זעיר בעזרת גפרורים. התותח יירה גפרורים תוך שימוש בתכונות הכימיות והפיסיקליות של חומר הבעירה של הגפרור.
 47. רובה גומיות (וחוק שימור האנרגיה) – הפעם נבנה בקלי -קלות רובה שיורה גומיות, ונדגים באמצעותו עיקרון חשוב מאוד בפיסיקה שנקרא "חוק שימור האנרגיה".
 48. סביבון אש – בניסוי הזה נבנה סביבון שמסתובב באמצעות אוויר חם שנפלט מנר.
 49. החומר המופלא שבחיתולים – בניסוי הזה נבדוק מה בדיוק סופג את הנוזלים בתוך יתולים חד-פעמיים, וכמה מהר הוא עושה את זה.
 50. איך לבנות מדפסת משולבת סורק מנר ומטבע – בניסוי הזה נלמד איך אפשר להעתיק תמונה מעיתון לכל דף שנרצה באמצעות נר ומטבע, ובלי להשתמש בשום אמצעי טכנולוגי.
 51. הכנת משאבת מים אוטומטית מקשיות מתקפלות – בניסוי הזה נבנה מקשיות סיפון - סוג של משאבת מים שפועלת "מעצמה" ושואבת מים בלי צורך בחשמל או בכל מקור אנרגיה חיצוני נראה לעין.
 52. כוס הפלא שמתרוקנת מעצמה (גביע פיתגורס) – בניסוי נזה נבנה כוס מיוחדת שמתרוקנת מעצמה ברגע שהמים מגיעים בה לגובה מסוים.
 53. איך אפשר להפריד תערובת של מלח ופלפל – בניסוי הזה נצליח לעשות את מה שנראה בלתי אפשרי – להפריד תוך שניות מעטות בין מלח ופלפל שמעורבבים ביחד.
 54. ניסוי הסנה הבוער: איך לגרום לנייר לבעור בלי שישרף? – בניסוי הזה נסביר איך לעשות קסם ידוע באמצעות שיטה מדעית – חומר עולה באש אבל לא נשרף בכלל (כמו "הסנה הבוער").
 55. איך לבנות צפצפה מנייר מגולגל? – בניסוי הזה נראה איך אפשר לבנות צפצפה באמצעות שאיפה של אוויר דרך נייר מגולגל.
 56. איך לגרום לצבעים לזהור בחשכה? – בניסוי הזה ניראה איך אפשר לגרום לצבעים לזהור ולפלוט אור לסביבה, ונראה באיזה גורמים תלוי הזוהר הזה.
 57. איך להפוך כוס מים בלי שהמים ישפכו (2)? – בניסוי זה נלמד שיטה נוספת איך להפוך כוס מלאה במים בלי שהמים ישפכו. הניסוי מנצל שתי תופעות פיזיקליות – מתח הפנים של המים ולחץ האוויר החיצוני.
 58. סביבון מים, פלפל וסבון – בניסוי זה נבנה סביבון שצף על פני המים – ומסתובב בעזרת טיפה של סבון כלים.
 59. כיצד לבנות מד רוח - שבשבת? – בניסוי זה נבנה שבשבת המראה את כיוון הרוח ואת מהירותה.
 60. איך להשמיע קולות של ברווז באמצעות קשית? – בניסוי הזה נלמד איך להפיק קולות מצחיקים באמצעות קשית שתייה, נלמד גם איך לשנות את גובה הצלילים המופקים ונלמד את העיקרון שלפיו פועלים כל כלי הנשיפה המוזיקליים.
 61. קסם הקלף הביישן – בניסוי זה נעשה קסם קלפים המשתמש בתכונות המספרים הראשוניים.
 62. התיון שנדלק ומתחיל לעוף – בניסוי זה נגרום לשקיק תה לעוף למעלה – באמצעות אוויר חם שנוצר מאש.
 63. רכבת הרים בתוך בלון – בניסוי זה נבנה סוג של רכבת הרים קטנה שבה מטבע מסתובב בתוך בלון באופן מקביל ואפילו מאונך לקרקע – בלי ליפול.
 64. כיצד לאזן כף ומזלג על נקודה באוויר? – בניסוי זה נחבר יחד כף ומזלג בצורה שתאפשר לנו לאזן אותם על שיפוד עץ בנקודה שנמצאת באוויר שביניהם – בצורה שנראית מפתיעה ולא הגיונית.
 65. מתי אי אפשר לעמוד על רגל אחת? – בניסוי זה נראה באיזה מקרה לא ניתן לעמוד על רגל אחת. כיוון שמדובר בסיבה פיזיקלית הקשורה למרכז הכובד, אפשר להשתמש בניסוי זה בתור התערבות שתמיד זוכים בה :-)
 66. כיצד לבנות משולש רועם? – בניסוי זה נבנה באמצעות קיפולי נייר מין משולש שכאשר מזיזים אותו מהר הוא יוצר קול חזק של פיצוץ.
 67. איך לבנות מקשית מטוס מוזר שעף מדהים? – בניסוי זה נבנה מטוס בעל צורה מוזרה מאוד שעף באופן מפליא.
