לכל התוכניות

מדע פעיל: משחקי ריגול

מהו קוד מורס? איך בונים משגר טילים? וכיצד עובדת נורה חכמה? אם הילדות והילדים שלכם אוהבים סרטים או ספרים ונהנים מעבודה עם הידיים – יש לנו חוג שתפור עליהם בול!

ההרשמה נסגרה, נתראה בשנה הבאה!

אחד מהתחביבים הגדולים ביותר של הילדים שלנו הוא ללא ספק צפייה בטלוויזיה, אך יש כאלה שגם מכורים לספרי מסתורין ובילוש, ואפילו אוהבים פעילויות הדורשות עבודה עם הידיים, כגון יצירה, הרכבה ובנייה של מכשירים ומכונות. לכן, החלטנו ליצור שני חוגים שיאפשרו להם לשלב את העולמות הללו, ולגלות באמצעותם את כל מה שמסקרן ומרתק במדע.

אז מה בעצם מחכה לכם בחוג?
בכל מפגש נעקוב אחר סיפור בלשי מרתק, שבמהלכו ניתקל בבעיה בנושא מדעי מסוים. לאחר הבנת הבעיה נבנה יחד תוצר שיפתור את הבעיה, כגון צופר אוויר, פנס ועוד.
בחוג זה נשתמש בציוד ייחודי, כגון כלי עבודה משוכללים וחומרים מיוחדים ומגוונים, לדוגמה: מקדחות, מלחמים, מגנטים, תאי שמש, חומרים כימיים, רכיבים אלקטרוניים ועוד.

בחלקו האחרון של החוג יתנסו התלמידים בפרויקט אישי שנועד לסכם את הידע והמיומנויות שנרכשו במהלך השנה, שיוצג ביום שיא חגיגי בפני הורים ומוזמנים.
רוצים לדעת עוד? למדו על שיטת "מדע פעיל" בהמשך העמוד תחת המילים "עוד על התוכנית".

למי:

לילדים ולילדות בכיתות ה' שאוהבים לבנות, ליצור ולעבוד עם הידיים

מתי:

20 מפגשים שבועיים הנערכים בכל יום ב' בשעות: 16:15–17:45.
המפגש הראשון יתקיים ב-1.11.2021

איפה:

מעבדה 1, קמפוס דוידסון דרום במכון ויצמן למדע שברחובות

כמה:

1,800 ש"ח (עד חמישה תשלומים ללא ריבית).
הנחת חוג כפול: 10% הנחה בדמי השתתפות בחוגים יינתנו למשתתף שנרשם ליותר מחוג אחד (כולל אחים). 
אין כפל הנחות (לקבלת ההנחה יש לבצע רישום טלפוני דרך קשרי לקוחות בטלפון 08-9378300). 

איך:

לחצו על כפתור ההרשמה בעמוד זה ועקבו אחר ההנחיות בטופס המקוון. 
שימו לב: מספר המקומות מוגבל, ההרשמה על בסיס מקום פנוי

עוד על התוכנית

חוגי מדע פעיל פותחו בידי צוות מכון דוידסון לחינוך מדעי על בסיס האמונה שחינוך מדעי יכול לקדם את תלמידי בית הספר היסודי ולהעשיר אותם. גישת המדע הפעיל מוכרת בעשייה החינוכית כ-"Hands-on Activity", כלומר פעילות שבה הלימוד של מושגים ועקרונות מדעיים מלווה בהמחשה חיה באמצעות פעילויות מעבדה וניסויים מעשיים.
בחוגי מדע פעיל העשייה המדעית מתמקדת במושג מדעי אחד בכל מפגש, במטרה להטמיע אותו דרך בניית תוצר שממחיש את התופעה. בתוך כך רוכשים המשתתפים הצעירים מיומנויות מגוונות לחיים, לרבות עבודת צוות, חקירה, ולמידה וחשיבה ביקורתיות. העבודה הפעילה מקנה להם תחושת הצלחה, מסוגלות וביטחון עצמי.