לכל התוכניות

"הסוואנה הקטנה" תערוכת צילומי טבע בעיר

הרחק מרעשי העיר, אי שם בחורשה קטנה בפאתי רחובות קיים עולם נסתר אך שוקק חיים. בואו לקבל הצצה לתוכו ולחזות בכמה רגעים קטנים ומיוחדים שנתפסו בעדשת המצלמה

מכון דוידסון לחינוך מדעי מזמין אתכם לקחת הפסקה מהשגרה ולהגיע למכון ויצמן למדע, שם תגלו טפח מן העולם העשיר המסתתר בשמורת הטבע הקטנה "שיטה מלבינה ישרש", השוכנת ליד השטחים החקלאיים שממזרח לרחובות.
בתערוכה תוכלו להתרשם מאוסף תמונות שצולמו על-ידי שמונה חובבי טבע, מדענים ופעילי סביבה. בתוך כך תוכלו ללמוד על שמורת הטבע ולהכיר אותה מקרוב, על מגוון הצמחים, החרקים, הזוחלים ובעלי החיים המתקיימים בה. 

בואו ליהנות מעולם מופלא של צורות חיים וצבעים פראיים, עולם עשיר ונדיר המתקיים ממש כאן לידנו!

למי:

לקהל הרחב, משפחות וקבוצות

מתי:

החל מאפריל 2021

איפה:

מבואת אולם הברווז, קמפוס דוידסון דרום במכון ויצמן למדע שברחובות

כמה:

ללא עלות

עוד על התוכנית

מקור שמה של שמורת הטבע "שיטה מלבינה ישרש", הוא בחורשה של עצי שיטה מלבינה – עצים שהגיעו לישראל מהסוואנות של אפריקה לפני מאות אלפי שנים, כשהאקלים באזורנו היה חם יותר ודומה לאקלים טרופי. כיום נותרו חורשות שיטים שרידיות במספר מצומצם של מקומות בישראל. על כן יש מי שמכנים את השמורה: "הסאוונה הקטנה".

באביב 2018 התקיים בשמורה ה"ביו-בליץ" – אירוע שנועד לתעד כמה שיותר ממגוון מיני היצורים החיים באתר בזמן הקצר ביותר. באירוע השתתפו צלמים רבים, שלא הסתפקו רק בתיעוד ביולוגי אלא צילמו גם צילומים אומנותיים. כך נולד רעיון התערוכה, שפתוחה כעת גם לקהל הרחב.

למידע ולפרטים נוספים: 08-9378300

רוצים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!