 68. איך לגרום לצימוקים לרקוד? – בניסוי זה נגרום לצימוקים לרקד בתנועה מעלה ומטה בתוך כוס.
 69. מה קורה כשסוכריות מנטוס פוגשות בקולה – בניסוי זה נראה את התגובה המדהימה שמתרחשת כשמשקה מוגז פוגש סוכריית מנטוס.
 70. איך ליצור תמונת פרצוף שמשנה הבעה כל הזמן? – בניסוי זה ניקח נלמד איך להפוך כל תמונה של פרצוף לתמונה מיוחדת שבה הבעת הפנים משתנה כל הזמן לפי זווית הצפייה בתמונה.
 71. איך לצייר ציורים מופלאים על חלב? – בניסוי זה נצייר ציורים צבעוניים יפיפיים על משטח ציור שעשוי למעשה מחלב, בעזרת צבעי מאכל וסבון.
 72. כיצד לבנות מנוע רקטי? – בניסוי זה נבנה דגם זעיר של מנוע רקטי תוך שימוש בגז ממצית כדלק.
 73. איך לגרום לאצטרובל להיפתח ולהיסגר? – בניסוי זה נגרום לאצטרובל של אורן להיפתח ולהיסגר כרצוננו.
 74. כיצד ליצר גבינה (ופלסטיק) מחלב? – בניסוי זה נשתמש בשיטה כימית כדי להפריד את החלב למרכיביו העיקריים – כדי ליצר גבינה (דמויית פלסטיק).
 75. ניסוי "האצבע המשותקת" – בניסוי זה נבצע קיפול של אצבעות שימנע מהקמיצה לזוז – כאילו היא משותקת.
 76. כיצד לבנות כדור פורח משקית? – בניסוי זה נבנה דגם מוקטן של כדור פורח, המסוגל לעוף לגובה של מספר מטרים באוויר.
 77. תמדדו - מה זמן התגובה שלכם? – בניסוי זה נלמד איך אפשר למדוד כמה זמן לוקח לאנשים להגיב מהרגע שהם ראו משהו.
 78. ענן בתוך בקבוק – בניסוי זה ניצור ענן קטן בתוך בקבוק, אנחנו גם נוכל להעלים את הענן וליצור אותו מחדש בכל רגע לפי רצוננו.
 79. איך לבנות מסוק? – בניסוי הזה נבנה מדחף של מסוק שעף באוויר כשמסובבים אותו במהירות.
 80. קסם כרוב משנה צבעים (אינדיקטור) – בניסוי הזה נלמד איך אפשר להפיק צבע מכרוב סגול ואיך אפשר לגרום לו לשנות את צבעו.
 81. קסם האצטון המתמוסס – בניסוי זה נגרום לקלקר "להיעלם" עד ידי המסתו.
 82. איך להפוך עצמות לגומי? – בניסוי זה נהפוך עצמות קשות לרכות כמו גומי, ונלמד על חשיבות צריכת הסידן.
 83. קסם העיגול שמשנה את גודלו – בניסוי זה נגרום לעיגול להיראות גדול או קטן יותר רק באמצעות הזזה שלו מסביבה אחת לאחרת.
 84. איך לקשור קשר על ידי גזירה במספריים? – בניסוי הזה ניצור רצועת נייר שכאשר גוזרים אותה נוצר בה קשר, והיא עצמה אינה נגזרת לשתי רצועות נפרדות.
 85. איך להפוך פחית פתוחה בלי שהיא תישפך? (3)  – בניסוי זה נלמד איך אפשר להפוך פחית שתייה מלאה במים בלי שהמים ישפכו, כל זה בלי לסתום את הפתח בשום חומר אחר.
 86. סוכריית המרשמלו המתנפח – בניסוי זה נגרום למרשמלו להתנפח כמו בלון, ולשנות את תכונותיו. אפשר לאכול את הסוכרייה שמקבלים בסוף הניסוי.
 87. ניסוי בקבוק המים הנמעך מעצמו – בניסוי זה נמעך בקבוק מים בלי שנלחץ עליו, לחץ האוויר החיצוני יעשה לנו את העבודה בעוצמה ובמהירות מדהימה.
 88. קסם וחידת הקשר בחבל – בניסוי זה נלמד איך לעשות קשר בחבל במצב שנראה בלתי אפשרי. לאחר שלומדים את הטריק, מומלץ להשתמש בניסוי כחידה לאחרים.
 89. איך למדוד נוכחות ויטמין C במזון – בניסוי הנוכחי נלמד להכין תמיסה צבעונית שמחליפה את צבעהּ כאשר "פוגשת" ויטמין סי – שבאמצעותה אפשר למדוד נוכחות של ויטמין סי בכל מזון שנרצה.
 90. איך לייצר נייר ממוחזר? – בניסוי זה ניקח פסולת נייר, נמחזר אותה, ונכין ממנה נייר חדש.
 91. איך לזקק אלכוהול מתוך יין? – בניסוי זה נפריד את האלכוהול שנמצא בתוך יין בשיטה שנקראת זיקוק – ונעשה זאת באמצעים ביתיים ופשוטים.
 92. מזרקה בתוך בקבוק – בניסוי זה נבנה מזרקה קטנטנה שפועלת בתוך בקבוק.
