לכל התוכניות

תוכנית הלימודים ויישומה בהוראה א'. מורים בראשית דרכם: אלקטרומגנטיות

במכון דוידסון אנו עוסקים לא רק בתלמידים, אלא גם מכשירים מורים למצוינות חינוכית, מדעית וטכנולוגית

ההרשמה נסגרה

כניסה להוראת הפיזיקה מלווה באתגרים רבים ומציפה שאלות מורכבות: כיצד לגרום לכך שהתלמידים יבינו את החומר, יתמודדו עם פתרון בעיות ברמות גבוהות, יאהבו את הפיזיקה ויהיו בעלי מוטיבציה ללמוד מקצוע זה?
בהשתלמויות הקיץ מורים מנוסים ומצוינים ישתפו מורים בתחילת דרכם בסודות הוראת הפיזיקה ‒ הוראה מאתגרת, עמוקה ומלהיבה, שתזמן לתלמידים הצלחה.
ההשתלמות משלבת בתוכה שני עולמות: עולם התוכן של הוראת הפיזיקה והעולם הדידקטי.
בעולם התוכן, המורים יכירו לעומק את תוכניות הלימודים במכניקה ואת הקשיים בהוראתה.
בעולם הדידקטי, המורים יתוודעו לרמה הנדרשת בהוראה, לקשיים בהוראה ובלמידה, ויכירו מיומנויות שאותן צריך לפתח אצל המורה והתלמיד ומעבדות המלוות את לימודי הפיזיקה בחטיבה העליונה.
כל מפגש יעסוק בשאלות "איך?" ו"למה?", כגון: איך מלמדים כל נושא, משלבים הדגמות וסרטים, משתמשים בסימולציות פיזיקליות, בונים ידע ומארגנים אותו? איך גורמים להבנה עמוקה ולאהבה למקצוע, וכיצד מחנכים תלמיד לסקרנות ומקנים לו סבלנות ללמידה? למה תלמידים מתקשים בנושאים מסוימים, או טועים בשאלות מסוימות? מהן התפיסות השגויות של תלמידים בכל נושא, ואיך מטפלים בהן?
מטרות ההשתלמות

  • הכרה לעומק של תוכנית הלימודים באלקטרומגנטיות
  • מיפוי מושגים מרכזיים ומגוון האפשרויות של הרצפים בהוראה.
  • היכרות עם תפיסות שגויות ועם קשיי התלמידים בלמידת נושאים מרכזיים בפיזיקה בחטיבה העליונה, מקורותיהם ודרכי ההתמודדות עימם.
  • היכרות עם דרכי הוראה אלה: הדגמות, פעילויות לארגון המושגים, הדמיות, סימולציות, מעבדה ממוחשבת, PETEL ועוד, והפעלת שיקול דעת ביישומן בשיעור.

קהל:

ההשתלמות מיועדת למורים לפיזיקה בתחילת דרכם או מורים וותיקים שרוצים להתחדש ולרענן את הידע הפדגוגי שלהם בהוראת הפיזיקה בחטיבה העליונה.

זְמַן:

7 עד ה- 10 ביולי 2019

מקום:

ההשתלמות תתקיים במכון דוידסון לחינוך מדעי שבמכון ויצמן למדע ברחובות 

מחיר:

65 ש"ח

אֵיך:

לחצו על כפתור ההרשמה בעמוד זה ועקבו אחר ההנחיות בטופס המקוון

עוד על התוכנית

היקף ההשתלמות: 30 שעות, מוכר לעוז לתמורה, עם ציון

 

למידע ולפרטים נוספים: 08-9378300

רוצים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!