צ'רלס דרווין, הוגה תורת האבולוציה, שינה את הדרך שבה אנו רואים את הטבע, ובמיוחד את המקום שבני האדם תופסים בו. לכבוד יום דרווין אספנו עבורכם סרטונים שיספרו לכם את סיפור האבולוציה

 

5 תגובות

 • אנונימי

  שאלה

  למה הומבלדוט לא הוזכר? גם לו היתה השפעה רבה על תפישת העולם של דארווין

 • קובי

  האבולוציה צריכה את בורא עולם

  בניגוד לעמדה הרווחת, האבולוציה לא רק שהיא אינה סותרת את קיומו של בורא עולם, ההפך הוא הנכון, היא צריכה אותו.
  צ'רלס דרווין סבר במהלך חייו וגם כתב באוטוביוגרפיה שלו: "ראיה לקיומו של בורא עולם מגיעה מהקושי הרב, או אף חוסר האפשרות להסביר שהעולם העצום והנפלא הזה, כולל האדם עם יכולתו לראות הרחק אחורה והרבה קדימה לעבר העתיד, נוצר כתוצאה ממקריות ..."
  והיום כ – 150 שנה אחרי דרווין, ידוע דבר שלא היה ידוע בזמנו של דרווין:
  היום ידוע שחלבונים מיוצרים על פי מידע שנמצא ב – DNA ולא יכולים להיווצר בלעדיו, ו - DNA לא יכול להיווצר בלי חלבון – יש כאן שאלה של ביצה ותרנגולת ...
  אז איך האבולוציה הייתה יכולה להתרחש בלי בורא עולם שיעניק לה את התא הראשון?
  התפתחות הציפור:
  לפי האבולוציה היה צריך להיות לפני מיליוני שנים יצור בעל 4 רגליים שאט אט בתהליך של מיליוני שנים התפתחו 2 מרגליו לכנפיים. בינתיים, בכל הזמן הזה, הוא לא יכול לרוץ ולא יכול לעוף. (אפשר לרוץ על משהו שהוא חצי רגל וחצי כנף?) איך אותו בעל חיים היה יכולה לשרוד בין כל הטורפים מיליוני שנים ללא השגחה?
  מילא אם זה היה יום או שבוע, אבל מיליוני שנים?? בלי יכולת לברוח מטורפים ...
  כך שאפשר לראות שהיחס בין בורא עולם לאבולוציה זה לא יחס של סתירה. האבולוציה צריכה את בורא עולם;
  היא צריכה שהוא יביא לה את התא הראשון, היא צריכה שישמור על היצורים שמתפתחים לציפורים ...
  האבולוציה לא סותרת את קיומו של בורא עולם, להפך ... היא זקוקה לו.

 • אנונימי

  קשקשן בשקל וחצי. מה שרשמת כאן

  קשקשן בשקל וחצי. מה שרשמת כאן מעיד על חוסר הבנה

 • אנונימי

  עדיף שתיים זה עגול

 • פורת

  אבולוציה

  דארווין לא דגל בהיווצרות אקראית מיקרית, אלא בהתפתחות מאב קדמון, היינו, הוא לא דיבר על רגע הבריאה, אלא על ההתקדמות מאותו רגע ואילך. (וגם על תיאוריה זו רבו הקושיות והפירכות, ובראשן היכן כל שלבי הביניים, ואיך בריאה מיקרית תיצור עולם כה מושלם והרמוני, אם כי אבולוציה מסויימת אנו אכן רואים, כמו למשל המוטציות הרבות בעולם המיקרואורגניים )
  את רגע הבריאה מסבירים כיום ע"י המפץ הגדול, שנעשה ע"י כוח עליון, (שם נרדף לבורא עולם, אך לא מחייב קבלת תורה ומצוות ... ).
  ובכלל, מי ברא את אותו חומר אדיר בעל פוטנציאל כה עצום שהתפוצץ במפץ הגדול ומילא את החלל במספר אין סופי של כוכבים בעלי מסה אדירה?! ואיך הפך חומר דומם לתא חיים?
  כיום נעשתה אבולוציה לדברי דארווין, ומשייכים אליו גם את תיאוריית ההיווצרות המיקרית של יש מאין, שכידוע הופרכה כבר ע"י לואי פסטר. איל