 93. אש באמצעות סוללה, קצר והתחשמלות – בניסוי זה נראה מה הוא קצר חשמלי וכיצד הוא עלול לגרום לשריפות. בחלק השני נלמד כיצד לדעת האם סוללה מלאה.
 94. איך להפוך כוס מים בלי שהמים ישפכו? (4) – בניסוי זה נלמד דרך (נוספת) להפוך כוס מים מלאה בלי שתוכנה יישפך.
 95. כיצד להעלות מספרים בריבוע במהירות שיא – בניסוי זה נלמד איך להעלות בריבוע (להכפיל בעצמם) מספרים המסתיימים בספרה 5, במהירות העולה על מהירות ההקלדה של התרגיל במחשבון.
 96. איך להזיז דברים בעזרת כוח המחשבה – בניסוי זה נגרום לקשית שתייה לזוז ולהימשך אל גופנו, מומלץ להדגים לאנשים אחרים ולהדהים אותם.
 97. קסם זיהוי קלף נבחר – קסם בקלפים שמשתמש בהסתברות וסטטיסטיקה ו(כמעט) תמיד מצליח לזהות קלף שנבחר באופן סודי.
 98. בניית משאבת מים צנטריפוגלית מקשית ושיפוד – בניסוי הזה נבנה משאבה קטנה ששואבת מים כאשר היא מסתובבת.
 99. שבשבת שמסתובבת בתוך כוס אטומה – בניסוי זה נבנה סוג של שבשבת מסתובבת, אבל לא בכוח של רוח אלא בכוח המשיכה החשמלי, ולכן יכולה להסתובב גם בתוך כוס אטומה.
 100. איך לטהר מים באמצעות פחם? – בניסוי זה נהפוך מים צבועים לצלולים באמצעות תכונות הטיהור של פחם.
 101. כפל מהיר בעזרת פסים – בניסוי זה נלמד שיטה לביצוע פעולות כפל ארוך – בעזרת ציורי פסים, ובלי צורך לדעת בעל-פה את לוח הכפל.
 102. איך לבנות מקרן וידאו מטלפון וזכוכית מגדלת? – בניסוי זה נלמד איך להקרין את תצוגת הטלפון בגדול על קיר או על מסך.
 103. כיצד להקרין דמות של כל דבר שרוצים על הקיר? – בניסוי זה נלמד איך להקרין דמות של כל חפץ שנרצה על קיר או על מסך.
 104. בניית ספריי מקשית – קשית ונטורי – בניסוי זה נייצר תרסיס של מים וגם תרסיס של כדורוני קלקר באמצעות עקרון מדעי העוסק בלחץ של נוזלים, שנקרא עקרון ונטורי.
 105. רביולי ללא בצק - מתכון בישול מולקולרי – בניסוי זה, נכין כופתאה של פירות יער, שעטופה בציפוי שמיוצר בשיטה של בישול מולקולרי, ללא שימוש בקמחים או בצקים.
 106. ספגטי משוקו - מתכון בישול מולקולרי – בניסוי זה נכין ספגטי – אבל ללא שימוש בבצק או בקמחים, אלא משוקו בשילוב של חומר מסמיך ומקשה מיוחד.
 107. קוויאר ממיץ פטל - מתכון בישול מולקולרי – בניסוי זה נכין בועיות קטנות של מיץ פטל בעלי מעטפת שקופה וקשיחה, שמתפצפצות בפה – בדומה לקוויאר, בשיטת בישול מולקולרי מיוחדת.
 108. מיץ תפוזים שקוף - מתכון בישול מולקולרי – בניסוי זה ניקח מיץ תפוזים ונהפוך אותו לשקוף / צלול – בלי לשנות את טעמו, בשיטה של בישול מולקולרי.
 109. בניית מצלמה מגלילי נייר (קמרה אובסקורה) – בניסוי זה נבנה מין מצלמה קטנה שמקרינה דמויות על מסך נייר, ומאפשרת הגדלה והקטנה של הדמות. המצלמה מבוססת על התקן עתיק שנקרא לשכה אפילה או קמרה אובסקורה.
 110. מדידת ריכוז החמצן באוויר באמצעות שריפה ללא אש – בניסוי זה נראה שיטה למדידת אחוז החמצן באוויר, שמצריכה אמצעים ביתיים וסבלנות :-) בלבד, באמצעות תגובה כימית איטית הדומה לשריפה, בין החמצן לברזל.
 111. הפטיש ש(כמעט) מרחף באוויר בלי ליפול - בניסוי זה נגרום לפטיש להישען על קו דקיק בלי ליפול, תוך שימוש בעקרון שנקרא מרכז מסה
 112. קסם הטבעת המשתחררת - האם אפשר להוריד טבעת מחוט שקשור בין האצבעות? – המתמטיקה מוכיחה שכן, ובניסוי הנוכחי נלמד איך עושים זאת וכיצד זה מתרחש.
 113. להפוך קרח לפחם?! - ניסוי פשוט שמדגים כיצד אפשר ליצור שכבת פחם בעזרת חימום של קרח.
 114. ביצה ללא קליפה - בניסוי זה נמיס את הקליפה הקשה של הביצה ונישאר עם ביצה לא מבושלת, שעטופה בקרום דק.
