אנחנו מכירים את החיידקים כטפילים המצויים בגופנו, ולעתים כמחוללי מחלות, אך מתברר שלחיידקים עצמם יש לא מעט צרות אחרות גם מחוץ למערכת החיסון שלנו. חיידקים אחרים מתחרים איתם על משאבי המזון, חיידקים גדולים בולעים חיידקים אחרים, וירוסים מדביקים חיידקים ועוד.

במשחק שלפנינו אתם חיידק שמנסה לשלב בין המרדף אחרי מזון, תחרות עם חיידקים אחרים והצורך להתרבות ולהתפתח. להפעלת המשחק לחצו על התמונה.


המשחק פותח בידי צוות Hero interactive

מטרת המשחק פשוטה לשלוט! בעזרת תנועת העכבר תזיזו את החיידק שלכם בחיפוש אחרי חלבונים (נקודות אדומות) יחד איתכם ישחו בשלולית חיידקים נוספים שהמטרה שלהם זהה. ככל שתאכלו יותר חלבונים כך תגדלו יותר, עד למצב שבו תוכלו לטרוף חיידקים שכנים. אך שימו לב – אותו כלל חל גם על יתר החיידקים!

ככל שתאכלו יותר חלבונים תוכלו לפתח יותר יכולות שיתנו לכם יתרון על החיידקים המתחרים. אחת היכולות הללו היא החלוקה, שמצד אחד תכפיל את מספרכם ומצד שני תהפוך חיידק גדול וחזק לשני חיידקים קטנים. השתמשו ביכולת הזו בחוכמה. בשלבים מאוחרים יותר יצטרפו לשלולים מתחרים חדשים, ביניהם גם נגיפים קטלניים. היזהרו לא להידבק!

נשמח לשמוע לאילו שלבים הגעתם, אילו פתרונות יצירתיים מצאתם, ובמיוחד היכן נתקעתם.

בהצלחה!

ארז גרטי
המחלקה לכימיה ביולוגית
מכון ויצמן למדעהערה לגולשים
אם אתם חושבים שההסברים אינם ברורים מספיק או אם יש לכם שאלות הקשורות לנושא, אתם מוזמנים לכתוב על כך בפורום ואנו נתייחס להערותיכם. הצעות לשיפור וביקורת בונה יתקבלו תמיד בברכה.

תגובה אחת

  • רועי גלעד

    הלינק במסך לא עובד

    במסך יש לינק לאתר עם משחק, הלינק שבור ומוביל לדף שגיאה