לכל התוכניות

נפלאות המדע

כיצד כימיה יכולה לפענח פשעים, אילו פטריות לא צצות אחרי הגשם ואיך זה שאנחנו לא מרחפים באוויר?

ההרשמה נסגרה

כידוע, דברים טובים באים בשלשות. לכן הכנו לכם חוג שמורכב משלוש סדנאות העוסקות בשלושת תחומי המדע שהחיים שלנו פשוט לא היו יכולים להתקיים בלעדיהם: כימיה, פיזיקה וביולוגיה. במהלך המפגשים נכיר את המונחים הבסיסיים בכל תחום, נתוודע מקרוב לעבודת המעבדה ונראה איך שלושת התחומים הללו משתלבים בחיי היומיום שלנו.

אז מה מחכה לכם בסדנאות?

סדנת כימיה - ההרשמה נסגרה
כל מפגש יתחיל בניסוי מדעי בכיתה שילווה בהסברים. נעסוק במבנה האטום, במצבי צבירה, בתגובות כימיות, בבסיסים ובחומצות, בכימיה בשירות הבילוש, בחמצון-חיזור, בפולימרים ועוד.

סדנת ביולוגיה - ההרשמה נסגרה
מהמקרו ועד למיקרו: נכיר סוגים שונים של תאים, ונבצע ניסויים שבהם נלמד להבחין בין תא צמחי לתא אנימלי ונדון בשיטות מחקר של מדענים. בתוך כך נלמד איך לשאול שאלת מחקר, מהי השערה ומהי קבוצת ביקורת. נדון בעולם הגנטיקה והתורשה ונכיר את מבנה ה-DNA. בתחום המיקרוביולוגיה נתוודע לעולם החיידקים, הפטריות והפרוטוזואה, נפגוש מיקרואורגניזמים מחוללי מחלות וכאלה שתורמים לבריאות האדם, נלמד היכן נמצאים מיקרואורגניזמים ומהם הגורמים שמעודדים את התרבותם או מעכבים אותה.

סדנת פיזיקה - ההרשמה נסגרה
בעזרת ניסויים והדגמות נכיר מקרוב את חוקי הטבע הבסיסיים השולטים בחיינו, ונענה על שאלות כגון מדוע אנו עומדים על הקרקע ולא מרחפים באוויר, מדוע השמש זורחת בבוקר ושוקעת בערב, מניין מגיע החשמל, מדוע יש צבעים ועוד שלל סוגיות שיעשו לכם קצת סדר בראש.

למי:

לילדים בכיתות ו'-ז'

מתי:

סדנת כימיה: 7 מפגשים. המפגש הראשון יתקיים ב- 01.05.2022 | בכל יום א', בשעות: 18:00-16:30 (ביום ראשון 5.6.2022, חג שבועות, לא יתקיים מפגש)
סדנת פזיקה: 6 מפגשים. המפגש הראשון יתקיים ב- 16.05.2022 | בכל יום ב', בשעות: 18:00-16:30 (ביום שני 6.6.2022 באופן חד-פעמי לא יתקיים מפגש)

איפה:

סדנת כימיה: מעבדה 2, קמפוס דוידסון דרום במכון ויצמן למדע שברחובות
סדנת פיזיקה: מעבדה 2, קמפוס דוידסון דרום במכון ויצמן למדע שברחובות

כמה:

סדנת כימיה 620 ש"ח 
סדנת פיזיקה 570 ש"ח 

הנחת חוג כפול: 10% הנחה בדמי השתתפות בחוגים יינתנו למשתתף שנרשם ליותר מחוג אחד (כולל אחים).

אין כפל הנחות

איך:

לחצו על כפתור ההרשמה בעמוד זה ועקבו אחר ההנחיות בטופס המקוון
שימו לב: מספר המקומות מוגבל, ההרשמה על בסיס מקום פנוי

עוד על התוכנית

בחוגים של מכון דוידסון לחינוך מדעי נערוך הדגמות מדעיות, ניסויי מעבדה, הרצאות מרתקות וסיורים בגן המדע בהדרכת מדריכים מנוסים ובעלי השכלה גבוהה בתחומי המדעים.

חברי צוות התוכנית

שמות המנחים:
ד"ר אליק בליצקי (כימיה)
נדב פרנקל (פיזיקה)
ראזי ח'לאילה (ביולוגיה)

 

למידע ולפרטים נוספים: 08-9378300

רוצים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!