לכל התוכניות

מדע פעיל: חובת מדעים

התוכנית מיועדת לתלמידי כיתות י' שמחויבים בלימוד "חובת מדעים" וחושפת אותם לתכנים מעניינים ובלתי שגרתיים במדע, באופן התנסותי ופעיל תוך הקניית מגוון מיומנויות

התוכנית מיועדת לתלמידי כיתות י' שאינם לומדים במגמות מדעיות ומחויבים בלימוד "חובת מדעים" בהתאם לנוהלי משרד החינוך ומיישמת את גישת ה-"Hands on Activity". למידת המושגים או העקרונות המדעיים נעשית בה באמצעות עבודה מעשית של תלמידים בבניית תוצרים שמאפשרים להם להדגים, להמחיש ולהעמיק את ההבנה של המושגים המדעיים הנלמדים.

בתוכנית "מדע פעיל" הרחבנו את רעיון הלמידה הפעילה, כך שהמדע והטכנולוגיה משמשים כלי חינוכי-חברתי כדי להעצים כל תלמיד, לתת מקום לייחודיות האישית שלו, לפתח אותו ולחזק את תחושת הביטחון והמסוגלות אישית. התוכנית מסייעת למשתתפיה לפתח יכולות חשיבה רציונלית ולהקנות מיומנויות מגוונות כעבודת צוות, תקשורת, חקירה, למידה וחשיבה ביקורתית.

ההוראה נעשית בידי מורי בית הספר, שעוברים הכשרה ומקבלים ליווי אקדמי. הציוד מסופק במסגרת התוכנית.

קהל:

לתלמידי כיתות י' שאינם לומדים במגמה מדעית

זְמַן:

אחת לשבוע, לשלוש שעות אקדמאיות, לאורך שנת הלימודים

מקום:

בבתי הספר. עדיפות למעבדות

מחיר:

תלוי באופן ההפעלה של הפעילות

אֵיך:

מורים, מנהלים ורשויות שמעוניינים – צרו קשר במייל: mapatz@xmail.weizmann.ac.il

 

ניתן גם להזמין דרך מערכת  גפ"ן (משרד החינוך) מספר התוכנית:1811

עוד על התוכנית

התוכנית חושפת את התלמידים לתכנים מעניינים ובלתי שגרתיים במדע באופן התנסותי פעיל תוך הקניית מגוון מיומנויות. היא מתאימה לכל התלמידים המחויבים בלימוד חובת מדעים, ובמיוחד לאוכלוסיות תלמידים שמתקשה בלימודים תיאורטיים ופרונטליים, דוגמת תלמידי מב"ר ואתגר.

למידע ולפרטים נוספים: 08-9378300

רוצים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!