לכל התוכניות

המעגלים המתמטיים של מכון ויצמן למדע

חידות, משחקים ואתגרי חשיבה: ברוכים הבאים לעולם המתמטיקה היצירתית

ההרשמה נסגרה

מי שמכיר את ספר הילדים המפורסם "אליס בארץ הפלאות", שכתב לואיס קרול, זוכר אותו בוודאי כסיפור הרפתקאות ופנטזיה לא שגרתי, הזוי מעט ובעיקר שופע דמיון. אך האם ידעתם שבספר מסתתרים לא מעט עקרונות מתמטיים מיוחדים? ומה לגבי הצורות הגיאומטריות שמאפיינות את אמנות הריצוף המוסלמית של ימי הביניים? הידעתם שיש קשר בינם לבין מבנים וקשרים כימיים, שאף זיכו את מגליהם בפרס נובל?

אז מה בעצם מחכה לכם בחוג?

בתוכנית "המעגלים המתמטיים של מכון ויצמן למדע" תצללו לעומקה של המתמטיקה היצירתית ותוכלו לחקור באמצעותה את סודות המתמטיקה בדרכים שלא הכרתם: צפנים, קסמים, חידות גיאומטריה ועוד!

את התוכנית יעביר ד"ר יוסי אלרן, מומחה למתמטיקה יצירתית. בעזרתו ובעזרת מרצים אורחים ממכון דוידסון לחינוך מדעי ומכון ויצמן למדע, תיחשפו לתחומי מתמטיקה לא שגרתיים שישאירו אתכם מרותקים.

למי:

נערים ונערות בכיתות ז'-ט' שאוהבים מתמטיקה, או שקיבלו ציון גבוה במתמטיקה, זכו להמלצה ממורה להשתתף בתוכנית העשרה מתמטית או השתתפו בעבר באחד מחוגי המתמטיקה של מכון דוידסון לחינוך מדעי

מתי:

ימי ב' לסרוגין, בשעות: 19:30-17:30. סך הכול: 15 מפגשים. המפגש הראשון יתקיים ב-4.11.2019
לתוכנית מפגשי המעגלים המתמטיים תש"פ

איפה:

מעבדה 5, קמפוס דוידסון דרום במכון ויצמן למדע שברחובות

כמה:

1,000 שקלים (עד שישה תשלומים ללא ריבית). 10% הנחה לנרשמים עד סוף אוגוסט

 הנחת חוג כפול: 10% הנחה בדמי השתתפות בחוגים יינתנו למשתתף שנרשם ליותר מחוג אחד (כולל אחים).
אין כפל הנחות

איך:

לחצו על כפתור ההרשמה בעמוד זה ועקבו אחר ההנחיות בטופס המקוון
שימו לב: מספר המקומות מוגבל, ההרשמה על בסיס מקום פנוי

 

עוד על התוכנית

התוכנית תלת-שנתית: תלמידים שהצטרפו לשנה יוכלו להמשיך בשנתיים שלאחר מכן וכך ללמוד נושאים חדשים, להעמיק את הידע שרכשו ולהכיר עוד בני נוער חובבי מתמטיקה מכל רחבי הארץ.