לכל התוכניות

חוקרים את הסביבה לחטיבת ביניים

כולל סיור בנושא איכות מים בגן המדע לבחירה בשילוב עם פעילות "חיידקים בסביבה" (ביולוגיה) או "טיהור מים" (כימיה)

סיור איכות מים
בסיור "איכות מים" שמתקיים בגן המדע התלמידים דוגמים מקורות מים שונים ומנטרים את ההשפעה של הפרמטרים השונים, כגון: טמפרטורה, חומציות, עכירות, אוכלוסיית המיקרואורגניסמים על איכות המים.

לשילוב עם אחת מפעילויות המעבדה:

חיידקים בסביבה
פעילות "חיידקים בסביבה" היא פעילות חווייתית המלווה בניסויים. התלמידים נכנסים לעולם החיידקים, בעקבות תגליותיו של אנטוני ואן לבנהוק, וצופים ביצורים חד תאיים בעזרת מיקרוסקופ אור. התלמידים עורכים היכרות תיאורטית ומעשית עם שיטות כימיות ופיזיקליות לקטילת חיידקים, ולומדים על החשיבות של היגיינה וסטריליזציה בחיי היום יום. הפעילות מתאימה לנושאים בתוכנית הלימודים: יחידות מידה וגודל, השפעת המיקרוסקופ על גילוי תאים וחיידקים, מיון היצורים לממלכות – יצורים חד-תאיים ורב-תאיים, חשיבות החיידקים בקיום מערכות אקולוגיות ועוד.
המורה יסכם את תוצאות הניסויים  בבית הספר למחרת או כעבור מספר ימים.

טיהור מים (לכיתות ט' בלבד)
פעילות "טיהור מים" עוסקת בנושא מצב משק המים בישראל ובעולם, ומלווה בהתנסות פעילה בשיטות לטיהור מים ממזהמים ומכימיקלים שונים. בפעילות נכיר מערכות שונות לטיהור מים ונבצע ניסויים לבחינת השינויים המתרחשים במי הברז העוברים דרך המסנן הביתי.

מדוע ביחד: סיור "איכות מים" ופעילות "חיידקים בסביבה" או "טיהור מים"
שילוב של עריכת ניסויים במעבדה עם סיור פעיל בגן המדע והאקוספירה מאפשר הרחבת הידע המדעי בתחומים הקשורים לאיכות המים והסביבה מהיבטים ביולוגיים ואקולוגיים.

קהל:

למורי חטיבת ביניים המעוניינים שתלמידיהם יהנו מחשיפה לתכני לימוד עדכניים ויבצעו ניסויים במעבדות עם ציוד ומכשור מתקדם וחומרים מיוחדים ובנוסף יחוו עשיה מדעית מחוץ למעבדה

זְמַן:

מועד הפעילות נקבע בתיאום מראש. שעות הפעילות: מועד ראשון: 9:00 – 13:00; מועד שני: 10:00 – 14:00
משך הפעילות כ-4 שעות

מקום:

במכון דוידסון לחינוך מדעי שבמכון ויצמן למדע ברחובות

מחיר:

75 ש"ח לתלמיד. כיתה של פחות מעשרים תלמידים תחויב לפי עשרים תלמידים

אֵיך:

בהזמנה טלפונית בלבד דרך מרכז הרישום: 08-9378300

למידע ולפרטים נוספים: 08-9378300

רוצים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!