לכל התוכניות

המעגלים המתמטיים של מכון ויצמן למדע

מסע אל עולם המתמטיקה היצירתית

ההרשמה נסגרה, ההרשמה לשנה הבאה תיפתח במהלך יולי 2018

מה משותף לצביעת אזורים על מפה לבניית מערכת שעות של בית ספר? מה הקשר בין הריצופים האופייניים לאמנות המוסלמית של ימי הביניים למבנים כימיים שזיכו את מגליהם בפרס נובל?

בתוכנית "המעגלים המתמטיים של מכון ויצמן למדע" תוכלו לצלול לעומקה של המתמטיקה היצירתית ולהיחשף לשאלות חקר. בתוכנית נאתגר אתכם בצפנים, קסמים, חידות גיאומטריה יפניות, חידות חיתוך והרכבה, ונגלה שהחשבונייה היא יותר ממשחק ילדים. פרופסורים אורחים ירצו בפניכם בנושאים מרתקים, ובאתר האינטרנט של התוכנית תוכלו למצוא גם סיכומי שיעורים, מצגות ופורום לדיונים.

כבונוס על השתתפותכם תקבלו הזמנה לכנס משחקי חשיבה. הכנס הוא חלק מפסטיבל "חגיגת השכל" שמתקיים בחודש יוני במכון דוידסון לחינוך מדעי  ומוקדש למתמטיקה יצירתית. נראה לכם שאתם מתאימים לנו ואנחנו לכם? הצטרפו אלינו!

למי:

תלמידים מצטיינים או אוהבי מתמטיקה בכיתות ז'-ט'

מתי:

בימי שני פעם בשבועיים בשעות 20:00-17:30

איפה:

המפגשים יתקיימו במכון דוידסון לחינוך מדעי שבקמפוס מכון ויצמן למדע ברחובות

כמה:

950 ש"ח 

איך:

התוכנית מתאימה לתלמידים שאוהבים מתמטיקה, שקיבלו ציון גבוה במתמטיקה או המלצה של המורה להשתתף בתוכנית להעשרה מתמטית או שהשתתפו בעבר באחד מחוגי המתמטיקה של מכון דוידסון. ניתן גם לברר את התאמת התוכנית לתלמיד באמצעות תיאום ראיון אישי עם מנהלת התוכנית. מספר המקומות מוגבל ל-25 תלמידים

עוד על התוכנית

התוכנית תתקיים בין אוקטובר 2017 ליוני 2018 ויכללו בסך הכול 16 מפגשים, כולל כניסה חינם לכנס משחקי החשיבה. המפגשים יימשכו שלוש שעות אקדמיות עם הפסקה באמצע.

התוכנית רב-שנתית: תלמידים שהצטרפו לשנה הראשונה יוכלו להמשיך בשנתיים שלאחר מכן וכך ללמוד נושאים חדשים, נושאים מוכרים מפרספקטיבות חדשות, להעמיק את הידע שרכשו ולהכיר עוד בני נוער חובבי מתמטיקה מכל רחבי הארץ.

למידע, הכוונה ורישום טלפוני: 08-9378300

רוצים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!