לכל התוכניות

מחנה מדע בקיץ לבוגרי כיתות י'-י''ב

תלמידי תיכון סקרנים ושוחרי מדע – חולמים להיות חוקרים? סקרנים לדעת איך מתבצע מחקר אמיתי? הקיץ תוכלו להשתלב במעבדות מכון ויצמן למדע, ולבצע מחקר בתחום שמעניין אתכם בהנחית מדעני המכון

הגשת המועמדות נסגרה, נתראה בשנה הבאה!

מה קורה לחלקיק שנבלע ע"י חור שחור? איך יודעים היכן הכי בטוח להנחית חללית על הירח? כיצד ניתן לעכב התפתחות של תאים סרטניים?
אלו רק דוגמאות מעטות מתוך מגוון השאלות שבהן תעסקו בשבועיים של המחנה, על פי תחומי העניין של כל אחד ואחת מכם. תהיה לכם גם הזדמנות להכיר בני נוער מרחבי הארץ שאוהבים מדע בדיוק כמוכם: בשעות הבוקר תבצעו עבודת מחקר בהנחייה של מדענים במעבדות מכון ויצמן, בשעות אחר הצהריים נעסוק בפעילות מדעית הכוללת הרצאות וסדנאות העשרה ואת הערב נקדיש לפעילויות גיבוש חוויתיות.

בוגרי המחנה נמנים על החוקרים המובילים במכון ויצמן למדע ובמוסדות מחקר אקדמיים נוספים, במערכת הביטחון, בתעשייה ובתפקידים מרכזיים במערכות הציבוריות.

המחנה (הנקרא סדנת מדע עכשווי ע"ש פרופ' עמוס דה שליט) מזמין תלמידי תיכון בוגרי כיתות י'-י"ב, מצטיינים, סקרנים ואוהבי מדע הזדמנות להתנסות בתהליך מחקר במעבדות מכון ויצמן למדע בהנחיה אישית של החוקרים. במשך שבועיים בחודש אוגוסט יבצעו בני הנוער, בצוותים של שניים-שלושה משתתפים, פרויקט מחקר באחת ממעבדות המחקר של הפקולטות של מכון ויצמן למדע: ביוכימיה, ביולוגיה, כימיה, פיזיקה, מתמטיקה ומדעי המחשב.

למי:

בוגרי כיתות י'-י"ב, מצטיינים סקרנים ואוהבי מדע הלומדים במגמה מדעית

 

מתי:

המחנה יתקיים בתאריכים 15-4 באוגוסט 2019 (לא כולל שישי-שבת). 

הגשת המועמדות תתאפשר עד סוף חודש יוני 2019. מועמדים מתאימים יוזמנו לראיון אישי במהלך חודש יוני 2019

 

איפה:

לינה ואירוח בכפר הנוער שבמכון ויצמן למדע וארוחות במסעדות המכון. שני מדריכים חברתיים ילוו את המחנה

 

כמה:

2,950 ש"ח 

 

איך:

יש להגיש מועמדות באמצעות הטופס המקוון בעמוד הזה.
שימו לב: לצורך הגשת המועמדות יש להצטייד בתצלום תעודת בי"ס אחרונה והמלצת מורה. ללא טפסים אלו לא נוכל לקבל את הגשת המועמדות

עוד על התוכנית

המחנה מאפשר למשתתפים להעמיק בתחום שמעניין אותם, לחקור אותו ובסיום הסדנה להציג את התוצאות בכנס מדעי בפני קהל עמיתים, אורחים ובני משפחותיהם. בנוסף ייחשפו המשתתפים לחזית המחקר המדעי דרך הרצאות מפי מדענים בכירים ובוגרי הסדנאות משנים קודמות. הסדנה מעניקה הזדמנות להכיר בני נוער מרחבי הארץ בעלי עניין משותף בתחומי המדע.

סדר יום אופייני:
16:00-9:00: מחקר בצוותים במעבדות מכון ויצמן
אחה"צ: העשרה מדעית רב תחומית
שעות הערב: פעילויות גיבוש חווייתיות – ערבי בריכה, טיול לדרום הארץ ועוד.

סדנת מדע עכשווי לנוער ע"ש פרופ' עמוס דה-שליט פועלת במכון ויצמן למדע קרוב לחמישים שנה, מאז שנוסדה בשנת 1964. ייחודה מתבטא בחשיפת המשתתפים לחזית המחקר העכשווי תוך עבודה בקבוצות המחקר במכון ויצמן למדע ויצירת קשר אישי בלתי אמצעי בין המשתתפים לבין חוקרי המכון ומדעניו.

התוכנית נתמכת על ידי קרן עמוס דה-שליט

חברי צוות התוכנית
מנהלת הסדנה: אתי הרמתי
רכזת הסדנה: אביבית שוסטר
רכזת חברתית: שרי יבלוביץ
ארגון בוגרי מחנות המדע במכון ויצמן למדע

 

למידע, הכוונה ורישום טלפוני: 08-9378300

רוצים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!