לכל התוכניות

סדנאות קיץ לילדים 2020

כיצד ממריאים מטוסים? מדוע תעתועי ראייה מצליחים "לעבוד" על העין האנושית? איזה תפקיד יש לחיידקים בעולם? ואיך אפשר להגיע לחלל? ארבע סדנאות קיץ שירתקו את ילדיכם בחופש הגדול

ההרשמה לשנת תש"פ נסגרה, נתראה בשנה הבאה!

אנחנו שמחים להציג בפניכם את התוכנית המושלמת לילדיכם בחודש אוגוסט הקרוב: סדנאות הקיץ הפופולריות של מכון דוידסון לילדים ולילדות בכיתות א' עד ה'. בכל סדנה יצטרפו הילדים אלינו ליומיים של פעילויות מדעיות מלאות בתוכן עשיר, פעילויות חווייתיות והמון כיף. לכם נשאר לבחור מה הכי מעניין את ילדיכם, ולהירשם!

הפעילות מתקיימת בהתאם להנחיות משרד הבריאות ומכון ויצמן למדע, ועומדת בתקן התו הסגול.
על ההורה/האפוטרופוס להתלוות לילד בכל מפגש ולחתום במקום על טופס הצהרת בריאות.

מדע מופלא: 
3-2 באוגוסט, ההרשמה נסגרה | 17-16 באוגוסט, ההרשמה נסגרה

במסגרת הסדנה נכיר עולם שלם של מדע, שמסתתר מאחורי תופעות מוכרות ויומיומיות. יחד נשאל שאלות חשובות, נענה עליהן והכי חשוב – נבין אותן. בין השאר נלמד יחד: כיצד ממריאים מטוסים? מדוע עולה אוויר חם למעלה ואוויר קר יורד למטה? מה הקשר בין הולכת חשמל לבצק? מהו חומר חומצי, ומה ההפך ממנו? הצטרפו לסדנה ותגלו את כל הנפלאות שמספק לנו העולם המופלא של המדע.

החוש השישי:  
6-5 באוגוסט, ההרשמה נסגרה | 20-19 באוגוסט, ההרשמה נסגרה

אתם ודאי מכירים את חמשת החושים – חוש הראייה, השמיעה, הטעם, הריח והמישוש. אבל מתי לאחרונה בחנתם אותם? בסדנה זו נפעיל את החושים, נחקור ונבין תופעות הקשורות אליהם. נלמד על קול, גלים וכיצד הם מתקדמים; נבין איך אפשר לגרות את חוש הטעם ולזהות טעמים שונים ומגוונים; נרקח קרם ידיים אמיתי, ואפילו נבחן את העין האנושית בעזרת תעתועי ראייה שונים. הצטרפו לסדנה חושית ומוחשית, שתאתגר את כל החושים. 

שומרים על הכדור:  
10-9 באוגוסט, ההרשמה נסגרה | 24-23 באוגוסט, ההרשמה נסגרה

כיום יותר מתמיד ברור שנושאים סביבתיים, כגון זיהום אוויר ומשבר האקלים, אינם עוד טרנד חולף. כדי למצוא לבעיות אלה פתרון צריך להבינן, לחקור וללמוד אותן. בסדנה זו נכיר את המדע שמאחורי אותן תופעות המשפיעות על כדור הארץ שלנו, ונכיר לעומק את אחד השחקנים העיקריים בו – המים. נבין מהן התכונות המיוחדות שלהם, נלמד מהו תפקידם של החיידקים במערכת האקולוגית ומדוע חשוב כל כך שהם קיימים. הצטרפו למסע שייקח אתכם לעתיד ירוק יותר, בכוכב הלכת שעליו אנחנו חיים.

סדנת על-חלל: 
13-12 באוגוסט, ההרשמה נסגרה | 27-26 באוגוסט, ההרשמה נסגרה

במהלך ההיסטוריה היו לבני האדם אתגרים רבים על כדור הארץ, אך אחד החשובים שבהם היה דווקא אתגר מרוחק הרבה יותר: החלל. אומנם לשם כבר טסנו, אבל איך אפשר לחקור מקומות שעדיין לא הגענו אליהם? מה יש בחלל? ואיך בכלל מגיעים לשם? בסדנה זו נביט מעלה לכוכבים ונכיר את הירח, נלמד על המקום שלנו ביקום, נראה מה קורה לגופים שונים בתנאים של לחץ נמוך, ואפילו נשגר רקטה! בואו להמריא איתנו לחלל ולגלות מקומות שלא מהעולם הזה. רוצים לקבל טעימה מהחיים בחלל? יש לנו בשבילכם גם קורס מקוון קצר.

למי:

ילדים בוגרי כיתות א'-ה'

מתי:

כדי לאפשר לכם גמישות בבחירת המועדים הנוחים לכם, כל סדנה תתקיים פעמיים חודש אוגוסט, אחת לשבועיים. כל סדנה הינה בת יומיים. הסדנאות יתקיימו בימי ראשון-שני ו- רביעי-חמישי. משך הסדנה: 08:30-13:45. מומלץ להגיע ב 08:15
מדע מופלא: 3-2 באוגוסט, ההרשמה נסגרה | 17-16 באוגוסט, ההרשמה נסגרה
החוש השישי: 6-5 באוגוסט, ההרשמה נסגרה | 20-19 באוגוסט, ההרשמה נסגרה
שומרים על הכדור: 10-9 באוגוסט, ההרשמה נסגרה | 24-23 באוגוסט, ההרשמה נסגרה
סדנת על חלל: 13-12 באוגוסט, ההרשמה נסגרה | 27-26 באוגוסט, ההרשמה נסגרה

איפה:

מעבדות מכון דוידסון דרום לחינוך מדעי שבמכון ויצמן למדע ברחובות 

כמה:

360 ש"ח לפעילות של יומיים בין השעות 13:45-8:15, כולל כריך לארוחת בוקר.


הנחה לאחים או לנרשמים ליותר מסדנה אחת: 10% הנחה על כל סדנה. אין כפל הנחות.
לרישום אחים הנרשמים לסדנה אחת בלבד יש לפנות למרכז קשרי לקוחות.

איך:

לחצו על כפתור ההרשמה בעמוד זה ועקבו אחר ההנחיות בטופס המקוון

עוד על התוכנית

המשתתפים והמשתתפות יחולקו לקבוצות בהתאם לגילם, כך שהפעילויות יותאמו לרמת הילדים. 
הפעילויות תתקיימנה בשטח המעבדות של מכון דוידסון במדשאות מוצלות ובחדרים ממוזגים, בהנחיית המדריכים המקצועיים והמנוסים של מכון דוידסון לחינוך מדעי.
לכל קבוצה של כ-15 ילדים יתלווה מדריך ובחלק מהפעילויות יצטרף מדריך מדעי נוסף.

ארוחת בוקר: כריך לבחירה

כל הארוחות כשרות.
פתיחת הסדנאות מותנית במספר משתתפים מינימלי, הנקבע על ידי מכון דוידסון לחינוך מדעי.