לכל התוכניות

S-Factor 2022: תחרות כישרונות עם טוויסט מדעי

תמיד חלמת להופיע על במה? יש לך כישרון שהעולם חייב לראות? זה הזמן להוכיח שיש לך את זה בתחרות הכישרונות הגדולה בישראל, עם טוויסט מדעי. וכן, יש גם פרסים

S-Factor היא התחרות הראשונה מסוגה בארץ שלוקחת נושאים מדעיים ומציגה אותם בדרכים הכי מיוחדות, מקוריות ובלתי שגרתיות שאפשר, ובגובה העיניים. רק ב-S-Factor תוכלו לשמוע זמר שר את הטבלה המחזורית או לצפות בלהקת מחול רוקדת את תורת הכאוס.

למי מיועדת התחרות?
לכל אחד ואחת מגיל 15 ומעלה שיודעים (או שחושבים שהם יודעים) לשיר, לכל מי שאוהבת לרקוד, לכל מי שאי פעם סיפר בדיחה (שגם הצחיקה, כן?), למי שמצליחה לרגש בפואטרי-סלאם ולמי שעף על אקרובטיקה, שולטת בקפוארה או אפילו מהפנט עם פנטומימה. הבנתם את הכיוון?

איפה בדיוק הטוויסט המדעי?
או, טוב ששאלתם! מדי שנה בשנה אנו בוחרים נושא מדעי ומבקשים מהמתמודדים להכין קטע אומנותי מקורי משלהם העוסק בו. 

השנה תעסוק התחרות בנושא חשוב במיוחד – "זמן". מה זה אומר?
הנה כמה רעיונות וכיוונים למחשבה: תורת היחסות של איינשטיין ואיך היא מגדירה את הזמן, תורת האבולוציה והזמן שעבר מהופעת החיים ועד לאדם, שעונים ביולוגיים - איך הגוף מודד זמן, השפעת תנועת כדור הארץ על היום והלילה, עונות השנה, וכן הלאה.

אבל...אני לא מדענ/ית! מה עושים?
מה זאת אומרת? נרשמים לתחרות כמובן! גם אם המדע לא זורם לכם בעורקים, יש לנו מנטורים שיעזרו לכם למצוא את הזווית המדעית המתאימה בכל תחום שמעניין אתכם, ולשלב אותה ביצירת אומנות משלכם. לא נכין או נכתוב עבורכם את הקטע, כמובן, אבל נסייע לכם להתחבר למדע.

 
נשמע טוב? רוצים להגיש מועמדות? כך תעשו זאת:

שלב א'

מה שולחים:
קישור לסרטון יוטיוב מקורי שאורכו עד חמש דקות, המציג קטע אומנותי עם תוכן מדעי שקשור ל"זמן" (כתבנו כמה דוגמאות קודם לכן, אבל אתם מוזמנים לחשוב על עוד). מכל הקטעים שיתקבלו תבחר ועדה מקצועית את הטובים, המעניינים והמסקרנים ביותר, שיעלו לשלב הבא – שלב הגמר.

מחפשים השראה? קבלו (לחצו כדי לצפות):

לאן שולחים?
לכתובת:  editor@weizmann.ac.il
בהודעתכם אנא ציינו את שמכם המלא ומספר טלפון ליצירת קשר.

עד מתי אפשר לשלוח?
עד יום שלישי, 22 בפברואר 2022, בשעה 22:22.

שלב ב'

המתמודדים שיעלו לגמר יוזמנו להציג את יצירותיהם בפני קהל בתחרות S-Factor, שתתקיים ב-26 במאי 2022 במכון ויצמן למדע ברחובות. ועדת שופטים מקצועית שתשב בקהל תכריז על הזוכה במקום הראשון, שיקבל או תקבל פרס כספי וחשיפה תקשורתית!

יש לכם שאלות נוספות? מתלבטים מה לשלוח לנו? צרו איתנו קשר ונשמח לענות על הכול: editor@weizmann.ac.il

בהצלחה, ונתראה בתחרות S-Factor 2022!

הנהלת מכון דוידסון לחינוך מדעי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את תנאי התחרות והפרס על פי שיקול דעתה ובלי להודיע על כך מראש.

למי:

עיתונאים, בלוגרים, אנשי תקשורת, מדענים, סטודנטים, מורים, מחנכים, מנהלי מוסדות חינוך, וכל מי שמדע והעברת מ(י)דע קרובים ללבו!

מתי:

ביום חמישי, 26 במאי 2022, בשעה 19:30

איפה:

אודיטוריום מיכאל סלע, מכון ויצמן למדע ברחובות

איך:

מכירת הכרטיסים תחל בקרוב