הפרק החמישי בסדרת סרטונים מתורגמים בנושא הספקטרום האלקטרו-מגנטי. הסרטים נוצרו על ידי סוכנות החלל האמריקאית, ועוסקים בכל פעם בקטע אחר של הספקטרום

כאשר אנו יושבים בביתנו אנו מוקפים בגלי אור מכל מני סוגים, בין אם בקרנים אינפרא אדומות משלט הטלוויזיה, בקרני מיקרוגל מהאנטנה הסלולרית, גלי רדיו, אור נראה ועוד. כל אלו ועוד מרכיבים את הספקטרום האלקטרומגנטי אשר הינו למעשה כל טווח הגלים המרכיבים את האור.

לפניכם סדרת סרטונים בה כל פרק עוסק מסוג אחר של גלי האור של הספקטרום האלקטרו-מגנטי. הסרטונים נוצרו בידי סוכנות החלל האמריקאית NASA, והתרגום הוכן על ידי צוות תקשורת המדע של מכון דוידסון לחינוך מדעי. לרשימת הפרקים המלאה יש לגלול לתחתית העמוד.

הספקטרום האלטרו-מגנטי: האור הנראה

האור הנראה מרכיב למעשה את כל ספקטרום הראייה שלנו. הוא מאפשר לנו להבדיל ללא קושי בין הצבעים השונים, אך מעבר לראייה גלי האור הנראה יכולים לסייע לנו גם לזהות הרכבים כימיים של כוכבים, טמפרטורה ועוד. הסרטון שלפנינו עוסק באור הנראה והשימושים שלו במחקר. 

פרקי הסדרה

6 תגובות

 • yair

  כחול ואדום

  מדוע שמש חמה היא בצבע אדום ושמש חמה עוד יותר היא בצבע כחול?
  למה ברזל מחומם משנה את צבעו מאפור לגוון אדום?

 • תמר

  ספקטרום אלקטרומגנטי מבוא

  לא ניתן לצפות בסרטון המבוא לספקטרום. אנא העלו אותו שוב

 • חן

  למה נאמר שאם השמש היתה חמה

  למה נאמר שאם השמש היתה חמה יותר היתה הופכת כחולה. או כמו אש שמגבירה את עוצמתה. אזה לא הפוך?

 • גלית

 • מומחה מצוות מכון דוידסוןארז גרטי

  תשובה

  תוכלי בבקשה לפרט?
  איזה סרטים אינם עובדים אצלך ומה הודעת השגיאה שאת מקבלת?

 • דוד ברזילאי

  יותר סרטונים מדעיים

  ממש כיף גדול היה לסייר באתר שלכם . הסרטונים מקסימים . מגוון גדול סרטונים יועילו להבנה של המדעים השונים וימשכו נוער לכיוון המדע.