לבצלים יש מנגנון הגנה פשוט ויעיל – הם מגרים את העיניים של מי שזוממים לאכול אותם. איך הם עושים את זה?

כל מי שחתך אי פעם בצל מכיר את זה – תחושה מטרידה של צריבה בעיניים, שמתגברת והולכת עד שהעיניים מתערפלות והדמעות מתחילות לזלוג. אבל מה בשורש הטעים והתמים לכאורה הזה גורם לנו לבכות?

בדומה לצמחים נוספים ממשפחת השומיים, הבצל מכיל כמויות נכבדות של גופרית. כשחותכים בצל, הורסים את תאיו וגורמים להם לשחרר אנזים, שבתורו מפרק תרכובות-גופרית חסרות ריח, המצויות באזור אחר של הבצל, ויוצר תרכובת ריחנית ובלתי יציבה הנקראת סינ-פרופנתיאל-S-אוקסיד (syn-propanethial-S-oxide).

זה בדיוק החומר שגורם לתחושת הבעירה בעיניים כשהוא מתנדף לאוויר ונוגע ברירית של לחמיות העיניים. המוח מפרש את התחושה הזאת כאות לסכנה שנשקפת לעיניים, ומורה לבלוטות הדמעות להתחיל לפעול כדי לשטוף את החומר המגרה.

עדיין לא ידוע המנגנון המדויק שבו החומר גורם לגירוי, אולם נראה שזה קשור לכך שהוא איננו יציב ומתפרק במגע עם הנוזלים שברירית העיניים לחומצה גופרתית, שנחשבת לחומר מגרה. חוקרים הראו כי ייצור התרכובת, ולכן גם גירוי העיניים, מגיע לשיאו 30 שניות לאחר חיתוך הבצל.

הסברה היא שהבצל ושאר הצמחים השומיים משתמשים בתרכובות הללו כמנגנון הגנה מפני טפילים שעלולים לפגוע בצמח, והגירוי שהם יוצרים מדרבן את הטפיל להפסיק לאכול אותם.

איך למנוע בכי?

קיימות כמה דרכים להפחית את הבכי כתוצאה מחיתוך בצל, חלקן מדעיות יותר וחלקן פחות:

קור: אם מחזיקים את הבצל במקרר לפחות חצי שעה לפני החיתוך, או לחלופין טובלים אותו במי קרח כמה דקות לפני החיתוך, הגירוי פוחת. הקירור מאט מאוד את פעילות האנזים האחראי להיווצרות סינ-פרופאנתיאל-S-אוקסיד וכך מוריד את ריכוזו בבצל.

רוח: הפעלת מאוורר בזמן החיתוך יכולה להרחיק ולפזר את התרכובת הגזית המגרה.

מים: כששוטפים את הבצלים במים תוך כדי החיתוך, הסינ-פרופאנתיאל-S-אוקסיד מתמוסס במים ונשטף בהן, וכך לא יכול להגיע לעינינו.

הגנה: אם לא מפריע לכם להיראות מגוחכים מעט, הגנו על עיניכם במשקפי צלילה בזמן החיתוך.

התמדה: מחקרים הראו שכאשר אנשים מרבים לחתוך בצל, השפעתו על עיניהם פוחתת.

עיתוי: בצלים שנאספו באביב ובקיץ יגרמו לנו לבכות פחות מבצלי הסתיו והחורף.

ונסיים בבשורה משמחת, חוקרים בניו זילנד הצליחו ליצור בצל "נטול דמעות". הם הנדסו גנטית בצל שהאנזים שמייצר בו את הסינ-פרופאנתיאל-S-אוקסיד אינו פעיל במלואו וכך הרכיב המגרה לא מצטבר בצמח ואינו יכול לגרום לנו לדמוע.

0 תגובות