לכל התוכניות

מתמטיקה בכיף לכיתות ג'-ד' (סדנה בזום)

האם יש סוף למספר המספרים בעולם? על גרפים, בעיות היגיון, תלת-ממד ועוד

ההרשמה נסגרה

אחרי שנחשפו כבר לעולם המתמטיקה בבית הספר או במסגרות אחרות, מגיע השלב הבא: חוג "מתמטיקה בכיף" יפתח את מחשבתם של הילדים ויאפשר להם להתעמק בשאלות מאתגרות בצורה מופשטת ומוחשית גם יחד. אחת ממטרות החוג היא לפתח את התעוזה להתמודד עם משימות מורכבות תוך הדגשת ההנאה שבהצלחה ובדרך אליה, ולהקנות לתלמידים כלים שיסייעו להם בכל תחומי הדעת.

אז מה בעצם מחכה לכם בחוג?

במהלך המפגשים יחשפו הילדים בהדרגה לעולם המתמטיקה, יפתרו משימות מרשימות ומאתגרות. בתוך כך הם ילמדו על גרפים, בעיות היגיון וחשיבה, הנדסה, תלת־ממד, פריסות והיטלים של צורות מורכבות, מושג האינסוף, תורת הקבוצות ועוד.

המשתתפים בחוג ילמדו לבנות משוואות על פי בעיות מילוליות ויפתחו דרכים לפתור אותן. נלמד, נוכיח ונבין את הסיבות בבסיסם של הרעיונות המתמטיים הנלמדים בבית הספר כעובדות. בחוג יושם דגש על אווירה של דיון, החלפת רעיונות, ניסוח נכון, נימוק מדויק וחיפוש דרכים חדשות לפתרון בעיות, דבר שיסייע בפיתוח היצירתיות של המשתתפים במתמטיקה ובכלל.

לחוג מספר סדנאות, הסדנה האחרונה לשנה זו:
מתמטיקה בכיף - ריצופים ופרקטלים: בסדנה נרצף משטחים בעזרת ציורים, נצייר פרקטלים: צורות שמורכבות מעותקים מוקטנים של עצמן ונראה איפה המתמטיקה מופיעה ביצירות אומנות. מועד תחילת הסדנה: 12 באפריל 2021.

למי:

לילדים סקרנים בכיתות ג'-ד', שמוכנים לחקור בעצמם את עולם המתמטיקה

מתי:

מתמטיקה בכיף - ריצופים ופרקטלים: 5 מפגשים
בכל יום ב', בשעות: 17:30-16:15. המפגש הראשון יתקיים ב-12.4.2021

איפה:

בזום (נדרש ליווי מבוגר)
מומלץ להתחבר למפגש באמצעות מחשב ולא באמצעות טלפון נייד. המפגשים יערכו עם מצלמה פתוחה וכמובן שנשמח שתפתחו את המקרופון לדבר ולהשתתף.

כמה:

360 ש"ח לסדנה אחת כולל ערכת פעילות מדעית שמגיעה עד הבית

הנחת חוג כפול: 10% הנחה בדמי השתתפות בחוגים יינתנו למשתתף שנרשם ליותר מחוג אחד (כולל אחים).
אין כפל הנחות (לקבלת ההנחה יש לבצע רישום טלפוני דרך קשרי לקוחות בטלפון 08-9378300). 

איך:

לחצו על כפתור ההרשמה בעמוד זה ועקבו אחר ההנחיות בטופס המקוון
שימו לב: מספר המקומות מוגבל, ההרשמה על בסיס מקום פנוי

עוד על התוכנית

בחוגים של מכון דוידסון לחינוך מדעי נערוך הדגמות מדעיות, ניסויי מעבדה והרצאות מרתקות בהדרכת מדריכים מנוסים ובעלי השכלה גבוהה בתחומי המדעים.
רוצים לשמוע אילו סדנאות כבר התקיימו?
מתמטיקה בכיף - משחקי מספרים: בסדנה למדנו על תכונות מיוחדות של מספרים מעניינים, יצרנו ריבועי קסם ופתרנו אותם, ולמדנו לעשות קסמים וטריקים בעזרת המספרים.
מתמטיקה בכיף - סדרות וסידורים: בסדנה למדנו מהו האינסוף, מהן סדרות מתמטיות, שאלנו שאלות על סידורים אפשריים של כדורים, והבנו איך לחלק עוגה בצורה הוגנת לכל הילדים.
מתמטיקה בכיף - ממדים, הסתברות ותורת המשחקים: בסדנה למדנו איך לחשב הסתברויות שונות, מהי האסטרטגיה המנצחת במשחקים שונים, ואיך לענות על שאלה גם כשאין לנו בכלל נתונים!  בנוסף - שיחקנו עם צורות משונות מכל מיני ממדים.