לכל התוכניות

הכיתה הארצית למדעי המוח − מקצוע מוגבר 5 יח"ל

ללמוד על המוח, לבצע מחקרים ולהיפגש עם מדענים ומדעניות – בכיתה הוירטואלית למדעי המוח

כמה חושים יש לנו באמת? איך המוח שלנו לומד? מה קורה לנו כשאנחנו מתאהבים ומתאהבות? האם הדמיון יכול לשפר את הביצועים של מוזיקאים וספורטאיות? מדוע מוחם של עיוורים שהחלו פתאום לראות מתקשה להבין את מה שהם רואים? רבות מהשאלות הללו כבר נענו, אך באחרות עדיין רב הנסתר על הנגלה.

המוח הוא האיבר המורכב ביותר בגופנו. משקלו עומד על כשני אחוז ממשקל הגוף אך הוא צורך למעלה מ-20 אחוז מהאנרגיה שלו. המוח מבקר ומייצר את המחשבות, הרגשות, החושים, התנועה והזיכרונות שלנו. בשנים האחרונות חקר המוח נמצא בחזית המחקר המדעי, ומחקרים עדכניים ומפתיעים מרחיבים את הבנתנו ביחס לאיבר המופלא הזה. בחקר המוח שותפים חוקרים וחוקרות מתחומים רבים ומגוונים, ובהן פיזיקה, פסיכולוגיה, ביולוגיה, כימיה, בלשנות, מחשבים ועוד. אנו מזמינים אתכם ואתכן להצטרף להרפתקה המדעית המסעירה של פענוח סודות המוח, בכיתה הארצית למדעי המוח.

   

הלימודים במגמה נמשכים שלוש שנים ומוכרים על ידי משרד החינוך כ-5 יחידות לימוד. 
הלימודים יתקיימו בצורה מקוונת, בכיתה ארצית וירטואלית ובתוכנית חינוך מתקדמת שהופכת את הלמידה לחוויה שלא תישכח. התוכנית מאפשרת למידה רב-תחומית של נושאים הנמצאים בחזית המחקר המדעי העכשווי ואף מזמנת אפשרות לעסוק בעצמם במחקר ולהשתתף ביצירת ידע מדעי בתחום.

  
בנוסף ייערכו מדי שנה מספר מפגשי חובה במכון דוידסון לחינוך מדעי שבקמפוס מכון ויצמן למדע ברחובות, ובהם תוכלו לפגוש את שאר חברי וחברות הקבוצה, לערוך ניסויים ולשמוע מדענים ומדעניות. המפגש הראשון יתקיים במהלך הקיץ הקרוב. תאריכי המפגשים יועברו עם הודעת הקבלה לתוכנית, והנוכחות בהם הינה חובה.

קהל:

תלמידים ותלמידות בעלי יכולת למידה עצמית גבוהה העולים לכיתה י', הלומדים מקצוע מדעי מורחב בפיסיקה, כימיה או ביולוגיה ומתמטיקה ברמה של 4-5 יח"ל. הקבלה מותנית במעבר מבחן מיון. מספר המקומות מוגבל!

זְמַן:

 שיעור שבועי מקוון מתקיים במהלך שנה"ל, בד"כ בשעות אחר הצהריים. בנוסף, במהלך כל שנה יתקיימו כ-8 ימי מפגש במכון דוידסון לחינוך מדעי שבמכון ויצמן למדע ברחובות, שלושה מתוכם יתקיימו במהלך חופשת הקיץ - השתתפות חובה.


מפגשי הקיץ הקרובים: המחנה המדעי הראשון למתקבלים לתוכנית יתקיים בחופשת הקיץ ויימשך 3 ימים (בכל יום בין השעות 09:00 עד 17:00). יחד עם הודעת הקבלה לתוכנית יימסר שיבוץ לאחד מהמועדים הבאים: 

הנוכחות במחנה שתשובצו אליו היא תנאי להשתתפות בתוכנית

  • 28-30.7.24
  • 4-6.8.24
  • 18-20.8.24

מקום:

 השיעורים המקוונים יתקיימו מכל מקום בו יש מחשב וחיבור לרשת. בנוסף, במהלך כל שנה יתקיימו כ-8 ימי מפגש במכון דוידסון לחינוך מדעי שבמכון ויצמן למדע ברחובות, שלושה מתוכם יתקיימו במהלך חופשת הקיץ והיתר במהלך שנת הלימודים. הנוכחות במפגשים המקוונים והפרונטליים היא חובה.

מחיר:

הרשמה למבחן המיון: 65 ש"ח | הרשמה לשנת הלימוד תשפ"ה: 3,650 ש"ח (עד עשרה תשלומים של 365 ש"ח לחודש). קיימות מילגות על בסיס כלכלי

אֵיך:


מבחני המיון מתקיימים בזום אחה"צ.

בחינות המיון לקראת שנה"ל תשפ"ה הסתיימו.

עוד על התוכנית

מבחן המיון אינו דורש הכנה מראש וכולל פרק הבוחן התמודדות עם טקסטים מדעיים קצרים בעברית ובאנגלית ושאלון אישי.

הרשמה לכיתה מותנית בתיאום והסדרת הלימודים במגמה עם הנהלת בית הספר של התלמיד/ה.
תנאי קבלה: 
ציונים גבוהים במדעים, אנגלית ומתמטיקה 
אישור בית הספר 
מבחני קבלה
סקרנות מדעית ומשמעת עצמית גבוהה

 

פתיחת התוכנית מותנית במספר משתתפים מינימלי, הנקבע על ידי מכון דוידסון לחינוך מדעי.

 

למידע ולפרטים נוספים: 08-9378300

רוצים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!