לכל התוכניות

בית הספר לאסטרונאוטים צעירים

המשימה: מאדים. פרויקט הכולל לימוד ותרגול של משימה רובוטית ומשימה מאוישת המדמות משימות על מאדים

ההרשמה נסגרה

פרויקט ייחודי וחדשני בארץ בתמיכת סוכנות החלל! בית הספר לאסטרונאוטים צעירים ידמה באופן מיטבי (במסגרת המגבלות הקיימות) הכשרת אסטרונאוטים למשימה על מאדים. התלמידים יתכננו ויבצעו משימות המדמות פעילות מדעית וטכנולוגית על מאדים, כולל: אנלוג של משימה רובוטית, אנלוג של משימה מאוישת, יישום שיטות מחקר מדעי על מאדים, רפואת חלל, תכנון מגורי האסטרונאוטים ועוד. תלמידים שימצאו מתאימים יוכלו לבצע עבודת מחקר בהיקף של 5 יחידות לבגרות בפיזיקה או בתחום דעת אחר הרלוונטי לתוכנית.

למי:

תלמידים ותלמידות הלומדים בכיתה י' ממגמה מדעית או טכנולוגית

מתי:

ימי ג' בשעות 16:30-19:30, החל מ-21 בנובמבר 2017 למשך כשנה וחצי. בנוסף, מספר סיורים ומחנה של שלושה ימים לקראת סוף התוכנית

איפה:

שדה בוקר

כמה:

300 ש"ח לשנתיים (150 ש"ח להגשת מועמדות ו150 ש"ח לתלמידים שיתקבלו לתוכנית)

איך:

ההרשמה מיועדת לתלמידי איזור הדרום בלבד.
תנאי הקבלה לתוכנית: ראיון אישי, הצגת גיליון ציונים וסמינר מיון

עוד על התוכנית

התכנית דו-שנתית. בשנה הראשונה של התוכנית התלמידים יכירו את מאדים ויתוודעו לשיטות לחיפוש חיים ולהישרדות על כוכב הלכת האדום. הם יתרגלו עבודת צוות בחדר בקרה המדמה בקרת משימת חלל ויתרגלו משימה רובוטית על מאדים. מוקד הפעילות בשנה השנייה יהיה תרגול של משימה מאוישת על מאדים, כולל נושאים מגוונים: רפואת חלל, תכנון מגורי אסטרונאוטים, מיקרו-כבידה ועוד. שיא התוכנית יהיה ביצוע אנלוג של משימה מאוישת על מאדים: פעילות של כמה ימים במדבר באופן המדמה משימת אסטרונאוטים על מאדים.
    
     

למידע, הכוונה ורישום טלפוני: 08-9378300

רוצים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!