לכל התוכניות

תוכנית אלפא

תלמידים מחוננים ומצטיינים זה עתה קיבלתם מפתחות למעבדות החדשניות ביותר שלנו. בשנתיים הבאות אתם הולכים לקחת חלק בתגליות שישנו את פני האנושות

ההרשמה למיונים לשנת תשפ"ג הסתיימה, נתראה בשנה הבאה!

ממה מורכב היקום? מה גורם ל"גיל ההתבגרות" להתחיל דווקא עכשיו? ומה הסיפור של המספרים הראשוניים? יש שאלות שאפילו טובי המדענים לא מצליחים לענות עליהם – אבל אולי אתם תצליחו. בתכנית "אלפא" למחוננים ומצטיינים אתם אלה שבוחרים את הנושא שהכי מעניין אתכם ועושים עליו עבודת מחקר. לשם כך תקבלו גישה למעבדות המתקדמות שלנו במכון ויצמן למדע, בהן תבלו זמן רב עם חבריכם לתוכנית ועם מנחים, מרצים וחוקרים מהשורה הראשונה. וכדי שלא תשכחו שיש חיים גם מחוץ למעבדה, אנחנו, המדריכים החברתיים וחוקרי המכון ניפגש גם במחנות הקיץ, ובמפגשים נוספים במהלך השנה בהם תשתתפו בפעילויות גיבוש וכיף.

למי:

תלמידים מחוננים ומצטיינים, סקרנים ואוהבי מדע מכל הארץ, שלומדים כעת בכיתה ט'

מתי:

ניתן להירשם לאחד משני מפגשי חשיפה: 13.12- מפגש מקוון, 28.12- מפגש במכון דוידסון.
תחילת הפעילות במחנה הקיץ בתאריכים 31 ביולי 2022 עד ה- 12 באוגוסט 2022 (התאריכים אינם סופיים, ייתכנו שינויים). בכל שנה מתקיימים ארבעה מפגשים דו-יומיים; שניים במהלך החופשות ושניים על חשבון ימי לימוד (בתיאום עם בית הספר). 

איפה:

מכון דוידסון לחינוך מדעי, קמפוס דרום, מכון ויצמן למדע ברחובות

איך:

הגשת המועמדות דרך אתר מדעני העתיד

עוד על התוכנית

התוכנית היא דו-שנתית ומתקיימת במכון דוידסון לחינוך מדעי, במכון ויצמן למדע ברחובות:

בסוף כיתה ט': מחנה קיץ ראשון – בחירת תחום מחקר באופן מושכל וגיבוש קהילת חוקרים צעירים.

בכיתה י': הקניית כלים ומיומנויות לביצוע מחקר אישי וקבוצתי.

שנת המחקר הראשונה, הכוללת עבודה על מחקר אישי עם המנחה, בצד הרצאות מדעיות, פאנלים של מומחים, ימי עיון ופעילויות חברתיות. בסיום השנה יתקיים מחנה קיץ שני של שבועיים בכפר הנוער במכון דוידסון, הכולל עבודה מעשית במעבדות המחקר במכון ויצמן.

בכיתה י"א: סיום והגשת עבודת המחקר, הצגת העבודה בכנסים והנגשת מדע.

במהלך שנת המחקר השנייה והאחרונה בתוכנית תסיימו את כתיבת העבודה ותציגו אותה בכנס מדעי ארצי שיתקיים במכון דוידסון לחינוך מדעי שבמכון ויצמן למדע, בהשתתפות מדענים ואנשי חינוך. עבודת המחקר תזכה את משתתפי התוכנית בחמש יחידות לימוד בתעודת הבגרות

בכיתה י"ב: פעילות מצומצמת במכון דוידסון לאחריה התלמידים מצטרפים למועדון בוגרים "אסכולה" של מרכז מדעני העתיד.

למידע ולפרטים נוספים: 08-9378300

רוצים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!