לכל התוכניות

פריזמה לחטיבה העליונה- מגמת כימיה

הביאו את תלמידיכם לחוויה מדעית מעשירה בקמפוס מכון דוידסון לראות ולהרגיש מדע. הפעילויות מתקיימות במעבדות מתקדמות ומאובזרות, מותאמות למגמות הלימוד השונות ומועברות על ידי צוות מיומן ומקצועי.

בצעו עם תלמידכם פעילויות חקר לבגרות בכימיה בנושאי העשרה מחזית המדע או מחיי היום-יום. 

למי:

לכיתות בחטיבה העליונה

מתי:

מועד הפעילות ייקבע בתיאום מראש. משך הפעילות כ-4-5 שעות

איפה:

במכון דוידסון לחינוך מדעי שבמכון ויצמן למדע ברחובות

כמה:

96/75 ש"ח לתלמיד. כיתה של פחות מ-15 תלמידים תחויב לפי 15 תלמידים

איך:

בהזמנה טלפונית בלבד דרך מרכז הרישום: 08-9378300

 

מנפלאות החומר- קהל יעד: כיתות י׳
מה זה חומר? האם הוא מורכב מחלקיקים קטנים יותר? מה קורה לחומר במעבר בין מצבי הצבירה השונים? מה ההבדל בין חומר גמיש לקשיח? אלו השאלות הבסיסיות העולות כאשר התלמידים נחשפים לראשונה לכימיה – מדע החומר.
בפעילות ילמדו התלמידים על המודל החלקיקי של החומר בעזרת הדגמות מדליקות המערבות חנקן נוזלי וגם יתנסו בעבודה עם קרח יבש. התלמידים גם יווכחו שה"קסם" שמאחורי המופע של חומרים אלו מבוסס על עקרונות מדעים.
משך הפעילות: 1.5 שעות

קוסמטיקה- קהל יעד: כיתות י׳
בפעילות "קוסמטיקה" נבין כיצד אפשר לערבב שמן ומים ונלמד מהו תחליב. בפעילות יכירו התלמידים את העקרונות המדעיים והטכנולוגיים העומדים מאחורי הכנת קרם ידיים וסוגי תערובות, ילמדו על תערובות קולואידיות ועל חומרים פעילי שטח, ויכינו קרם ידיים.
משך הפעילות: 1.5 שעות

בישול מולקולרי - קהל יעד: כיתות י׳
את המושג בישול מולקולרי הציגו לראשונה הפיזיקאי ניקולס קורטי והכימאי הרווה טיס ב 1988
אחת המטרות של הבישול המולקולרי שהוגדרו על ידי טיס בעבודת הדוקטורט שלו:
חקירת הבסיס המדעי של אמירות גסטרונומית, ו"עצות סבתא" בתחום הכנת המזון
הפעילות "בישול מולקולרי" מתאימה כפעילות העשרה חווייתית. במהלך הסדנה יתנסו התלמידים בטכניקות המשמשות בבישול המולקולרי תוך הבנת הבסיס המדעי המסביר את התופעות והטכנולוגיות החדשניות שבהן משתמשים בתחום. נלמד על מולקולות גדולות ופולימרים ונערוך ניסויים שבהם נכין ונאכל אטריות משוקו ורביולי מפירות.
משך הפעילות: 1.5 שעות

תרופות- קהל יעד: כיתות י׳
בפעילות "תרופות" התלמידים נחשפים לתהליך פיתוח תרופה משלב הרעיון המדעי ועד לשלב השיווק. התלמידים מתנסים בשני תהליכים של הכנת תרופה תוך הבנת הבסיס המדעי העומד מאחוריהם. הם יתנסו במיצוי החומר הפעיל כורכומין וייצרו כמוסות המבוססות על קשרים יונים.
משך הפעילות: 1.5 שעות

 

פעילויות בבית חיים ויצמן- קהל יעד: כיתות י׳

החיידק של ויצמן 
משחק אינטראקטיבי העוסק במחקר הביוטכנולוגי של ד"ר חיים ויצמן ובתרומתו לניצחון בריטניה במלחמת העולם הראשונה. במהלך המשחק יגלו המשתתפים את הקשר בין הישגיו פורצי הדרך בתחום המדעי להישגים בתחום המדיני.
אתגר קופסאות הבריחה של בית ויצמן
משחק אתגרי המעודד חשיבה מחוץ לקופסה. האתגר כולל שלוש קופסאות נעולות במנעולי קוד אותן עליכם לפתוח. לא נדרש ידע קודם - רק שיתוף פעולה וחשיבה יצירתית. האתגר פותח עולם שלם של חוויה, ידע ואתגר סביב דמותו של ד"ר חיים ויצמן ופועלו. ניתן לפיצוח בכל שפה - הפיצוח בסמלים ללא אותיות.
משך הפעילות: 1.5 שעות

