שלום לכם!

חידת השבוע הפעם היא חידה תחרותית וניתן לזכות בה בפרסים: הראשון שישלח פתרון נכון לכתובת הדוא"ל של המעגל המתמטי (math.circle@weizmann.ac.il) יקבל שעון שפועל נגד הכיוון (כמו השעון שבתמונה). בין הגולשים האחרים שישלחו פתרון נכון עד יום שישי, 14.3 בשעה 15:00, יוגרל שעון נוסף מאותו סוג.

את מנגנון התגובות של החידה נפתח רק בתום התחרות, ביום ראשון, 16.3. באותו מועד נפרסם גם את הזוכים.החידה

גברת יופי יושבת מול המראה, מסתרקת ומתאפרת. במראה היא רואה את השעון המעורר הדיגיטלי שלה. "בשעה זו אצטרך ללכת", היא אומרת לעצמה. אחרי 6 שעות ו-26 דקות היא יוצאת מביתה כפי שתכננה. מתי התאפרה גברת יופי ומתי היא יצאה מביתה?

שעון מעורר דיגיטלי| התמונה לקוחה מוויקיפדיה

שלחו חידה זו לחבריכם!

בהצלחה!

סבינההערה לגולשים
אם אתם חושבים שההסברים אינם ברורים מספיק או אם יש לכם שאלות הקשורות לנושא, אתם מוזמנים לכתוב על כך בפורום ואנו נתייחס להערותיכם. הצעות לשיפור וביקורת בונה יתקבלו תמיד בברכה
.

תגובה אחת

  • מומחה מצוות מכון דוידסוןסבינה

    תוצאות החידה והתחרות

    להלן הפתרון לחידת השעון ההפוך. גברת יופי התאפרה בשעה 15:55 ויצאה מביתה בשעה 22:21, כלומר 6 שעות ו-21 דקות אחרי שהתאפרה, כפי הנאמר בחידה. בתצוגה הדיגיטלית, השעה 22:21 היא תמונת הראי של השעה 15:55, וזה בדיוק מה שגברת יופי ראתה במראה. קיבלנו 32 פתרונות נכונים. את הפתרון הנכון הראשון קיבלנו שעתיים בלבד אחרי שפתחנו את הקישור, ב-9 במרץ (במוצאי שבת) בשעה 00:27. הפותר הוא רמי, שמעלה כבר שנים רבות פתרונות נכונים ומעניינים לפורום החידות שלנו. בהגרלה זכה שי מורי ויקבל את השעון השני. תודה רבה לכולם על השתתפותכם וחג פורים שמח!