לכל התוכניות

תוכנית אלפא

תלמידים מחוננים ומצטיינים זה עתה קיבלתם מפתחות למעבדות החדשניות ביותר שלנו. בשנתיים הבאות אתם הולכים לקחת חלק בתגליות שישנו את פני האנושות

ההרשמה למיונים לתכנית אלפא הוארכה עד ה-  21.01.2024

ממה מורכב היקום? מה גורם ל"גיל ההתבגרות" להתחיל דווקא עכשיו? ומה הסיפור של המספרים הראשוניים? יש שאלות שאפילו טובי המדענים לא מצליחים לענות עליהם – אבל אולי אתם תצליחו. בתוכנית "אלפא" למחוננים ומצטיינים אתם אלה שבוחרים את הנושא שהכי מעניין אתכם ועושים עליו עבודת מחקר. לשם כך תקבלו גישה למעבדות המתקדמות שלנו במכון ויצמן למדע, בהן תבלו זמן רב עם חבריכם לתוכנית ועם מנחים, מרצים וחוקרים מהשורה הראשונה. וכדי שלא תשכחו שיש חיים גם מחוץ למעבדה, אנחנו, המדריכים החברתיים וחוקרי המכון ניפגש גם במחנות הקיץ, ובמפגשים נוספים במהלך השנה בהם תשתתפו בפעילויות גיבוש וכיף.

קהל:

תלמידים מחוננים ומצטיינים, סקרנים ואוהבי מדע מכל הארץ, שלומדים כעת בכיתה ט'

זְמַן:

תחילת הפעילות במחנה הקיץ בתאריכים 09.8.2024-28.07.2024. בכל שנה מתקיימים ארבעה מפגשים דו-יומיים; שניים במהלך החופשות ושניים על חשבון ימי לימוד (בתיאום עם בית הספר). ההשתתפות במפגשים היא חובה

מקום:

מכון דוידסון לחינוך מדעי, מכון ויצמן למדע ברחובות

אֵיך:

ניתן להגיש מועמדות עד ה-14 בינואר 2024 באתר אלפא הארצי,יש לבחור את מכון ויצמן למדע כמוסד המבוקש. בהרשמה יש לצרף את הטפסים הדרושים, בהמשך תידרש הגשת חיבור אישי. תלמידים שיימצאו מתאימים יוזמנו למכון דוידסון לתהליך המיון הכולל מבחן פסיכוטכני של המרכז הארצי לבחינות והערכה, מבחן מדעי וריאיון אישי. מפגש חשיפה עם צוות התוכנית:

 ב- 31.12.2023 בשעה 18:00 – מפגש מקוון.  

 


 

עוד על התוכנית

התוכנית היא דו-שנתית ומתקיימת במכון דוידסון לחינוך מדעי, במכון ויצמן למדע ברחובות:

בסוף כיתה ט': מחנה קיץ ראשון – בחירת תחום מחקר באופן מושכל וגיבוש קהילת חוקרים צעירים.

בכיתה י': הקניית כלים ומיומנויות לביצוע מחקר אישי וקבוצתי.

שנת המחקר הראשונה, הכוללת עבודה על מחקר אישי עם המנחה, בצד הרצאות מדעיות, פאנלים של מומחים, ימי עיון ופעילויות חברתיות. בסיום השנה יתקיים מחנה קיץ שני של שבועיים בכפר הנוער במכון דוידסון, הכולל עבודה מעשית במעבדות המחקר במכון ויצמן.

בכיתה י"א: סיום והגשת עבודת המחקר, הצגת העבודה בכנסים והנגשת מדע.

במהלך שנת המחקר השנייה והאחרונה בתוכנית תסיימו את כתיבת העבודה. עבודת המחקר תזכה אתכם בחמש יחידות לימוד במקצוע מדעי בתעודת הבגרות.

בכיתה י"ב: פעילות מצומצמת במכון דוידסון לאחריה התלמידים מצטרפים למועדון בוגרים "אסכולה" של מרכז מדעני העתיד.

 

פתיחת התוכנית מותנית במספר משתתפים מינימלי, הנקבע על ידי מכון דוידסון לחינוך מדעי.

למידע ולפרטים נוספים: 08-9378300

רוצים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!