לכל התוכניות

סדנת MakeScience: עושים מדע עם הראש והידיים!

בואו להכיר את עולמות היצירה האינסופיים של המדע והטכנולוגיה ולבנות תוצרים שווים במיוחד במו ידיכם בסדנת המייקרים של מכון דוידסון לחינוך מדעי!

שמעתם פעם על "מייקרים" (Makers)? אולי גם אתם כאלה ואפילו לא ידעתם? מייקרים הם אנשים שמעלים רעיונות, פותרים בעיות ובונים לעצמם תוצרים שונים ומשונים תוך התאמתם לצרכיהם.
המייקרים משתמשים בכלים מסורתיים כמו מקדחות ומסורים, וגם בטכנולוגיות מתקדמות כמו מדפסות תלת ממד ומכשירי חיתוך בלייזר. בעבודתם הם מתבססים גם על ידע ומיומנויות מתחומי המדע השונים.

בסדנה ייחודית זו תלמדו ותתנסו בכל מה שצריך כדי להפוך למייקרים אמיתיים!
ניפגש פעם בשבוע בשעות הבוקר במכון דוידסון לחינוך מדעי ונכיר יחד את עולם המייקרים: נלמד כיצד למצוא פתרונות לאתגרים שונים, נעבוד במעבדה ונפגוש נושאים מדעיים רבים ומרתקים.

השנה נפתח 2 קבוצות – קבוצה לצעירים וקבוצה לבוגרים!

סדנת הצעירים:
מיועדת לילדים בגילי 11-10 שאוהבים מדע ועבודה עם הידיים, סקרנים ללמוד דברים חדשים ונהנים משימוש בטכנולוגיה.
בסדנה נחקור את נושא התעופה, ניצור גבישים מחומרים כימיים שונים, נשלב אותם בהדפסת תלת ממד, נבנה תוצרים שונים, החל ממצנחים ועד דאונים ואפילו טילים (לא מסוכנים, אל דאגה!).
במהלך המפגשים נכיר תוכנות חינמיות (שמתאימות גם לבני נוער) ונלמד כיצד לתכנן בעזרתן מודלים דו-ממדיים ותלת-ממדיים. בנוסף נלמד על מעגלים חשמליים, נתכנת כרטיסים אלקטרוניים המצוידים בחיישנים ונשלב אותם במוצרים שונים.
במהלך השנה ניפגש עם מדענים ממכון ויצמן למדע העוסקים במחקרם בנושאים הנלמדים בסדנה. אפילו נצטרף לצוות "אולטראסאט" (Ultrasat), שבונה בימים אלו במכון ויצמן טלסקופ לווייני משוכלל, ונכיר את עקרונות הפעולה שלו. נתארח במעבדה הקולינרית החדשה של גן המדע ונגלה שם דברים שאפילו לא חלמנו עליהם (ונאכל אותם)!

סדנת הבוגרים:
מיועדת לילדים שהשתתפו בשנים קודמות או לילדים בגילי 14-12. בסדנה נפתח עוד מיומנויות עבודה בכלים שונים, ונעמיק בתכנון ממוחשב של מודלים דו או תלת ממדיים ובתכנות כרטיסים אלקטרונים.
בנוסף נפתח מיומנויות למידה חשובות כמו עבודה בצוות, למידה עצמאית ולימוד מתוך ניסוי וטעייה. את כל הידע הרב והעשיר שנצבור ניישם יחד בפרויקטים מיוחדים וייחודיים הקשורים לעולם המדע!

טופס הרשמה - צעירים
טופס הרשמה - בוגרים

למי:

סדנת הצעירים: גילי 11-10 סדנת הבוגרים: גילי 14-12
מספר המקומות בכל סדנה מוגבל ל-18 משתתפים

 

מתי:

30 מפגשים בני 3.5 שעות כל אחד, שיתקיימו פעם בשבוע בימי א', בשעות 10:30–14:00
מפגש ראשון יתקיים בתאריך 23/10/22 ומפגש אחרון בתאריך 4/6/2023

 

איפה:

במעבדת המייקרים של מכון דוידסון בגן המדע ע"ש קלור, שבמכון ויצמן למדע ברחובות

 

 

כמה:

3900 ש"ח (עד 10 תשלומים).
משתתף שיירשם ליותר מחוג אחד מתוך מגוון החוגים של מכון דוידסון ייהנה מ-10% הנחה בדמי השתתפות על שניהם. ההנחה תקפה גם לשני אחים (או יותר) הנרשמים לאותו חוג, או לחוגים שונים (אין כפל הנחות)

איך:

לחצו על כפתור ההרשמה בעמוד זה ועקבו אחר ההנחיות בטופס המקוון
שימו לב: בעת ההרשמה ציינו לאיזו משתי הקבוצות אתם מעוניינים להרשם

 

עוד על התוכנית

הפעילות נערכת במרחב טכנולוגי חדש במכון דוידסון. המרחב מצויד בכלים ובמכשור מתקדם המאפשרים תכנון, ייצור והרכבה של תוצרים מסוגים שונים. החוויה בסדנה מתבססת על התמודדות עם אתגרים מעולם המדע באמצעות שימוש בטכנולוגיה, חשיבה יצירתית ועבודת צוות.
הסדנה מועברת ע"י שני מדריכים, האחד מעולם העיצוב והשני מעולם המדע

טופס הרשמה - צעירים
טופס הרשמה - בוגרים

פתיחת הסדנאות מותנית במספר משתתפים מינימלי, הנקבע על ידי מכון דוידסון לחינוך מדעי

חברי צוות התוכנית

מנהלת התוכנית: מיכל רז בהט
 

 

למידע ולפרטים נוספים: 08-9378300

רוצים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!