לכל התוכניות

BioCode - הקשר בין ביולוגיה למערכות מחשוב

"מדע חישובי" הוא התחום הכי חם שעדיין לא נלמד בבית הספר וביולוגיה היא אחד המקצועות שאתם הכי אוהבים. עכשיו דמיינו מה יקרה אם תשלבו את שניהם

כמו רבים מתחומי המדעים, גם הביולוגיה עושה שימוש נרחב במאגרי מידע ממוחשבים שמאפשרים גישה לתוצאות מחקרים, רצפי דנ"א של שלל יצורים ועוד. כדי להסיק מסקנות רלוונטיות מכל המידע העצום הזה פותחו כלים שעושים את זה, ובדיוק כאן אתם נכנסים לתמונה.

במסגרת התוכנית, שנמשכת שלוש שנים, תרכשו ידע מעמיק בשפת התכנות python, ובתוכנות להדמיית מבני חלבונים, כדי לייצר כלים חישוביים משלכם ולחקור לעומק שאלות ביולוגיות כבדות משקל שמעסיקות את האנושות: איך ייראה הגנום של נגיף ה-HIV בעוד כמה דורות, מה הסיכוי שתא יהפוך ממאיר ושאלות נוספות שרלוונטיות לזיהוי מוטציות, פיתוח תרופות, הבנת תהליכים בסיסים בחקר הביולוגיה ועוד. אז רוצים להיות אלה שישנו את העולם?

קהל:

תלמידים מצטיינים בכיתה ט' העולים לכיתה י' שלומדים מתמטיקה ברמה של 5 יח"ל ובחרו או מתכוונים לבחור בביולוגיה/פיזיקה/כימיה כמקצוע מוגבר ברמה של 5 יח"ל

זְמַן:

השתתפות חובה בכל רכיבי התכנית

  • סדנת קיץ של 3-4 ימים במכון דוידסון לחינוך מדעי (ללא לינה) בחודש יולי/ אוגוסט (תאריכים יעודכנו בהמשך)
  • מפגשים מקוונים של כשלוש שעות לכיתה, אחת לשבוע במהלך שנת הלימודים בשעות אחר הצוהריים (היום הקבוע יעודכן בהמשך)
  • סדנת חנוכה של יומיים. תאריכים יעודכנו בהמשך
  • סדנת פסח של שלושה ימים (לפני חול המועד). תאריכים יעודכנו בהמשך
  • שנת הלימודים מסתיימת בסוף חודש יוני 

מקום:

הסדנאות בקיץ ובמהלך שנת הלימודים מתקיימות במכון דוידסון. במפגשים המקוונים התלמידים יכולים להיות בכל מקום בו יוכלו להתחבר למחשב.

מחיר:

הרשמה למבחן המיון: 65 ש"ח | הרשמה לשנת לימוד בתוכנית (תשפ"ה): 3650 ש"ח (עד עשרה תשלומים)
 

אֵיך:

מפגשי החשיפה יתקיימו בזום בתאריכים 22/1/2024, 21/2/2024, 27/03/2024, 8/05/2024 בשעה 20:30. 
מבחני המיון יתקיימו בזום בין השעות 16:00 - 19:00

 

עוד על התוכנית

מכון דוידסון לחינוך מדעי, באישור משרד החינוך, מפעיל כיתה על-אזורית ללימודי מדע חישובי (מ"ח). מדובר בתחום מדעי חדש שצובר תאוצה בעולם האקדמי, בשל הצורך לחזות מצבים מורכבים. המדע החישובי עושה שימוש נרחב ביכולות המתקדמות של המחשב לצורך בניית הדמיות, חקירתן והשוואת התוצאות למתרחש בעולם האמיתי. באמצעות מדע חישובי אפשר לפתור בעיות שהמדע מכיר את חוקיהן אך הן מורכבות מדי למציאת פתרון חישובי רגיל. המחשב משמש גם לבקרת ניסויים מתקדמים ומורכבים ולפיתוח הדמיות ומודלים.

מקצוע המדע החישובי נלמד במכון דוידסון לחינוך מדעי בהצלחה רבה כבר שנים רבות, והתוכנית מוכרת על ידי משרד החינוך והמועצה להשכלה גבוהה כמקצוע ייחודי ברמה של 5 יחידות לימוד. בזכות ההכרה זוכים בוגרי מדע חישובי בבונוס בשקלול ציוניהם בקבלה לאוניברסיטאות. רבים מבוגרי התוכנית מתקבלים ליחידות עלית אקדמיות בצבא (מודיעין/תלפיות) או ממשיכים ללימודים אקדמיים. נוסף על התרומה שמקנה המקצוע לבוגריו, בהרחבת הידע המדעי ובשיפור יכולת החשיבה המדעית, הלימודים מעניקים לתלמידים ביטחון בכישוריהם וביכולתם להתמודד עם בעיות מורכבות ועם אתגרים.

פתיחת התוכנית מותנית במספר משתתפים מינימלי, הנקבע על ידי מכון דוידסון לחינוך מדעי.

למידע ולפרטים נוספים: 08-9378300

רוצים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!