לכל התוכניות

קמ"צ: קבוצות מדע צעיר

סיפוק ותחושת הצלחה – זה מה שקורה כשתלמידי חטיבה עם מוטיבציה נמוכה ללימודים אך פוטנציאל גבוה נפגשים יחד במעבדה

את תוכנית קמ"צ פיתחנו במכון דוידסון לחינוך מדעי במטרה לסייע בקידום תלמידים בחטיבות הביניים באמצעות חינוך מדעי, לפתח את הפוטנציאל הלא ממומש שלהם, להגביר את המוטיבציה שלהם ללמידה ולעודד מצוינות. התוכנית פועלת במסגרת מפגשים שנערכים אחת לשבוע, לרוב באשכולות פיס ביישובים שונים ברחבי הארץ ונמשכים שלוש שעות.

כל פעילות מורכבת משני חלקים: חלק תיאורטי קצר שמשלב דיון, המחשה וחיבור של הנושא המדעי לחיי היומיום של התלמידים, וחלק מעשי שבו התלמידים בונים מוצר או דגם שממחישים את העיקרון המדעי או הטכנולוגי בנושא שנלמד. תוצרי הלמידה של התלמידים ופרויקטים אישיים או קבוצתיים, מוצגים בפני בני משפחה, מורים, מדריכים ועמיתים בכנס הסיום החגיגי המתקיים לקראת סוף שנת הלימודים במכון דוידסון.

קהל:

הפעילות מיועדת עבור תלמידים בכיתות ז'-ח'  ועבור תלמידים בבתי ספר להזדמנות שנייה בכיתות ט'-י' 

זְמַן:

ספטמבר-אפריל. עד 24 מפגשים המתקיימים אחת לשבוע, במשך 3-2 שעות אקדמאיות. בתחילת שנת הלימודים תוצג התוכנית בפני ההורים וצוות החינוך מבתי הספר ולאחר מכן תחל הפעילות השוטפת ותסתיים סמוך לחופשת הפסח. מועדי הפעילות ייקבעו מראש בתיאום עם הגורם המזמין

מקום:

מעבדה באשכול פיס או בבית הספר

אֵיך:

מורים, מנהלים ורשויות שמעוניינים – צרו קשר במייל: mapatz@xmail.weizmann.ac.il
ניתן גם להזמין דרך מערכת  גפ"ן (משרד החינוך) מספר התוכנית: 1170

עוד על התוכנית

קבוצת קמ"צ מונה עד 20 תלמידים, והנחיית הפעילות נעשית בידי שני מדריכים מקצועיים שהוכשרו ברוח הגישה החינוכית-מדעית של התוכנית ומקבלים ליווי ותמיכה מסגל מכון דוידסון לחינוך מדעי. אנו מאמינים שלתוכנית קמ"צ יש השפעה משמעותית על שיפור המסוגלות האישית של התלמידים ועל העצמתם, גם מעבר ללימודי המדע והטכנולוגיה בבית הספר. קידום ההישגים של התלמידים המשתתפים בתוכנית עשוי לתרום להעלאת ההישגים במדע וטכנולוגיה של כל תלמידי חטיבות הביניים. הפעלת התוכנית בבית הספר נעשית בתיאום ובשיתוף פעולה עם הנהלת בית הספר ועם צוות המורים והיועצים.

למידע ולפרטים נוספים: 08-9378300

רוצים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!