 115. ביצה מתנפחת ומתכווצת - ניסוי שמדגים איך אפשר לגרום לביצה להתנפח או להתכווץ, ומה הקשר בין קרום של ביצה להתפלת מים?
 116. אשליית הבננה שמשנה את גודלה - בניסוי זה נראה איך אפשר לתעתע במוח ובמערכת הראייה בקלות, באמצעות יצירת שתי צורות דמויות בננה, שגודלן נראה שונה כאשר משנים את המיקום היחסי שלהן.
 117. ניפוח בלון באמצעות אצטון - אצטון להסרת לק יכול לנפח בלונים בשיטה פשוטה, המשתמשת בהבדלי הנפח בין נוזלים לגזים
 118. חריטה על ביצים - שיטה פשוטה לחרוט על ביצים כל דבר שרוצים על ידי המסת הקליפה רק באיזורים הרצויים, באמצעות צריבה בחומץ.
 119. איך לחשוף קוד מגנטי סודי בכרטיסי אשראי - בכל כרטיס מגנטי, יש "פס מגנטי" שחבוי בו קוד סודי. בניסוי נלמד כיצד אפשר לראות את הקוד הזה באמצעים ביתיים.
 120. קוביית קרח מרחפת ומזילה דמעות - איך לגרום לקוביית קרח לרחף באמצע כוס מלאה נוזלים.
 121. תולעת של אבקה - איך אפשר ליצור מאבקה "תולעת" הזוחלת על נייר? ומהו המבנה המיוחד של מגנטים למקרר?
 122. כיבוי אש בלי מים - כיצד לבנות מטף לכיבוי אש באמצעות חומץ ואבקת סודה לשתייה – המכבה אש באמצעות גז.
 123. הנרות שכבים בסדר מפתיע - כאשר מכסים נרות בוערים במכסה אטום, הם נכבים בטור אחד אחר השני, בצורה מפתיעה.
 124. טיפות הטיפקס המשתוללות - בניסוי זה ניצור מחזה מרהיב עין בתוך קערה, בעזרת נוזל מחיקה לבן ותמיסת סבון.
 125. עושים בלגן בסדר - 10 ניסויים מדעיים מפתיעים שאפשר לעשות ליד שולחן החג (או כל שולחן אוכל).
 126. בומרנג: עשו זאת בעצמכם - בניסוי זה נבנה בומרנג ונלמד כיצד ליידות אותו נכון כך שיעוף במעגל ויחזור אל הזורק.
 127. ניסוי המגש המתרומם - נר ונייר רטוב מאפשרים לנו להרים מגש באמצעות כוס שמונחת עליו – בעזרת ההפרשים בלחץ האוויר.
 128. איך לגרום לספינר לרחף באוויר? - לכבוד שגעון הספינרים שפקד את ישראל, הכנו סרטון ספיישל של 'מדע בבית' על ניסויים בספינרים.
 129. הולוגרמה ביתית - טלפון נייד ופיסת פלסטיק שקופה הם כל מה שצריך כדי ליצור מעין הולוגרמה ביתית: סרט ה'מוקרן' באוויר.
 130. מיקרוסקופ משיפוד - באמצעות שיפוד עץ, טיפת מים ומצביע לייזר נבנה מיקרוסקופ שמקרין על הקיר.
 131. הקערה המדליקה אש - באמצעות קערת נירוסטה אפשר להבעיר גפרור או נייר תוך שניות בעזרת השמש הישראלית החזקה.
 132. טיל מגפרור - בניסוי זה נבנה משגר ורקטה קטנה מגפרור בודד, שיכולה להגיע לטווח של מטרים אחדים.
 133. איך לבנות כדורגל מנייר - בניסוי זה נרכיב ממחומשים וממשושים צורה הדומה לכדורגל הנקראת איקוסהדרון קטום. זו גם אחת הצורות הטבעיות של מולקולות היסוד פחמן.
 134. איך לפוצץ בלון בעזרת תפוז - בניסוי זה נציג דרך לפוצץ בלון בלי לגעת בו – באמצעות חומר הנמצא בקליפות של תפוזים ופירות הדר אחרים.
 135. ניסוי הלהבה המרחפת - בניסוי זה נראה מה קורה ללהבת מצת שפוגשת במסננת מתכת, ואיך אפשר לגרום ללהבה לרחף באוויר.
 136. חידת שטר הכסף והכוס - בניסוי נראה איך לבנות משטר של 100 שקלים גשר חזק שיכול לשאת משקל של כוס זכוכית.
 137. איך לבנות קוביית קסם מרחפת -בניסוי בונים קובייה שקועה / הפוכה שמורכבת רק משלושה גזרי נייר מחוברים, אשר גורמת לאשליה מיוחדת שבה היא נראית כאילו מרחפת באוויר.
 138. ניסוי העיפרון החמקמק - בניסוי זה נראה עד כמה נפגעת הראייה התלת ממדית שלנו כאשר אנו מסתכלים על העולם בעין אחת בלבד.
 139. הבלון העמיד בפני נעצים - בניסוי זה נראה כיצד אפשר למנוע מבלון מלהתפוצץ כאשר הוא נוגע בנעצים או בעצמים חדים אחרים.