המרוץ למכון
פעילות ניווט ומשימות ברחבי מכון ויצמן למדע, במהלכה יגלו התלמידים מאין נובעים הישגיו המדעיים החשובים של ד"ר חיים ויצמן. בנוסף יגלו המשתתפים מהו סוד הקסם בחזונו של ד"ר חיים ויצמן, שלפני למעלה משמונים שנה הקים את המכון שממשיך מאז ועד היום להיות תמיד בחזית המדע. קיום המשחק תלוי בתנאי מזג האוויר.
משך הפעילות: 1.5 שעות

כימיה של יין- קהל יעד: כיתות י"א-י"ב
פעילות הכוללת הרצאת העשרה בנושא היין - תהליך הכנתו מנקודת מבט של כימאים: חימצון-חיזור, חומציות, תהליך התסיסה ושיטות הפרדה. בסיום ההרצאה יבצעו התלמידים ניסויים מקדימים לחקירת תכונות יין התירוש ותהליך התסיסה של הענבים, תוך התנסות בעבודה עם רפרקטומטר. לאחר הניסויים המקדימים יוכלו התלמידים להמשיך בניסויי חקר ברמה 2 לחקירת גורמים המשפיעים על תסיסה של ענבים, ועוד.
משך הפעילות: 5 שעות

תרופות חקר- קהל יעד: כיתות י"א-י"ב
בפעילות ההעשרה הזאת ילמדו המשתתפים מהי תרופה ומהו תהליך הכנת התרופות. הם יתנסו בהפקת חומר פעיל מצמח, יכינו כמוסות וישנו את תכונותיהן. הניסויים ילוו בהרצאת העשרה. התלמידים יבצעו ניסוי חקר ברמה 2 ויבדקו שאלות שתעלנה לגבי כל אחד מהניסויים המקדימים.
משך הפעילות: 5 שעות

חומרים תרמוכרומיים- קהל יעד: כיתות י"א-י"ב
בהרצאת המבוא ילמדו התלמידים מהם חומרים תרמוכרומיים ומהם השימושים האפשריים בהם. בניסויים המקדימים יכירו התלמידים מערכת תרמוכרומית מעניינת ויתנסו בעבודה עם ספקטרופוטומטר. בהמשך יתכננו התלמידים ניסויי חקר ויבצעו אותם.
משך הפעילות: 5 שעות

בישול מולקולרי חקר- קהל יעד: כיתות י"א-י"ב
בישול מולקולרי עוסק בחקר תהליכים פיזיקליים וכימיים המתרחשים בעת הכנת מזון ומנסה להסבירם. המדע נכנס לתוך המטבח ובדרך להכנת מנת מזון מפתיעה חושף את האפשרויות החדשות, מתוך הבנת המאפיינים של אבני הבניין הבסיסיות ביותר המרכיבות את החומר. בניסויים המקדימים יתנסו התלמידים בהכנת 'ביצי קוויאר', יכירו את תהליך ההצללה של מיץ תפוזים בעזרת ג'ל וילמדו להשתמש בספקטרופוטומטר. בהמשך הפעילות יבצעו התלמידים ניסויי חקר מתקדמים שיתבססו על הניסויים המקדימים. בנוסף יזכו התלמידים לטעימה קטנה במהלך הפעילות.
משך הפעילות: 5 שעות

ננוטכנולוגיה - קהל יעד: כיתות י"א-י"ב
אנו רגילים לחשוב על תכונות חומר כמו צבע, נקודת התכה וחוזק מכני כתכונות שאינן תלויות בגודל הגוש ובכמות החומר. אולם, עבור צברים ננומטרים התמונה מפתיעה ושונה לגמרי.
נפתח בהרצאת העשרה בנושא ננו-כימיה וננוטכנולוגיה שבה נציג את הרקע, השיטות, היישומים, היתרונות והבעיות של התחום. נכין ננו-חלקיקי זהב ונחקור את תכונותיהם באמצעות ספקטרופוטומטר. בניסויי חקר ברמה 2 נבדוק מהי ההשפעה של גורמים שונים על תכונות הננו-חלקיקים.
משך הפעילות: 5 שעות

 

למידע ולפרטים נוספים: 08-9378300

רוצים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!