לכל התוכניות

מעל"ה − מצטיינים ערבים למדע ולהנדסה

אם אתם תלמידים מצטיינים מהמגזר הערבי, שמתכוונים לבחור במגמה מדעית בכיתה י' ולא מפחדים מעבודה קשה – יש לנו תוכנית שאסור לכם לפספס

הסתיימה ההרשמה נתראה בשנה הבאה!

בעיטה מסובבת בכדורגל, קוביית קרח שנמסה ופופקורן שהתפוצץ במיקרו. תופעות שגרתיות ויומיומיות? לא אצלנו. בתוכנית "מצוינות בחברה הערבית", שנפתחה ב-2014, תנסו ליצור מודל ממוחשב (סימולציה) שידמה את הפעולות הללו ואחרות, ואולי אפילו יחזה את התוצאה שלהן: לאן יגיע הכדור שבעטנו בו, איזה חלק של הקרח יימס ראשון ובאיזו שנייה בדיוק יתפוצץ גרעין התירס.

במהלך שלוש השנים של התוכנית, שמתמקדת במדע חישובי, תרכשו ידע מעמיק בתכנות (Python, EJS, Matlab) ותיישמו אותו בפתרון בעיות מדעיות. בנוסף נפגיש אתכם עם חברות סטרט-אפ, מהנדסים וחוקרים ערבים העוסקים בחזית המחקר העכשווי או הפיתוח הטכנולוגי והביולוגי בארץ. בסוף כל שנה תכינו עבודת מחקר המשלבת תכנות ומדע בנושא שהכי מעניין אתכם. אז אם אתם מוכנים לעבוד קשה בשביל העתיד שלכם, אנחנו רוצים לעבוד יחד איתכם.

קהל:

תלמידים מצטיינים בכיתה ט' במגזר הערבי העולים לכיתה י', שלומדים מתמטיקה ברמה של 5 יח"ל ובחרו או מתכוונים לבחור בפיזיקה או כימיה או כל מקצוע מדעי אחר כמקצוע מוגבר ברמה של 5 יח"ל

זְמַן:

התוכנית נמשכת שלוש שנים, עד סוף כיתה י"ב. הלימודים נפתחים עם תחילת שנת הלימודים ומתקיימים בכל יום רביעי בשעות אחר הצהריים במשך ארבע שעות. ימי לימוד מרוכזים נוספים מתקיימים במהלך החופשות לאורך השנה.
מבחני המיון יתקיימו באוניברסיטת חיפה וייערכו בשעות 19:30-16:00.

מקום:

רוב הזמן באוניברסיטת חיפה שבצפון, כולל ביקורים במכון דוידסון לחינוך מדעי שבקמפוס מכון ויצמן למדע ברחובות, בחברות בתעשייה ההייטק ובאוניברסיטאות מחקר

מחיר:

65 שקלים למבדקי המיון; 2200 שקלים לתלמיד לשנה. אפשרות לחלוקה עד שישה תשלומים. דמי ההשתתפות כוללים גם את הסדנאות המדעיות במכון ויצמן למדע ואת ההסעות. אפשרות למלגות − ראה טופס בצד לבקשת מלגה

אֵיך:

תלמידים מתאימים יעברו תהליכי מיון
מבחני המיון יערכו באוניברסיטת חיפה. להגשת מועמדות לחצו על כפתור ההרשמה

 

עוד על התוכנית

התוכנית "מצוינות בחברה הערבית" שואפת לשנות את חוקי המשחק בישראל ולסייע לתלמידים מצטיינים מהחברה הערבית להשתלב בעתיד באקדמיה ובתעשיית ההייטק בארץ.

התוכנית מוכרת על ידי משרד החינוך והמועצה להשכלה גבוהה כמקצוע ייחודי ברמה של 5 יחידות לימוד. בזכות ההכרה זוכים בוגרי מדע חישובי בבונוס בשקלול ציוניהם בקבלה לאוניברסיטאות. בנוסף, התוכנית שלנו עובדת בחמישה מישורים מרכזיים:

  1. לימודי עברית: הלימודים מתקיימים בעברית כדי לאפשר לתלמידים לתרגל את השפה ולהקל עליהם בעתיד בתחרות בשוק העבודה בישראל עם דוברי עברית כשפת אם.

  2. מודל לחיקוי: אנו מפגישים את התלמידים עם מומחים ובעלי מקצוע באקדמיה ובתעשייה כדי להקנות להם מודלים לחיקוי ודוגמאות למקצועות שבהם יוכלו להשתלב בעתיד.

  3. העשרה מדעית: התכנים יועברו על ידי מרצים ממכון ויצמן למדע ומכון דוידסון לחינוך מדעי. לצד הביקורים במעבדות תתאפשר למשתתפים חשיפה ברמה הגבוהה ביותר למחקרים הרלוונטיים להם.

  4. כישורים רכים: התוכנית נועדה בחלקה לסייע להכשיר את המשתתפים ברכישת מיומנות כמו עמידה מול קהל, ביטחון עצמי ואפילו כתיבת קורות חיים.

  5. נטוורקינג: שילוב כל הפעילויות מאפשר למשתתפים ליצור מעגל חברתי ומקצועי שיסייע להם בעתיד בקבלה לאוניברסיטאות ובמציאת עבודה.

פתיחת התוכנית מותנית במספר משתתפים מינימלי, הנקבע על ידי מכון דוידסון לחינוך מדעי.

למידע ולפרטים נוספים: 08-9378300

רוצים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!