 140. ניסוי הקשית המתפוצצת - בניסוי נגרום לקשית שתייה להתפוצץ ממכה קלה, אחרי שנדחוס בתוכה אוויר.
 141. איך לדגום ולראות טביעות אצבע - שיטה ביתית לדגימת טביעות האצבעות בעזרת נייר-דבק ועיפרון.
 142. סירת מרוץ שפועלת על סבון - איך לבנות סירה זעירה שה"דלק" שלה הוא סבון שמתפשט על פני המים.
 143. מנוע סילון מקשית - מין מנוע סילון קטן מקשיות, שגורם להן להסתובב בתוך הפה וסביב הראש, ברגע שנושפים דרכן.
 144. ניסוי הפחית המעופפת - איך אפשר להעביר פחית מכוס אחת לאחרת בלי לגעת בפחית או בכוסות? - איך לחץ האוויר מאפשר לנו להזיז דברים.
 145. איך להוציא שדון מבקבוק - בניסוי נראה כיצד שיפשוף של בקבוק גורם לאוויר שבתוכו לדחוף חפצים הנמצאים עליו, כאילו שדון מסתורי הנמצא בבקבוק מתעורר לחיים.
 146. פלנטריום ביתי בצנצנתבניסוי נבנה מקרן כוכבים קטן שמקרין צורות של קבוצות כוכבים ידועות על הקיר או על התקרה.
 147. מנורת לבה מסוכרזית - בניסוי נבנה מתקן דמוי 'מנורת לבה' – חגיגה של בועות וטיפות צבעוניות צפות ושוקעות.
 148. ים בתוך בקבוק - בניסוי ניצור מעין ים עם גלים הכלואים בתוך בקבוק, ואפילו נשיט עליהם סירה קטנה, בזכות התכונות של השמן והמים.
 149. דיו סתרים - בניסוי הזה נשתמש באמצעים ביתיים להכנת דיו סתרים, באמצעותה נכתוב הודעה סודית בכתב סתרים בלתי נראה על נייר, וגם נלמד איך לחשוף את הכתוב.
 150. כוסות מעופפות בתנועת בננה - בניסוי הזה נגרום לשתי כוסות מחוברות לעוף באוויר תוך כדי סיבוב, מה שיגרום להן לנוע במסלול קשתי, בגלל תופעה פיזיקאלית שנקראת אפקט מגנוס.
 151. איך סליים נוצר - בניסוי הזה נכין סליים בסיסי וגם נבין איך הוא נוצר.
 152. הסליים המטפס - בניסוי נראה תכונה מפתיעה ומעניינת של סליים, שמאפשרת לו לטפס מעלה על מקל מסתובב.
 153. כרומטוגרפיה של טוש שחור - בניסוי הזה נפריד את הצבע השחור של טוש לצבעים שמהם הוא מורכב, ונראה שהוא בעצם בנוי מתערובת של כמה צבעים.
 154. ביצה עומדת על הראש - בניסוי הזה נראה איך אפשר להעמיד ביצה על הקצה החד שלה, ומה הקשר בין זה לבין מלח, שולחן וקולומבוס.
 155. מים בורחים מכוס - בניסוי הזה נלמד איך מים יכולים "לברוח" ממכל אחד לאחר – וכל זה בלי מגע בעזרת תופעה שנקראת נימיות.
 156. איך להדליק נר כבוי מהעשן שעולה ממנו - בניסוי הזה נלמד איך אפשר להשתמש בעשן המיתמר מנר שכבה כדי להדליק את הנר מחדש.
 157. איך לבנות "מד אהבה" - בניסוי זה נבנה סוג של "מד אהבה" – שמגיב למגע כף יד, ונבין איך הוא עובד.
 158. סרגלים מאירים - בניסוי זה נראה כיצד סרגלי פלסטיק יכולים להוליך בתוכם אור ("סיב אופטי") ולהתנהג כמו מקור אור קטן ובוהק.
 159. כוכב מקיסמי שיניים - בניסוי זה נראה איך מים "מעוררים" קיסמי עץ יבשים לנוע וליצור צורות יפות.
 160. איך להכין שקית מתפוצצת - בניסוי זה נכין שקית שמתנפחת ואפילו מתפוצצת 'מעצמה' – בזכות תגובה כימית בין שני תבלינים.
 161. איך להכין חמאה משמנת - בניסוי זה נלמד איך מכינים חמאה ונבין איך שמן ומים מתערבבים בתוך חלב ושמנת.
 162. כתב סתרים עם טפלון - קוד סודי, או בעצם סוג של כתב סתרים מגניב - שאפשר לכתוב, להעלים ולפענח כמה פעמים שרוצים, ואיך אפשר "לראות" כיוון של מולקולות.
 163. סביבון מתהפך מביצה קשה - בניסוי זה נראה איך אפשר לעשות סביבון מתהפך מביצה קשה – ונסביר מה כל כך מוזר בזה.
 164. גשם של מיץ פטל - בניסוי הזה נוריד גשם בתוך צנצנת, ונבדוק אם מיץ פטל יוצר גם גשם של מיץ פטל.

