לכל התוכניות

מתמטיקה בכיף לתלמידי כיתות ג'-ד'

האם יש סוף למספר המספרים בעולם? על גרפים, בעיות היגיון, תלת-ממד ועוד

אחרי שנחשפו כבר לעולם המתמטיקה בבית הספר או במסגרות אחרות, מגיע השלב הבא: חוג "מתמטיקה בכיף" יפתח את מחשבתם של הילדים ויאפשר להם להתעמק בשאלות מאתגרות בצורה מופשטת ומוחשית גם יחד. אחת ממטרות החוג היא לפתח את התעוזה להתמודד עם משימות מורכבות תוך טיפוח דרישות עצמיות גבוהות, ולהקנות לתלמידים כלים שיסייעו להם בכל תחומי הדעת.

אז מה בעצם מחכה לכם בחוג?

במהלך המפגשים יחשפו הילדים בהדרגה לעולם המתמטיקה, ישחקו במשחקים מתמטיים ויפתרו חידות מעניינות ומאתגרות. בתוך כך הם ילמדו על חידות היגיון, הנדסה, תלת־-ממד, פריסות והיטלים של צורות, תורת המשחקים, תורת הקבוצות, תורת הגרפים, האינסוף ועוד.

המשתתפים בחוג ילמדו לתרגם חידות מסקרנות ושאלות מחיי היום-יום לשפה מתמטית ויפתחו דרכים לפתור אותן (לדוגמה, איך תורת המשחקים מסבירה למה כדאי למוכרי ארטיקים בחוף למקם את הדוכנים שלהם דווקא אחד ליד השני?). רעיונות מתמטיים שנלמדו בבית הספר כעובדות יילמדו לעומק ויוכחו. בחוג יושם דגש על דיון, החלפת רעיונות, ניסוח נכון, נימוק מספק וחיפוש דרכים חדשות לפתרון בעיות, דבר שיסייע בפיתוח היצירתיות של המשתתפים במתמטיקה ובכלל.

טופס הרשמה

למי:

לילדים סקרנים בכיתות ג'-ד', שמוכנים לחקור בעצמם את עולם המתמטיקה

מתי:

 בכל יום ב', סך הכול: 20 מפגשים. בשעות: 18:15-16:45. המפגש הראשון יתקיים ב-24.10.22

איפה:

מעבדה 4, קמפוס דוידסון דרום במכון ויצמן למדע שברחובות

כמה:

1,250 ש"ח (עד שישה תשלומים ללא ריבית)

הנחת חוג כפול: 10% הנחה בדמי השתתפות בחוגים יינתנו למשתתף שנרשם ליותר מחוג אחד (כולל אחים).
אין כפל הנחות

איך:

לחצו על כפתור ההרשמה בעמוד זה ועקבו אחר ההנחיות בטופס המקוון
שימו לב: מספר המקומות מוגבל, ההרשמה על בסיס מקום פנוי

עוד על התוכנית

בחוגים של מכון דוידסון לחינוך מדעי נערוך הדגמות מדעיות, ניסויי מעבדה, הרצאות מרתקות וסיורים בגן המדע בהדרכת מדריכים בעלי השכלה גבוהה בתחומי המדעים.

טופס הרשמה