לכל התוכניות

באותות ובמופתים: פסח 2022 במכון דוידסון

איך עובדת מראה? כיצד יכולים נוזלים להתגבר על כוח המשיכה? והאם אפשר ליצור בועות סבון מרובעות? בואו לגלות מדע מרתק במהלך חג הפסח!

הפעילות לשנת 2022 הסתיימה, נתראה בפעילות הבאה!

מכון דוידסון מזמין אתכם להצטרף בחול המועד פסח לפעילות מרתקת במעבדות מכון דוידסון, ולבחור אחת מתוך שתי סדנאות שמיועדות לכל המשפחה:

1. "טאי-דאי – כשמדע פוגש אומנות":
במהלך הסדנה נכיר את תופעת הנימיוּת, שמאפשרת לנוזלים "לטפס" במעלה צינורות דקים. נתנסה בניסויים מגוונים ובהדגמות מפתיעות, ונראה כיצד סימטריה קשורה למגבת נייר.  
במהלך הסדנה יקבלו כל משתתף ומשתתפת תיק בד במתנה. את התיק נצבע יחד באמצעות טכניקת טאי-דאי (Tie-dye) וכמובן – בעזרת תופעת הנימיות.

2. "עולם מופלא של מראות":
בסדנה נכיר את המדע שמשתקף מבעד למראה, נבין מהי ההשתקפות ונגלה מה הופך מראָה לכזו ונגלה מהן תכונותיה של מראה. את הכול נעשה בעזרת משחקים, ניסויים והדגמות.
במהלך הסדנה יכינו כל משתתף ומשתתפת מעמד לשיקוף של הולוגרמה וגם פריסקופ, שאותם אפשר לקחת הביתה!

בנוסף להשתתפות בסדנה ולביקור במעבדות, אנחנו מזמינים אתכם להצטרף לפעילויות נוספות במתחם המוצגים שברחבת הכניסה לבניין, וביניהם:

עמדת "בועות, סבון ומה שביניהם"
דרך משחק וניסוי נבדוק: מהו "מתח פָּנים"? מי מצליח לעמוד על פני המים? מדוע הבועות בשוקו לא מרחפות? והאם אפשר ליצור בועות מרובעות? נפריח יחד בועות סבון ונראה איך אפשר לצבוע אותן בעזרת אור השמש.

משחקי שיווי משקל
האם תצליחו לעמוד על רגל אחת ולשמור על איזון? הצטרפו אלינו לפעילות שבה נכיר את המדע מאחורי איזון ושיווי משקל: על מה חשוב להקפיד כדי להתאזן? מהו מרכז הכובד ואיפה הוא נמצא? וגם: איך אפשר לאזן ריבוע על השפיץ, וכיצד כל זה קשור לכוח המשיכה? 

מוצגי גן המדע
בואו לגעת במוצגים, להתנסות בהם ולהכיר דרכם תופעות מדעיות מרתקות כמו: גלי קול, אנרגיה, וכוחות. מוצגי גן המדע יאפשרו לכם לנגן על אבנים, "לשמוע" את מהירות הקול, לדבר אל "מראות קול" ולהכיר את התופעה שמאפשרת לנו לנגן, לשמוע וגם לשיר. בנוסף לאלה תוכלו גם להקפיץ כדורים, לערוך תחרות בין גלגלות על מסילה – ואפילו לנסות להזיז משקולת של 100 קילו מבלי לגעת בה! 

למי:

לכל המשפחה – הורים וילדים מגיל 5 ומעלה

מתי:

ימים ראשון ושני, 17–18 באפריל, החל מהשעה 9:30 (משך כל סדנה כ-90 דקות). הפעילויות בחוץ מסתיימות ב-17:30

איפה:

הסדנאות מתקיימות במעבדות שבקומת הקרקע, בבניין הברווז במכון דוידסון. הפעילויות הנוספות לרבות גן המדע מתקיימות ברחבה שמחוץ לבניין הברווז בקומה העליונה. להגעה באמצעות Waze, חפשו "חניון אורחים מכון דוידסון"

כמה:

50 ש"ח למבקר (מבוגר או ילד).
הנחות: חינם לפעוטות (מתחת לגיל 5), 10% לקנייה מעל 4 כרטיסים בתעריף רגיל, 50% הנחה לאזרח ותיק/נכה/סטודנט (מותנה בהצגת תעודה מתאימה בקופות ביום הפעילות). 

איך:

לחצו על כפתור ההרשמה בעמוד זה ועקבו אחר ההנחיות בטופס המקוון