זהו הפרק השלישי בסדרת סרטונים על אלגברה. בהמשך לפרקים הקודמים, הפעם נלמד איך דיאגרמות ון מאפשרות להמחיש קבוצות בצורה ויזואלית, וכן נציג סוגי יחסים המתקיימים בין קבוצות

מספרים היו מאז ומעולם אבן יסוד במתמטיקה. הם מופלאים, ואפשר למצוא בהם חוקיות מוזרה ומאפיינים מרתקים, אבל האלגברה לא עוסקת במספרים באופן ישיר. המהות של אלגברה חמקמקה מעט. היא לא "לפתור משוואות" או "לסמן איקס". המהלך האלגברי הוא קודם כל מהלך של הפשטה - היכולת להסתכל על שאלות וחידות שמערבות בהן מספרים, ולהגיד: "אה, כל המקרים הללו הם בעצם דברים 'מאותה הקבוצה". אחרי שזיהינו לאיזה סוג שייכת הבעיה, אפשר להפוך את ה"הקבוצה" הזו לאובייקט בפני עצמו, שיש לו תכונות ואפשר לחקור אותו כמו שחקרנו פעם מספרים.

זהו הפרק השלישי בסדרה, וכן הפרק השלישי שעוסק בנושא הקבוצות. הפעם נלמד איך דיאגרמות ון מאפשרות להמחיש קבוצות בצורה ויזואלית, וכן נציג סוגי יחסים המתקיימים בין קבוצות. בנוסף, נכיר את פעולות האיחוד והחיתוך שאפשר לבצע כל קבוצות.

אחרי שלמדנו להגדיר קבוצות ועל היחסים ביניהן, לנלמד כיצד אפשר להציגן ואילו פעולות ניתן לבצע בהן:

כל הפרקים בסדרה

 

3 תגובות

 • אנונימי

  אין תרגום

  פלייז שימו תרגום

 • מושיקו

  תרגום בפרק זה והעלאת פרקים נוספים

  בפרק זה אין תרגום כבשאר הפרקים. אשמח אם תוכלי להוסיף. עם זאת, אשמח גם אם תקחו על עצמכם כפרוייקט להמשיך לתרגם את הסדרה הזו, שהרי הפסקתם בפרק 13, והסדרה הזו ממשיכה עד לפרק 73. אז זה יהיה נחמד אם לכל הפחות תוסיפו עוד מספר פרקים קדימה. בתודה מראש.

 • אנונימי

  תנסה את התרגום האוטומטי של יוטיוב

  הוא לא כזה טוב אבל אם אתה קצת שולט במושגים זה עוזר