שלום לכם!

נסיכת הנוסחאות מחפשת את הפלסטלינה שבה היא משתמשת כדי לנקות את מקלדת המחשב. מכשפת המחשבים שגרה איתה בארמון החביאה אותה אי שם בשטח ההיכל.

"טוב, אתן לך רמזים", אומרת מכשפת המחשבים כשנסיכת הנוסחאות לוחצת עליה:

 • המקום שבו נמצאת הפלסטלינה יוצר משולש מקביל לקרקע עם המקומות שבהם נמצאים מחשב הנייד וספר המתכונים שלך.
 • הפלסטלינה נמצאת במרחק של 16 מטר בדיוק מספר המתכונים שלך.
 • במשולש המתואר, הזווית שליד הקודקוד שבו נמצא מחשב הנייד היא 50 מעלות.


"זה קל", חושבת הנסיכה ומודדת את המרחק בין מחשב הנייד, שנמצא באולם המלכותי, לבין ספר המתכונים שנמצא במטבח: 20 מטר. היא משרטטת מפה. המחשב נמצא בקודקוד A וספר המתכונים בקודקוד B.

לפי המפה הזאת המחבוא אמור להימצא בפרוזדור שבין החדר שלה לחדר המכשפה. אך כשהיא יוצאת לחפש היא מגלה שהפלסטלינה איננה!

בזמן שהנסיכה מחפשת, יושבת מכשפת המחשבים מול המקלדת ואוכלת עוגיות. "איך אפשר לנקות את המקלדת מכל הפירורים אם הפלסטלינה לא נמצאת?" תוהה הנסיכה המתוסכלת.

האם תוכלו לעזור לה? באיזה חדר נמצאת הפלסטלינה לניקיון מקלדת המחשב?

הראשון שפותר את החידה נכון ושולח לנו את פתרונו יקבל פרס: פלסטלינה לניקיון מקלדת המחשב. בין הגולשים האחרים שישלחו פתרון נכון עד יום שישי, 29.5.2015 בשעה 15:00, יוגרל מכל פלסטלינה נוסף  מאותו סוג.

 בשבוע הבא נפרסם את הזוכים בפרסים ואת הפתרון הנכון.

בהצלחה,

סבינההערה לגולשים
אם אתם חושבים שההסברים אינם ברורים מספיק או אם יש לכם שאלות הקשורות לנושא, אתם מוזמנים לכתוב על כך בתגובה לכתבה זו ואנו נתייחס להערותיכם. הצעות לשיפור וביקורת בונה יתקבלו תמיד בברכה.

2 תגובות

 • מומחה מצוות מכון דוידסוןסבינה

  פתרונות נוספים?

  אתם מוזמנים לשלוח פתרונות נוספים ולדון בהם.

 • מומחה מצוות מכון דוידסוןסבינה

  הפתרון והמנצחים

  <p>
  את הפתרון הנכון הראשון קיבלנו מ<strong>רמי</strong>: הפלסטלינה נמצאת בחדר האמבטיה של הנסיכה. אתם מוזמנים לצפות&nbsp; <a href="http://davidson.weizmann.ac.il/sites/davidson.lxst.codeoasis.com/files/i... target="_blank">בפתרון המפורט</a>. בהגרלה בין כל המשתמשים הנוספים ששלחו פתרון נכון ניצח <strong>דן-1</strong>.</p>