אפשר גם לראות את הסרטונים של הניסויים ברצף בפלייליסט של מדע בבית (בערוץ של מכון דוידסון ביוטיוב).

36 תגובות

 • נרמין

  היי,

  היי,
  בסדרת הבישול המולקולרי את הניסוי של איך להפוך תפוזים לשקופים לא הצליח לי למרות שעשיתי את כל השלבים שהספירו בסרטון בדיון, אני חושבת שיש טריק להצלחת הנסוי שלא הספירו. גם בניסוי ספגטי משוקו לא קיבלתי אותה תוצאה..

 • מומחה מצוות מכון דוידסוןאבי סאייג

  לא להתייאש

  היי נרמין
  ניסויים לפעמים לא מצליחים (אפילו לי...) - בגלל כל מיני סיבות שאנחנו אפילו לא יכולים לדעת - למשל חומר ישן, טמפרטורה שונה, הרכב מים טיפה שונה. אנחנו ממש משתדלים להראות את הכל בניסויים בלי טריקים שאנחנו מחביאים - כי אנחנו רוצים שאנשים יחזרו על הניסוי. לדעתי בשני הניסויים יש עניין של זמן - אולי תנסי בשניהם לתת יותר זמן לחומרים להתקשות / לרשת הפולימרים להיווצר וככה הסינון של מיץ התפוזים יהיה יותר טוב והספגטי יהיה יותר מוצק.
  בהצלחה בניסויים!

  ד"ר אבי סאייג
  מכון דוידסון לחינוך מדעי
  מכון ויצמן למדע

 • איציק ביציק

  בידור

  לאחר צפייה בסרטון איך לדקור בלון בלי לפוצצו אני חושב שסרטון זה אינו ראוי מכיוון שילדה נבהלת שם
  בתי הקטנה שצפתה בסרטון זה כרגע עם פוביה לבלונים אשמח אם תעשו סרטון המסביר את חשיבותם של הבלונים

 • מומחה מצוות מכון דוידסוןאבי סאייג

  141

  כתיקון לחוויה, נסה את ניסוי 141 - הבלון שחסין מפני נעצים, שם אנחנו גם מדברים על פוביה מבלונים.

 • איילת

  יישר כ על הניסויים.מאוד מגוון

  יישר כ על הניסויים.מאוד מגוון ומאתגר.
  אשמח לקבל רעיונות לניסויים שאפשר לבצע עם ילדים בגן בהתאם לנושאים הנלמדים.
  לדוג': כעת אשמח לקבל רעיון לניסוי בנושא החיטה

 • מומחה מצוות מכון דוידסוןאבי סאייג

  תודה והצעה

  תודה על מה שכתבת איילת
  בקשר לבקשה שלך - אין לי כתבות על זה, אבל אני יכול להציע כמה ניסויים:
  1. לקנות זרעי חיטה בסופר, ולהנביט אותם בגן - באדמה רטובה או אפילו על גבי צמר גפן רטוב, זה ניסוי מתמשך שהילדים יעקבו אחריו יום יום - התפחת הגרעינים במים, יציאת השורש והעלה הראשון.
  2. אפשר לאסוף שיבולים - ממש עכשיו לקראת שבועות זה הזמן, יש גם שיבולי חיטה בשדות בצידי הדרכים - או אם את גרה ליד שדה חיטה אפשר לעצור ולקטוף כמה. להראות איפה נמצאים הזרעים ולהוציא אותם.
  3. להכין קמח מזרעי חיטה - במכתש או אפילו עם פטיש, לדפוק על זרעים ולהראות שבתוכם 'לבן' / אבקה לבנה שזה הקמח. אם קונים זרעים בסופר אפשר אפילו להכין כמות מספיקה של קמח ולהרטיב אותו ולהכין איזה פיתה קטנה.

  בהצלחה
  ד"ר אבי סאייג
  מכון דוידסון לחינוך מדעי
  מכון ויצמן למדע

 • אנונימי

  בקשה

  קודם כל ברצוני להודות ולברך על כל הניסויים באתר, יישר כוח!
  אשמח לרעיונות לניסויים פשוטים הנוגעים בכל נושא האור והראיה (העין)

 • מומחה מצוות מכון דוידסוןאבי סאייג

  תודה - וניסויים על אור וראייה

  דבר ראשון - תודה על הברכות.
  דבר שני - יש הרבה ניסויים על אור וראייה, גם מהבחינה הפיזיקלית וגם הביולוגית:
  אשליות אופטיות והראיה והמוח: 86, 114, 140, 141
  אופטיקה (פיזיקה): 105, 106 (הקרנה באמצעות זכוכית מגדלת), 112 (מצלמה מגללי נייר), 132 (הולוגרמה), 133 (מיקרוסקופ), 134 (קערה מדליקה אש / מראה קעורה).

