לכל התוכניות

מדע בין כוכבים – אירועי שבוע החלל

כיצד חוקרים כוכבים רחוקים, איך משגרים רקטות וחלליות לחלל ולמה בדיוק הירח נראה כמו בננה לפעמים?

לו"ז האירוע 
פירוט הפעילויות

במסגרת שבוע החלל הישראלי, צוות גן המדע ע"ש קלור שבמכון דוידסון לחינוך מדעי ברחובות מקיים מגוון פעילויות לקהל הרחב בתחום החלל. הפעילויות יעסקו בנושאים רבים, ובכלל זה סדנאות, הרצאות, מופעים, מפגש עם מיזמי חינוך ייחודיים ותצפיות בכוכבים. 

במסגרת הפעילויות נספר את סיפורו של אל"מ אילן רמון ז"ל ומעבורת החלל קולומביה ונשחזר את הניסוי שביצע רמון במעבורת. נגלה איך חוקרים את הרכבם של כוכבים רחוקים כאשר אנחנו כאן על כדור הארץ, נטייל על כוכבי הלכת במערכת השמש שלנו ונלמד על התכונות של כל אחד מהם.

כמו כן נבנה דגם שיסביר איך מראה הירח משתנה לאורך החודש. ובפלנטריום נביט אל כיפת השמיים ונלמד על קבוצות כוכבים שאנו רואים, מכוכב הצפון ועד למזלות. נלמד על השדה המגנטי של כדור הארץ ושל כוכבי לכת אחרים, נתרומם לגבהים חדשים באמצעות רקטות מים שנבנה ונשגר בעצמנו, יחד עם הסברים על החוקים שבבסיס פעולתם של טילים.

בנוסף נקיים רצף של הרצאות מרתקות על מגוון נושאי וצפוי גם ביקור של אסטרונאוט/ית, להרצאה מלאת השראה (מותנה בלוח הזמנים של האסטרונאוטים האורחים, פרטים נוספים יפורסמו בהמשך).

את הפעילויות יעבירו מדריכי מוזיאון גן המדע ומכון דוידסון לחינוך מדעי. כל הפעילויות יתקיימו במבנים סגורים למעט תצפית אסטרונומית שתתקיים בהתאם לתנאי מזג האוויר. למבקרי האירוע יחולק גיליון חלל מיוחד של כתב העת גלילאו צעיר, בחסות סוכנות החלל הישראלית (עד גמר המלאי). 

למי:

בני 7 ומעלה ובני משפחותיהם (אך הכניסה תותר לכל הגילאים). ילדים קטנים – רק בליווי הורה

מתי:

יום שני, 29 בינואר 2018, בשעות 22:00-16:00

איפה:

מכון דוידסון לחינוך מדעי, קמפוס דרום, מכון ויצמן למדע ברחובות, לינק למפה (שימו לב: הפעילות השנה לא תתקיים בגן המדע)

כמה:

ללא עלות, אין צורך בהרשמה מראש

איך:

כרטיסים לסדנאות יחולקו ביום האירוע בעמדת המודיעין. כל מבקר יכול להשתתף עד 2 פעילויות ממגוון הפעילויות המוצעות (אין צורך בכרטיס לילד מתחת לגיל 3). הכניסה למתחם המרכזי, אולם ההרצאות והתצפית אינם דורשים כרטיס