לכל התוכניות

חיים בעמוקים: תערוכה מדעית פעילה בנושא הים העמוק

מה מתרחש במצולות החשוכות של הים? איך מגיעים לקרקעית הים ואוספים דגימות? ומה מצאו שם החוקרים? בואו לגלות את מסתורי המעמקים בתערוכה לכל המשפחה

קשה לדמיין את חיינו ללא חוויית הים: הרוח, צליל הגלים הנשברים, הרוגע של השקיעות והזריחות. אך מה עוד נוכל למצוא בים אם נסתכל עמוק-עמוק פנימה לתוכו?

הים הוא בית הגידול המשמעותי ביותר בכדור הארץ, על כל היצורים והצומח שבתוכו. הים הוא גם מקור מזון עבורנו בני האדם, ובנוסף לכל אלה עוזר הים לאיזון האקולוגי בעולם.

בתערוכה "חיים בעמוקים" תוכלו להפוך לרגע לחוקרים ולחוקרות של הים, לצלול לעומקים שאליהם לא הגיע אף אדם ולגלות צורות חיים מיוחדות המתקיימות בחושך מוחלט, בתנאים של חוסר חמצן ותחת לחץ אדיר.   

האם ידעתם, למשל, שבעומקים הללו לא מתרחשת פוטוסינתזה בגלל שאור השמש אינו מגיע לשם? מרבית היצורים החיים במעמקים מתבססים על מקורות אנרגיה אחרים, שגם אותם תוכלו לגלות בתערוכה!

בנוסף חושפת התערוכה את "גלישת פלמחים": תופעת טבע שהפכה לאחרונה באופן רשמי, לשמורת טבע ימית הנמצאת בעומק הים, לא רחוק מחופי תל אביב.

אנחנו מזמינים אתכם ואתכן להגיע לתערוכה, לגלות את השמורה החדשה ולחקור בתי גידול נדירים בעומק הים, כאלה שאינם מוכרים באף מקום אחר במזרח התיכון. בואו לטייל ב"יער" תת-ימי מיוחד שיצרו גני האלמוגים וליהנות מסביבה פראית, יפה ומסתורית שטרם ראיתם!

קהל:

לקהל הרחב, משפחות וקבוצות
(החל מגיל 6 ומעלה בתיווך הורי)

זְמַן:

התערוכה תיפתח בתחילת אפריל ותימשך בין 8 ל-10 חודשים

מקום:

מבואת אולם הברווז, קמפוס דוידסון דרום במכון ויצמן למדע שברחובות

מחיר:

ללא עלות

אֵיך:

אין צורך בהרשמה, פשוט מגיעים למקום ונהנים מהתערוכה!

עוד על התוכנית

הפעילות מיועדת לקהל הרחב. התערוכה מוצגת בלובי אולם הברווז, ולכן כל מי שייכנס ויגיע לשם, גם אם לא התכוון לבוא לתערוכה,  יכול ליהנות ממנה ומהמוצגים הפעילים שבה. 
תוצרי התוכנית: 
המשתתפים יחוו מסע לעומק הים ויכירו את הנושא של חקר הים העמוק דרך סיפור המחקר של גלישת פלמחים. כל זאת תוך כדי אינטראקציה עם מוצגים שחלקם פעילים. המבקרים יוכלו לחוות ולהבין את מרקם יחסי הגומלין הרגיש שבנינו בני האדם ושוכני היבשה לבין החיים במרחביו העצומים של הים.

 

למידע ולפרטים נוספים: 08-9378300

רוצים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!