  אם בכל זאת אתה רוצה עוד דברים - אתה יכול לעשות ניסוי שמדגים את הכתם העיוור בעין:
  https://www.youtube.com/watch?v=aB_oEknhlW8
  (תסתכל על ה-X, תעצום את עין ימין, ותתקרב למסך עד שה-O יעלם לך. עשה את ההפך עם עין שמאל וה-O)
  ועוד הצעה לניסוי, יצירת קשת (בלי ענן) בבית:
  https://www.youtube.com/watch?v=Q6lbbH-x1nk
  וגם
  https://www.youtube.com/watch?v=vXccpwytjL8

  בברכה
  ד"ר אבי סאייג
  מכון דוידסון לחינוך מדעי
  מכון ויצמן למדע

 • שחר

  מולקולות

  שלום
  רציתי בבקשה לשאול כיצד ניתן להסביר לילד בן 7 מהן מולקולות? יש דרכים להנגיש מידע שכזה לילדים? כיצד מומלץ להסביר מהו הרכב האוויר וממה מורכבים המים?
  תודה מראש!

 • מומחה מצוות מכון דוידסוןאבי סאייג

  מחלקות להוראת המדעים?

  שלום שחר
  שאלת שאלה / ביקשת בקשה שלא קשורה לניסויים, ולתחום המומחיות שלי. אולי תנסה להפנות את השאלה שלך לאחת מהמחלקות להוראת המדעים ברחבי הארץ (יש בכל האוניברסיטאות) שם יש המתמחים בהוראת המדעים לגילאים צעירים - ובייחוד מושגים מופשטים כמו מולקולות, אלקטרונים וכו'. לגבי הרכב האוויר - אתה יכול להסתכל בניסוי 113 אצלנו באתר, מדידת ריכוז החמצן באוויר. ניסוי שמראה שיש לפחות 2 סוגים של גזים באוויר, ושרק אחד (החמצן) מגיב עם ברזל.

  בברכה
  ד"ר אבי סאייג
  מכון דוידסון לחינוך מדעי
  מכון ויצמן למדע

 • שחר

  תקשורת

  שלום.
  רציתי בבקשה לשאול כיצד ניתן להסביר לילד בן 7 מהי תקשורת? כיצד מועברת התקשורת בסיבים אופטיים ובנחושת? כיצד אפשר להסביר מהי תנועת אלקטרונים? מהי הדרך המומלצת להסביר מהם אלקטרונים? תודה!

 • מומחה מצוות מכון דוידסוןאבי סאייג

  מחלקות להוראת המדעים

  שלום שחר
  כמו שכתבתי לשאלה הקודמת שלך, שאלת שאלה / ביקשת בקשה שלא קשורה לניסויים, ולתחום המומחיות שלי. אולי תנסה להפנות את השאלה שלך לאחת מהמחלקות להוראת המדעים ברחבי הארץ (יש בכל האוניברסיטאות) שם יש המתמחים בהוראת המדעים לגילאים צעירים - ובייחוד מושגים מופשטים כמו מולקולות, אלקטרונים וכו'. לחלופין אני בטוח שיש ספרי מדע פופולארי בחנויות הספרים שעוסקות בכך (סרטים ביוטיוב יש גם הרבה, אבל באנגלית).

  בברכה
  ד"ר אבי סאייג
  מכון דוידסון לחינוך מדעי
  מכון ויצמן למדע

 • תמר

  ניסוי בהתפשטות החום

  שלום, אני מאד נהנית מהאתר הזה, אני מלמדת שיעור מדעים והשתמשתי כבר מספר פעמים האתר לצורך הוכחת עובדות מדעיות.
  אני מחפשת עכשיו ניסויים המוכיחים את התפשטות החומר בחום, או את התכווצותו בקור, יש פה??
  תודה מראש..

 • דנה

  את יכולה להדגים להם איך אוויר

  את יכולה להדגים להם איך אוויר מתרחב בחום ומתכווץ בקור. 2 קערות אחת עם מים רותחים והשנייה מי קרח, בכל אחד מכניסה בקבוק מים מפלסטיק ריק( רק אוויר) בקערה החמה הבקבוק מתרחב ובמים הקרים הבקבוק מתכווץ.. כלומר מוכיח שהאוויר מתכווץ ומתרחב.

 • מומחה מצוות מכון דוידסוןאבי סאייג

  התפשטות והתכווצות

  היי תמר,
  אני שמח שאת נהנית ומשתמשת באתר. לצערי לא צילמתי עדיין ניסויים כאלה במוצקים. השאלה איזה ציוד יש לך. הניסויים הקלאסיים הם מעבר ואי מעבר של גולת מתכת דרך טבעת, ראי כאן:
  https://www.youtube.com/watch?v=ne8oPFTM_AU
  וכאן
  https://www.youtube.com/watch?v=NVkO1Dww1e8

  או מוט מתכת שמחומם ומצליח לגלגל סיכה:
  https://www.youtube.com/watch?v=aT4tkbM38Fg

  אם את רוצה בגזים - אז יש את ניסויי 34, איך לנפח בלון בתוך בקבוק (התכווצות גז בירידת טמפרטורה), באותה מידה את יכולה לעשות ניסוי הפוך - להלביש את הבלון על בקבוק ריק, ולהכניס את הבקבוק למים חמים - האוויר בבקבוק יתחמם, נפחו יעלה והבלון יתנפח. בנוסף אעלה עוד כמה שבועות ניסוי 'שדון בתוך בקבוק' שגם עוסק בזה.

