לכל התוכניות

כימיה ברשת

קחו בית ספר אחד ללא מסלול כימיה לבגרות, הוסיפו מכון דוידסון אחד לחינוך מדעי וערבבו ביחד במבחנה. מה קיבלתם? תרכובת חדשה ללימודי כימיה

ההרשמה נסגרה

חשבת פעם איך גרעיני תירס הופכים לפופקורן במיקרוגל? או אולי למה סבון מנקה טוב יותר ממים? אם כן, נראה שמגמת כימיה יכולה בהחלט להיות המקצוע המוגבר שלכם בתיכון. אבל מה עושים כשאין בבית הספר שלכם מגמת כימיה? לפני שאתם מוותרים והולכים על מקצוע שמעניין אתכם פחות, יש לנו פתרון מושלם עבורכם ועבור בית הספר שלכם: בכל שבוע, תהיה לכם שעה קבועה אחת שבה תתחברו מכל מקום שתרצו למערכת וידאו-צ'אט, שבה מורה לכימיה מטעם מכון דוידסון לחינוך מדעי ומכון ויצמן למדע תעביר לכם – קבוצה איכותית של תלמידים מכל רחבי הארץ – שיעור כימיה ברשת.

השיעור יכלול מצגות, סרטונים, משימות ואפילו ניסויים שתוכלו לבצע בבית. ואם זה לא מספיק, אתם תוזמנו מספר פעמים בשנה למכון דוידסון לחינוך מדעי כדי להפוך את הכיתה הווירטואלית לכיתה ממשית, להכיר את שאר חברי הקבוצה, לבצע ניסויים במעבדות אמיתיות ולסייר במתקני המכון. אז הכינו את המחשב, הטאבלט או הסלולרי, כי השנה אתם הולכים ללמוד כימיה – ברשת.

למי:

תלמידים העולים לכיתה י', מורים ומנהלים מבתי ספר שאין בהם מגמת כימיה ברמה של 5 יח"ל
שימו לב: קבלה לתכנית מותנית בתאום מראש עם בית הספר
לאחר הרשמתכם, יש לפנות לגורם הרלוונטי בבית הספר שלכם לקבלת אישור והמשך תיאום. מספר המקומות מוגבל וההרשמה נעשית על בסיס מקום פנוי.

מתי:

ניתן להירשם עד סוף אוגוסט 2021. התוכנית מתחילה ביום פתיחה חגיגי בסוף אוגוסט, ולאחריו – שיעורים ומשימות שבועיים. התוכנית היא תלת-שנתית ונמשכת מכיתה י' עד כיתה י"ב. בכל שנה מתקיימים מפגשים במכון דוידסון לחינוך מדעי שבמכון ויצמן למדע ברחובות

איפה:

בכל מקום שיש בו גישה למחשב ולאינטרנט. המפגשים במכון מתקיימים במהלך שנת הלימודים ובחופשת הקיץ

כמה:

ללא עלות.

עוד על התוכנית

הלימודים מוכרים על ידי הפיקוח על הוראת הכימיה במשרד החינוך ונעשים בלמידה אינטרנטית (סינכרונית וא-סינכרונית) בשילוב עם מפגשים לאורך השנה המתקיימים במכון דוידסון לחינוך מדעי, בחלוקה לפי שנת הלימוד והכיתה:
בכיתה י': שלוש שעות שבועיות, מהן שעתיים שיעור מקוון ושעת עבודה עצמאית באתר, וכן שעת שיעור חונכות רשות פעם בשבוע בערב.
בכיתות י"א וי"ב: שש שעות שבועיות, מהן 4 שעות שיעורים מקוונים, ושעתיים עבודה עצמאית באתר.

התוכנית הינה בשיתוף ובמימון המזכירות הפדגוגית במשרד החינוך, דרך מכרז  30/8.2019

חברי צוות התוכנית

מנהלת התוכנית: ד"ר רחל אידלמן 

למידע ולפרטים נוספים: 08-9378300

רוצים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!