לכל התוכניות

טורניר הכספות

הספירה לאחור כבר החלה. יש לכם עשר דקות לפרוץ את הכספת. האם תעמדו במשימה?

ההרשמה נסגרה
הזמן: אמצע שנת הלימודים; המקום: מכון דוידסון לחינוך מדעי; הסיטואציה: אתם עומדים מול תיבה ("כספת") שבתוכה לייזרים, חוטי חשמל, מגנטים ומאוורר. יש לכם עשר דקות לפרוץ אותה, והספירה לאחור כבר החלה. האם תצליחו לפצח את הקוד שיפתח את המנעול? טורניר הפיזיקה על שם שלהבת פריאר הוא ההזדמנות שלכם להוכיח לכולם שאתם מסוגלים. בטורניר, שהוא האירוע הגדול של תלמידי הפיזיקה בארץ, תתמודדו מול עשרות צוותים נוספים של תלמידי כיתות י"ב במגמת פיזיקה מרחבי העולם. במשך 48 שעות מלאות אנרגיה תהיה לכולכם מטרה משותפת אחת: לפרוץ את הכספות של הצוותים האחרים. נגלגל לרגע חצי שנה אחורה, לתחילת שנת הלימודים. אם תיבחרו לייצג את בית הספר שלכם בתחרות, תקבלו תיבה ומנעול שאותם תהפכו לכספת שלכם. בחצי השנה הבאה, עד לתחרות, יהיה עליכם לתכנן, לבנות ולהפעיל מנגנון נעילה, שיהיה מתוחכם מספיק כדי שאי אפשר יהיה לפתוח אותו בלי לפענח את העקרונות הפיזיקליים שמאחוריו. עכשיו, כשאתם יודעים את כל הפרטים, כל מה שנותר לנו לעשות הוא לאחל לכם הצלחה. אתם עוד תזדקקו לה.

הנחיות לתכנון הכספת ובנייתה
ניקוד הכספת בטורניר הישראלי
ניקוד הכספת בטורניר הבינלאומי

למי:

תלמידי כיתות י"ב מבתי ספר בארץ ובחו"ל שלומדים פיזיקה ברמה מוגברת (הרישום יתבצע ע"י מורי בית הספר בלבד)

מתי:

טורניר הישראלי יתקיים ב-12 במרץ 2020. חמש הקבוצות המובילות יעפילו לשלב הבא, לטורניר הבינלאומי שיימשך יומיים ויתקיים ב 24-25 במרץ, 2020. ההרשמה לטורניר החלה! ההרשמה אינה כרוכה בתשלום
לוח זמנים לטורניר

איפה:

ההכנות ובניית הכספת נעשות בבית או בכל מקום אחר שמתאים לכם. הטורניר עצמו נערך במכון דוידסון לחינוך מדעי שבמכון ויצמן למדע, ברחובות.

כמה:

דמי השתתפות בסך 750 ש"ח ייגבו עבור כל אחד מהצוותים המייצגים את בית הספר בטורניר הישראלי. התשלום ייעשה בשלב אישור התוכנית וקבלת הערכה לבניית הכספת.

איך:

ההרשמה נעשית בפנייה של המורה לפיזיקה בלבד. תלמידים שמעוניינים להשתתף, פנו למורה שלכם.

חברי צוות התוכנית

מנהלת התוכנית: ד"ר דורית גרנות
רכזות התוכנית: נירית אלון ולילך חרוסטובסקי

למידע ולפרטים נוספים: 08-9378300

רוצים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!