לכל התוכניות

חגיגת השכל: פסטיבל משחקי חשיבה ה-15

בואו להפעיל את התאים האפורים! השתעשעו עם פאזלים תלת-ממדיים, פתרו חידות היגיון והשתתפו בהרצאות ובסדנאות באירוע החשיבה הגדול בישראל

נתראה בשנה הבאה!

"פסטיבל משחקי חשיבה" הוא מפגש שנתי שמושך אליו מאות משתתפים מכל הגילים שעוסקים בתחום משחקי החשיבה, החידות, הפאזלים, האומנות, הקסמים והמתמטיקה היצירתית. הוא גם אחד מאירועי "חגיגת השכל" (Celebration of Mind) הבינלאומיים שמארגן הארגון G4G שמטרתו לקדם את מורשתו של מרטין גרדנר. מרטין גרדנר שהיה סופר מדע ומתמטיקה אמריקאי, תרם רבות להנגשת המתמטיקה לציבור הרחב במאה הקודמת ופעל לעודד חשיבה יצירתית ולהנחיל מתמטיקה לכולם.

כאורחי הפסטיבל תיהנו מהרצאות ומסדנאות שיעבירו מומחים בנושאים שונים, כגון: קסמי קלפים, אוריגמי, איקס עיגול, ריבועי קסם. במקביל תוכלו להסתובב בין הדוכנים, להתנסות במשחקים, בחידות ובפאזלים הייחודיים הפזורים ברחבי המתחם ואם תרצו, גם לרכוש אותם. מספר המקומות מוגבל, אז רשמו לכם את התאריך ביומן ומהרו לשריין לעצמכם גם את הכרטיסים.

לתוכניה של פסטיבל משחקי חשיבה ה-15

לפירוט מלא ולוחות זמנים של ההרצאות, הסדנאות והפעילויות

למי:

לכל המשפחה, חובבי מתמטיקה יצירתית, אתגרים וחידות מחשבה או מומחים בתחומים אלו המעוניינים להעשיר את עיסוקם או תחביבם (מגיל 6 ומעלה)

מתי:

יום שני, 10 ביוני 2019 (אסרו חג שבועות), בשעות: 22:00-16:00. 
פתיחת דלתות ורישום ביום הכנס החל מהשעה 15:00

איפה:

בניין הברווז ומרכז שוורץ-רייסמן בקמפוס מכון דוידסון לחינוך מדעי שבמכון ויצמן

כמה:

90 ש"ח

איך:

ההרשמה דרך האתר, במחשב או בטלפון נייד. מספר המקומות מוגבל וההרשמה היא על בסיס מקום פנוי.

לתיאום הסדרי נגישות ופרטים נוספים: 08-9378300

עוד על התוכנית

האירוע מתקיים מדי שנה, כאשר השנה נערך הפסטיבל בסימן "סדר מתוך הכאוס" במסגרת חגיגות מכון דוידסון לציון 150 לטבלה המחזורית. בנוסף, בכל פסטיבל אנו גאים ושמחים לארח מומחים בינלאומיים. השנה נארח את אן שוורץ ואת סקוט שרמן.

אן שוורץ היא מומחית בינלאומית לפלקסגונים, שגילתה מעל תריסר פלקסגונים חדשים. עבודותיה פורסמו במאמרים שונים, בספרים וברחבי הרשת. אן מעבירה מזה שנים סדנאות והרצאות על פלקסגונים ברחבי העולם.

סקוט שרמן הוא חוקר תוכנה ומומחה בפלקסגונים. סקוט המציא פלקסגונים, פיתח תוכנה לחיזוי קיפולי פלקסגונים ופירסם את עבודותיו בנושא בספרים וברשת. גם הוא, כמו אן, מעביר הרצאות וסדנאות בתחום כולל בכנס G4G וברחבי העולם.

בשנה שעברה אירחנו את המתמטיקאי, האמן והלהטוטן ד"ר קולין רייט, מומחה למתמטיקה וג׳אגלינג. 

בעבר אירחנו את המתמטיקאי, האמן והלהטוטן ד"ר הנרי סגרמן, מומחה לגאומטריה תלת ממדית ולטופולוגיה, את מומחה חידות בור ופאזלים מכניים נוספים, האדריכל פרנס דה פרוכט Frans de Vreugd ואת המומחית הבינלאומית לפלקסגונים Ann Schwartz.

במהלך האירוע יתקיימו מספר מושבים, בכל מושב תתאפשר בחירה ממספר סדנאות או הרצאות.

במקביל, יתקיים הפנינג חגיגי של דוכנים ומשחקי חשיבה אסטרטגיים במדשאות שסביב הבניין.

שימו לב:
במידה וברצונכם לרשום מספר משתתפים למבחר סדנאות שונות עליכם לבצע רישום נפרד עם כתובת דוא"ל שונה לכל משתתף.
במידה וכל המשתתפים ינכחו באותן הסדנאות ניתן לבצע רישום אחד עם כמות כרטיסים כמספר המשתתפים.

למידע ולפרטים נוספים: 08-9378300

רוצים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!