לכל התוכניות

ההרצאה השנתית ע"ש אפרים קציר 2021

הרצאה מדעית מקוונת לתלמידי כיתות ט'–י"ב, שפתוחה גם לקהל הרחב. והשנה, ד"ר נעם שטרן גינוסר עם הרצאה אקטואלית במיוחד - נגיפים: חברים או אויבים

ניתן לצפות בהקלטה של ההרצאה שהתקיימה בקישור הבא

כולנו מכירים את המונח נגיפים (או וירוסים), שאותו שמענו בשנה החולפת אין-ספור פעמים. אך מה הם אותם נגיפים? מאיפה הגיעו? ואיך התגלו לראשונה?
בהרצאה זו נדון במגפות שמהן סבלה האנושות בעבר, וכמובן גם על מגפת הקורונה שמכה בנו כעת. נבין מה מקורן של מגפות, ונשמע כיצד האנושות התמודדה איתן.
נדון גם בהמצאת החיסון שהוביל להשמדת הנגיף הקטלני ביותר בתולדות האנושות (נסו לנחש איזה נגיף), ועל תפקידם המכריע של חיסונים במגפה הנוכחית.
את ההרצאה נסיים בנימה אופטימית: נדון בצדדים הטובים של הנגיפים (כן כן, יש כאלה) ונלמד איך אפשר להיעזר בהם כדי לרפא מחלות. 

מרצה: ד"ר נעם שטרן גינוסר, המחלקה לגנטיקה מולקולרית, הפקולטה לביוכימיה, מכון ויצמן למדע.
לאחר ההרצאה יצטרף האימונולוג ד"ר ארז גרטי לחוקרת ד"ר גינוסר, ויחד הם ידונו בסוגיות הקשורות לחיסונים נגד וירוס הקורונה, ויענו על שאלות מהקהל.

ההרצאה מתקיימת בעזרת תרומתו הנדיבה של ד"ר גיל אומן.

 

למי:

לתלמידי ולתלמידות כיתות ט'–י"ב במסגרת בית ספרית, לקהל הרחב ולכל מי שמתעניין במדע!

 

מתי:

ביום ראשון, 21 בפברואר 2021, בשעה 10:00 בבוקר

 

איפה:

ההרצאה תועבר באופן מקוון באמצעות תוכנת או יישומון זום ובמקביל בערוץ היוטיוב של מכון דוידסון. לחוויה מיטבית אנו ממליצים לצפות במחשב

 

כמה:

ההשתתפות ללא עלות 

עוד על התוכנית

הרצאת קציר 2021 היא הרצאה עם תוכן מחזית המדע, שמועברת מדי שנה בשנה על ידי מדען בכיר ממכון ויצמן למדע ומיועדת לתלמידי חטיבה עליונה ממגמות מדעיות ולקהל הרחב. מכון ויצמן למדע ומכון דוידסון לחינוך מדעי מתכבדים לארח אתכם השנה בהרצאה, שתיערך – לראשונה בתולדותיה – בגרסה מקוונת בזום.

חברי צוות התוכנית

ענבל שמחה בוקר
שלומית ליליאן
ד"ר ערן שמיט

למידע ולפרטים נוספים: 08-9378300

רוצים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!