  בברכה
  ד"ר אבי סאייג
  מכון דוידסון לחינוך מדעי
  מכון ויצמן למדע

 • אסף

  איך מעיפים כדור קלקר בעזרת

  איך מעיפים כדור קלקר בעזרת חומרים ממחזרים?

 • מומחה מצוות מכון דוידסוןאבי סאייג

  2 ניסויים של העפת כדורים

 • א.עצבר

  סיפור ההיקפן

  http://img2.timg.co.il/forums/2/7c617c44-8de0-49f8-a5e8-f9426cb364b7.pdf

 • ליאור

  מעולה

  שלום אבי
  תודה רבה על כל הרשימה המעולה הזאת
  אם אפשר להציע אולי הסבר קצר בכל ניסוי איזה תהליך כימי\פיזיקלי קורה בניסוי ,בהפשטה כמובן אבל כדי שנוכל להסביר לילדים

 • מומחה מצוות מכון דוידסוןאבי סאייג

  תודה

  תודה לך.
  לגבי הבקשה - לא לגמרי הבנתי: בניסויים עצמם יש הסבר מפורט. איפה בדיוק את/ה רוצה הסבר קצר? ברשימה הזאת? בכתבות עצמן?

 • אייל

  כיף :)

  אני מבצע חלק מהניסויים כבר שנה חמישית בגנים (ועכשיו כבר בתי הספר..) של הבנות שלי. תודה!

 • מומחה מצוות מכון דוידסוןאבי סאייג

  בשמחה :-)

  גם ממש משמח אותי לקרוא את תגובתך.
  אבי

 • דלית

  תיקון טעות

  תודה על אתר מהמם!
  נהנים לבצע את הניסויים בבית, בקלות ובאביזרים פשוטים.
  בניסוי האטב הצף, יש לכתוב זאת מחדש "האטף" יש לתקן את שגיאת הכתיב.

 • מומחה מצוות מכון דוידסוןאבי סאייג

  תודה

  תוקן

 • עדי

  ניסוי בנושא פחמן דו חמצני

  שלום אבי,
  רוצה ראשית לפרגן ולהחמיא, אני מורה ומשתמשת רבות בניסויים האלו, תודה!
  שנית, אני מחפשת ניסוי שילדים יכולים להפעיל לבד המשלב פחמן דו חמצני. האם יש כזה?

 • מומחה מצוות מכון דוידסוןאבי סאייג

  יש

  שלום עדי
  שמחתי לקרוא שאת משתמשת בניסויים, תודה.
  כרגע יש שלושה ניסויים הכוללים פחמן דו חמצני:
  הר געש של קצף (מספר 19 ברשימה)
  ניפוח בלון בעזרת הכוח של הכימיה (מס' 24)
  (בשני אלו מפיקים פחמן דו-חמצני בעזרת תגובה בין חומץ לסודה לשתייה)
  וניסוי המנטוס והקולה (מס' 72)- שם הפחמן הדו-חמצני יוצא מהקולה בבת אחת.
  עוד שבוע-שבועיים, אני אעלה ניסוי חדש של מטף כיבוי אש באמצעות פחמן דו חמצני (שגם מפיקים בתגובה בין חומץ לסודה).

  בברכה
  אבי

 • אנונימי

  ניסוי מעפן לא יודעים מה הם

  ניסוי מעפן לא יודעים מה הם עושים בושה

 • מומחה מצוות מכון דוידסוןאבי סאייג

  לאיזה ניסוי אתה מתכוון

  היי
  רשמת תגובה לרשימת כל הניסויים באתר...
  על איזה ניסוי אתה רוצה לשאול?

  ד"ר אבי סאייג
  מכון דוידסון לחינוך מדעי
  מכון ויצמן למדע

 • אנונימי

  זה רק טריקים

 • מומחה מצוות מכון דוידסוןאבי סאייג

  ?

  ?

 • Roseanne Greenwald

  wow!!

  Thank you so much!! Please put me on your mailing list. Does this by any luck , come in English?

 • מומחה מצוות מכון דוידסוןאבי סאייג

  only partially

 • עינת

  לא הצלחתי למצוא את האפליקציה

  - היא קיימת? תודה! והניסויים מעולים!

 • מומחה מצוות מכון דוידסוןאבי סאייג

  בתיקון

  היי עינת
  לפני שבועיים הורדנו את האפליקציה מהחנות כדי לשדרג אותה ולהתאים אותה לאתר הנוכחי. אני מקווה שהשידרוג יסתיים במהירות...
  בינתיים את יכולה לגלוש בנייד לדף הראשי של המדור באתר, האתר הותאם לניידים ומספק חווית גלישה טובה:
  http://davidson.weizmann.ac.il/online/scienceathome
  ותודה על הפנייה, הורדתי את הקישור לאפליקציה מהאתר בינתיים.

  אבי

 • עינת

  תודה! אתה עושה אחלה עבודה!!

 • לא יודע

  מה זה מהזה