לכל התוכניות

MakeScience - סדנת בוקר למדע ולטכנולוגיה

מוזמנים להגיע אלינו פעם בשבוע בשעות הבוקר לחלל עבודה שבו יש ציוד טכנולוגי משוכלל, מעבדת מחקר מתקדמת, וכל מה שצריך כדי ללמוד, ליצור ולהתנסות בדברים חדשים. הכיף האמיתי מתחיל כאן!

ההרשמה נסגרה

האם שמעתם פעם על "מייקרים" (Makers)? אולי גם אתם כאלה? מייקרים הם אנשים שפותרים בעיות, ובונים לעצמם מה שהם רוצים תוך כדי התאמת המוצר לצרכים ולרעיונות שלהם. המייקרים משתמשים גם בכלים מסורתיים, כמו מקדחות ומסורים, וגם בטכנולוגיות מתקדמות כמו מדפסות תלת- ממד ומכשירי חיתוך בלייזר.

בסדנה זו ניפגש במכון דוידסון פעם בשבוע בשעות הבוקר. נכיר יחד את עולם הייצור של המייקרים, נשלב אותו עם עולם המדעים והעבודה במעבדה כדי למצוא פתרונות לאתגרים שונים, ונפגוש נושאים מדעיים מגוונים ומרתקים.

מה מחכה לכם בסדנה?
בכל כמה מפגשים נעסוק בנושא אחד, כגון: גבישים, תעופה, אנרגיות חלופיות ונושאים נוספים, שאותם נכיר ונחקור בהיבטים מגוונים מתחומי המדע והטכנולוגיה. בכל מפגש נתמודד עם אתגר מעניין, שיוביל אותנו להכיר כלי טכנולוגי אחד ואת דרך השימוש בו.

במהלך המפגשים נלמד לתכנן בדו-ממד ובתלת-ממד באמצעות תוכנות חינמיות שמתאימות גם לבני נוער. נלמד על אלקטרוניקה וחיישנים, וכיצד לשלב אותם במוצרים שונים. לצד העבודה עם המכשירים והכלים הטכנולוגיים, נכיר מחקרים מעניינים המתקיימים במכון ויצמן למדע במגוון תחומים מדעיים.

יש לכם כבר רעיונות לדברים שהייתם רוצים לבנות? מצוין! כתבו אותם לעצמכם והביאו אותם לסדנה. מי יודע - אולי תצליחו גם לממש אותם!

למי:

תלמידים ותלמידות בגילי 9 עד 14

מתי:

20 מפגשים שבועיים בני 3.5 שעות כל אחד.

המפגשים מתקיימים בהתאם לשכבות הגיל הבאות:
סדנה צעירה (בני ובנות 9–11): ימי ד', 10:30–14:00. מפגש ראשון יתקיים ב-28.10.
סדנה בוגרת (בני ובנות 12–14): ימי ה', 10:30–14:00. מפגש ראשון יתקיים ב-29.10.


בחג החנוכה (החל ב-17.12.20) ובחג פורים (24.2.21) יתקיימו גם מפגשים משותפים לכל משתתפי הסדנה ובני משפחותיהם כחלק מתוכנית המפגשים הרגילה.

 

איפה:

במרחב הטכנולוגי MakeScience  במכון דוידסון צפון, במכון ויצמן למדע שברחובות

כמה:

2,600 ש"ח (עד שישה תשלומים ללא ריבית)

הנחת חוג כפול: 10% הנחה בדמי השתתפות בחוגים יינתנו למשתתף שנרשם ליותר מחוג אחד (כולל אחים). 
אין כפל הנחות

איך:

לחצו על כפתור ההרשמה בעמוד זה ועקבו אחר ההנחיות בטופס המקוון
שימו לב: מספר המקומות בכל קבוצה מוגבל ל-10 תלמידים בלבד, ויתקיים בכפוף למגבלות משרד הבריאות ומכון ויצמן למדע.

עוד על התוכנית

הפעילות נערכת במרחב טכנולוגי חדש במכון דוידסון, שמכיל מגוון עשיר של ציוד מתקדם ומכשירים שונים. החוויה בסדנה מתבססת על התמודדות עם אתגרים מ"החיים האמיתיים" באמצעות שימוש בטכנולוגיה, חשיבה יצירתית, ועבודת צוות.

הסדנה בהדרכת יאיר קוטין, מעצב תעשייתי בעל ניסיון עשיר בחינוך ובשילוב תחום המדעים והעשייה הטכנולוגית בחינוך.

חברי צוות התוכנית

מנהלת התוכנית: מיכל רז בהט
שם המנחה: יאיר קוטין

 

למידע ולפרטים נוספים: 08-9378300

רוצים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!