לכל התוכניות

S-Factor 2020: תחרות כישרונות עם טוויסט

תמיד חלמתם להופיע על במה? יש לכם כישרון שהעולם חייב לראות? בואו להוכיח שיש לכם את זה בתחרות הכישרונות הגדולה בישראל, עם טוויסט מדעי. וכן, יש גם פרסים.

הגשת המועמדות נסגרה, נתראה בתחרות! 

S-Factor היא התחרות הראשונה מסוגה בארץ שלוקחת נושאים מדעיים ומציגה אותם בדרכים הכי מיוחדות, מקוריות ובלתי שגרתיות שאפשר, ובגובה העיניים. רק ב-S-Factor תוכלו לשמוע זמר שר את הטבלה המחזורית או לצפות בלהקת מחול רוקדת את תורת הכאוס.

למי מיועדת התחרות?

לכל אחד ואחת מגיל 15 ומעלה שיודעים (או שחושבים שהם יודעים) לשיר, לכל מי שאוהבת לרקוד, לכל מי שאי פעם סיפר בדיחה (שגם הצחיקה, כן?), למי שמצליחה לרגש בפואטרי-סלאם ולמי שעף על אקרובטיקה, שולטת בקפוארה או אפילו מהפנט עם פנטומימה. הבנתם את הכיוון?

איפה בדיוק הטוויסט המדעי?
או, טוב ששאלתם! מדי שנה אנו בוחרים נושא מדעי אחד ומבקשים מהמתמודדים להכין קטע אמנותי מקורי משלהם העוסק בו. בשנים הקודמות עסקה התחרות בנושא הטבלה המחזורית ובתורת הכאוס.

השנה, תעסוק התחרות בנושא חשוב במיוחד – המהפכות הגדולות במדע: המהפכה של דרווין שקבעה שלכל המינים אב קדמון משותף, המהפכה של קופרניקוס שמצאה שאנחנו לא מרכז היקום, המהפכה של איינשטיין שגילתה שהכול יחסי וכן הלאה.

אבל...אני לא מדענ/ית! מה עושים?

מה זאת אומרת? נרשמים לתחרות כמובן! גם אם המדע לא זורם לכם בעורקים, יש לנו מנטורים שיעזרו לכם למצוא את הזווית המדעית המתאימה בכל תחום שמעניין אתכם, ולשלב אותה ביצירת אומנות משלכם. לא נכין או נכתוב עבורכם את הקטע, כמובן, אבל נסייע לכם להתחבר למדע.

 

נשמע טוב עד כאן? רוצים להגיש מועמדות? כך תעשו את זה:

שלב א'

מה שולחים:
קישור לסרטון יוטיוב מקורי שאורכו עד חמש דקות, המציג קטע אמנותי עם תוכן מדעי שקשור לאחת מהמהפכות הגדולות במדע (פירטנו אחדות מהן למעלה, אבל חיפוש בגוגל לא יזיק). מכל הקטעים שיתקבלו תבחר ועדה מקצועית את הטובים, המעניינים והמסקרנים ביותר, שיעלו לשלב הבא – שלב הגמר.

מחפשים השראה? קבלו:

לאן שולחים?
לכתובת הזו:  editor@weizmann.ac.il
בהודעתכם אנא ציינו את שמכם המלא ומספר טלפון ליצירת קשר.

עד מתי אפשר לשלוח?
עד יום רביעי, 15 בינואר 2020, בשעה 23:59.

שלב ב'

המתמודדים שיעלו לגמר יוזמנו להציג את יצירותיהם בפני קהל בתחרות S-Factor, שתתקיים ב-1 באפריל 2020 במכון ויצמן למדע ברחובות. ועדת שופטים מקצועית שתשב בקהל תכריז על הזוכה במקום הראשון, שיקבל או תקבל פרס כספי וחשיפה תקשורתית!

יש לכם שאלות נוספות? מתלבטים מה לשלוח לנו? צרו איתנו קשר ונשמח לענות על הכל: editor@weizmann.ac.il

בהצלחה, ונתראה בתחרות S-Factor 2020!

הנהלת מכון דוידסון לחינוך מדעי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את תנאי התחרות והפרס על פי שיקול דעתה ובלי להודיע על כך מראש.

 

 

 

Team Members

ד"ר ארז גרטי
ד"ר אושרית נבון
מאיה קאהן 

למידע ולפרטים נוספים: 08-9378300

רוצים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!