לכל התוכניות

ניצני מדע

תלמידי חטיבה מצטיינים? איך נשמעים לכם יומיים של ניסויים במעבדות, הרצאות מפי מומחים ופעילות חברתית בערב, שלוש פעמים בשנה?

הרשמה לשנה הבאה תיפתח בחודש מאי 2024
רוצים שנעדכן אתכם במייל כשההרשמה תיפתח? - מלאו את הפרטים בטופס המצורף

מתי נגיע למאדים? כמה גדלים יש לאינסוף? ומה הקשר בין דגי זברה למוח שלנו? אלו הן רק דוגמאות למגוון השאלות שנעסוק בהן השנה, שבמהלכה תבלו עם שאר חברי התוכנית שאוהבים מדע בדיוק כמוכם ומגיעים מכל חלקי הארץ. הפעילות הרב-תחומית של התוכנית תספק לכם טעימות מנושאים כמו אסטרונומיה ואסטרופיזיקה, מדעי החיים וביוטכנולוגיה, כימיה, רובוטיקה ועוד. במהלך המפגשים תתנסו בסדנאות במעבדה, תשמעו הרצאות מפי מדענים ותסיירו בגן המדע ובמעבדות מכון ויצמן למדע. בשעות הערב תוכלו לנגן יחד, לשחק פינג-פונג או להשתתף במשימות ובתחרויות הקבוצתיות. הכניסה להורים ומורים אסורה בהחלט, אז אלה רק אתם, אנחנו והמדע.

לקבלת עדכון כשההרשמה תיפתח

קהל:

לתלמידי חטיבות ביניים שעולים לכיתות ח'-ט' מצטיינים, סקרנים וחובבי מדעים

זְמַן:

במהלך השנה מתקיימים שלושה מפגשים של יומיים כל אחד, הכוללים לינה בכפר הנוער בקמפוס מכון ויצמן למדע, במהלך החודשים נובמבר-יוני. המפגשים כרוכים בהיעדרות מבית הספר. בנוסף, יתקיימו מספר מפגשים מקוונים עם מרצים אורחים לאורך השנה. אישור על השתתפות בתכנית יינתן לבית הספר. לכל מחזור תאריכים שונים שמתפרסמים סמוך למועד התחלת התוכנית

מקום:

בכפר הנוער ומעבדות מכון דוידסון לחינוך מדעי שבמכון ויצמן למדע ברחובות

מחיר:

 1900 ₪ לשנה. קיימות מילגות על בסיס כלכלי

אֵיך:

להגשת מועמדות לחצו על כפתור ההרשמה בעמוד זה ועקבו אחר ההנחיות בטופס המקוון. שימו לב: לצורך הגשת המועמדות יש לצרף תצלום תעודת בי"ס אחרונה והמלצת מורה. ניתן להרשם תחילה ולשלוח את המסמכים מאוחר יותר. במקרים מסוימים ידרשו מטלת כתיבה או ראיון אישי.
ניתן להגיש מועמדות עד ה- 30 ביולי 2023. תשובות למועמדים ינתנו במהלך חודש אוגוסט 2023

עוד על התוכנית

  • ההרצאות והסדנאות מועברות ברובן בידי חוקרים וסטודנטים לתארים מתקדמים המבצעים את מחקרם במכון ויצמן למדע
  • מצטייני התוכנית יקבלו המלצה להשתתפות בתוכנית בכיתה ט' ובתוכנית הח"צ לכיתה י' ויהיו מועמדים לתוכניות נוספות למצטיינים במכון  דוידסון לחינוך מדעי
  • המפגשים כרוכים בהיעדרות מבית הספר. אישור על השתתפות יינתן לבית הספר
לקבלת עדכון כשההרשמה תיפתח

פתיחת התוכנית מותנית במספר משתתפים מינימלי, הנקבע על ידי מכון דוידסון לחינוך מדעי.

Team Members

מנהל התכנית: ארז קציר
רכזת התכנית: תמר סויסה 

למידע ולפרטים נוספים: 08-9378300

רוצים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!