לכל התוכניות

כימיה ברשת

קחו בית ספר אחד ללא מסלול כימיה לבגרות, הוסיפו מכון דוידסון אחד לחינוך מדעי וערבבו ביחד במבחנה. מה קיבלתם? תרכובת חדשה ללימודי כימיה

חשבת פעם איך גרעיני תירס הופכים לפופקורן במיקרוגל? או אולי למה סבון מנקה טוב יותר ממים? אם כן, נראה שמגמת כימיה יכולה בהחלט להיות המקצוע המוגבר שלכם בתיכון. אבל מה עושים כשאין בבית הספר שלכם מגמת כימיה? לפני שאתם מוותרים והולכים על מקצוע שמעניין אתכם פחות, יש לנו פתרון מושלם עבורכם ועבור בית הספר שלכם: בכל שבוע, תהיה לכם שעה קבועה אחת שבה תתחברו מכל מקום שתרצו למערכת וידאו-צ'אט, שבה מורה לכימיה מטעם מכון דוידסון לחינוך מדעי ומכון ויצמן למדע תעביר לכם – קבוצה איכותית של תלמידים מכל רחבי הארץ – שיעור כימיה ברשת.

השיעור יכלול מצגות, סרטונים, משימות ואפילו ניסויים שתוכלו לבצע בבית. ואם זה לא מספיק, אתם תוזמנו מספר פעמים בשנה למכון דוידסון לחינוך מדעי כדי להפוך את הכיתה הווירטואלית לכיתה ממשית, להכיר את שאר חברי הקבוצה, לבצע ניסויים במעבדות אמיתיות ולסייר במתקני המכון. אז הכינו את המחשב, הטאבלט או הסלולרי, כי השנה אתם הולכים ללמוד כימיה – ברשת.

להגשת מועמדות לשנת תשפ"ה

קהל:

תלמידים העולים לכיתה י', מורים ומנהלים מבתי ספר שאין בהם מגמת כימיה ברמה של 5 יח"ל
 

זְמַן:

שנת תשפ"ה: התוכנית מתחילה ביום פתיחה חגיגי, ולאחריו – שיעורים ומשימות שבועיים. התוכנית היא תלת-שנתית ונמשכת מכיתה י' עד כיתה י"ב. בכל שנה מתקיימים מפגשים במכון דוידסון לחינוך מדעי שבמכון ויצמן למדע ברחובות

מקום:

בכל מקום שיש בו גישה למחשב ולאינטרנט. המפגשים במכון מתקיימים במהלך שנת הלימודים ובחופשת הקיץ

מחיר:

ההשתתפות בתוכנית מחייבת אישור מנהל.ת בית הספר למימונה והסדרת הרישום דרך מערכת גפ"ן מטעם משרד החינוך. אין תשלום מצד ההורים.

 

 

אֵיך:

להגשת מועמדות לחצו על כפתור ההרשמה בעמוד זה.קבלה לתכנית מותנית בתאום מראש עם בית הספר.
לאחר הרשמתכם, יש לפנות לגורם הרלוונטי בבית הספר שלכם לקבלת אישור והמשך תיאום. מספר המקומות מוגבל וההרשמה נעשית על בסיס מקום פנוי.

עוד על התוכנית

הלימודים מוכרים על ידי הפיקוח על הוראת הכימיה במשרד החינוך ונעשים בלמידה אינטרנטית (סינכרונית וא-סינכרונית) בשילוב עם מפגשים לאורך השנה המתקיימים במכון דוידסון לחינוך מדעי, בחלוקה לפי שנת הלימוד והכיתה:
בכיתה י': שיעור מקוון ושעת עבודה עצמאית באתר, וכן שעת שיעור חונכות בערב.
בכיתות י"א וי"ב: שיעורים מקוונים, ושעתיים עבודה עצמאית באתר, וכן שיעור חונכות בערב.

התוכנית הינה בשיתוף ובמימון המזכירות הפדגוגית במשרד החינוך, דרך מכרז  30/8.2019

להגשת מועמדות לשנת תשפ"ה

פתיחת התוכנית מותנית במספר משתתפים מינימלי, הנקבע על ידי מכון דוידסון לחינוך מדעי.

Team Members

מנהלת התוכנית: ד"ר רחל אידלמן 

למידע ולפרטים נוספים: 08-9378300

רוצים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!