לכל התוכניות

צוות לומד

רוצים למצוא רעיונות לחקר מדעי-טכנולוגי? או אולי להכין את הכיתה למיומנויות המאה ה-21? הזמינו את סדנאות "צוות לומד" של מכון דוידסון למפגשי צוות המדעים שלכם

תוכנית "צוות לומד" מציעה למורים למדעים בבתי ספר יסודיים ובחטיבות הביניים מסגרת ייחודית ונוחה, שנועדה להעשרת התכנים שמועברים בשיעורי המדעים בבתי הספר. ב"צוות לומד" מתקיימות סדנאות קצרות ואינטנסיביות שעוסקות בנושאים מתוכנית הלימודים. הסדנאות מציגות שימוש במיומנויות מגוונות ומציעות אמצעי הוראה חדשים, כגון משחקי למידה, כלים שיתופיים, הוראת עמיתים, דרכי למידה טכנופדגוגיים המותאמים להוראה מרחוק, ועוד. במהלך הסדנאות מודגשים העצמת המורה כלומד וכמפתח, למידה פעילה מתוך חיזוק הידע המדעי והמיומנויות, ושיתוף הפעולה בתוך צוות המדעים. יתרה מזאת, אפשר לייצר קהילת מורים אזורית או יישובית להרחבת מסגרת פעילות התוכנית.

למי:

לצוותי מדעים בחטיבות הביניים ובבתי ספר יסודיים

 

מתי:

התוכנית מתקיימת לאורך שנת הלימודים

איפה:

התוכנית מתקיימת אצלכם בבית הספר

כמה:

מחיר המסלול משתנה בהתאם לצרכים. אנא פנו אלינו לפרטים נוספים

איך:

ההרשמה נעשית באמצעות פנייה ורישום של הנהלת בית הספר בלבד. לפרטים נוספים ניתן לפנות בדוא"ל: לד"ר אריאלה ברוך

עוד על התוכנית

דוגמאות של סדנאות: סדנה ליישום עיקרון התת-לחץ ובניית שואב אבק; רעיונות לניסויי חקר ואסטרטגיות להנחיית כל אחד מהשלבים; אתגרי "מחפשים את המטמון" בנושאי לימוד שונים; "חשמל זורם בכפות ידיך" – מתנסים במשימות שונות ומתרגלים מושגים בנושא חשמל; והתמקדות בתופעות ברמת המבנה החלקיקי של החומר.
סדנה בנושא תזונה ואורח חיים בריא המשתלבת בתוכנית הלימודים, הן בבית הספר היסודי והן בחטיבת הביניים. פיתחנו, יחד עם המורים, תחנות לימוד המתבססות על אמצעי חקר טכנולוגיים ומשלבות מיומנויות חקר, עיבוד נתונים והסקת מסקנות. הדגשנו את המישורים המחברים בין מדע, טכנולוגיה ומתמטיקה.

חברי צוות התוכנית

ד"ר אריאלה ברוך

 

למידע ולפרטים נוספים: 08-9378300

רוצים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!