לא מפורסם

שלום לכם,

האורקל בעולם העתיק היה משפט יעוץ שהתקבל במקום מיוחד או בידי אדם מיוחד ונחשב מילת האלים. שורש המילה בלטינית הוא Orare, שפירושו "לדבר".

המלך היווני קרויסוס הלך לאורקל של דלפי כדי  לבקש עצה אם עליו לצאת למלחמה נגד פרס או לא. התשובה שקיבל מהאורקל הייתה: "מדינה גדולה הולכת להתפרק". הוא יצא למלחמה, מתוך אמונה שפרס הגדולה תחרב, אך בסופו של דבר הייתה זו מדינת קרויסוס הגדולה שנחרבה במלחמה.

האם אתם רוצים אורקל לשנת 2013? בבקשה! השתמשו לשם כך בטבלאות הסגולות למטה. את רצף המספרים בכל אחת מהטבלאות יש לקרוא מלמעלה למטה ומשמאל לימין.

 

הטילו קובייה. בחרו בטבלה הראשונה (השמאלית ביותר) ורדו בה את מספר השורות שקיבלתם בקובייה. לדוגמה, אם הטלתם 3, בחרו ב-5, מפני ש-5 נמצא בשורת המספרים השלישית מלמעלה. משם בחרו כל מספר שישי (בדילוג על חמישה מספרים) עד שתגיעו ל-0. כאשר תגיעו לאפס, המשיכו עם הטבלה השנייה (האמצעית) לפי אותן הוראות, החל בהטלת הקובייה. לבסוף השתמשו בטבלה הימנית ביותר (מס' 3).

בגרסה האינטראקטיבית (למטה), אפשר להקליק על המספרים בטבלה.
בשורה שמעל הטבלאות תקבלו את האורקל שלכם!

האורקל האישי שלכם אינו סודי. כתבו לנו את המשפטים שקיבלתם! חידת השבוע היא: איך זה עובד? אתם מוזמנים לשלוח לנו "טבלאות אורקל" נוספות.

enlightenedהערה טכנית: התוכנה שלמטה דורשת html-5 ו-javascript.  אם הדפדפן שלכם אינו מתאים, תוכלו לרשום את רצף המספרים ולתרגם אותו לאורקל בעזרת הטבלה המופיעה בסוף העמוד. במקרא זה כדאי לכם להתקין דפדפן מעודכן יותר (כגון פיירפוקס או  אינטרנט אקספלורר 9).

הקישו על הקובייה כדי לקבל מספרים אקראיים (בשורה זו).

קוביית משחק

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ך ל מ
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
ם נ ן ס ע פ ף צ ץ ק ר ש ת  

 

סקובידו


הערה לגולשים
אם אתם חושבים שההסברים אינם ברורים מספיק או אם יש לכם שאלות הקשורות לנושא, אתם מוזמנים לכתוב על כך בפורום. אנו נתייחס להערותיכם. הצעות לשיפור וביקורת בונה יתקבלו תמיד בברכה.

6 תגובות

 • עידו

  מה שיצא לי

  יצא לי:"דאג לאור השמש אמצע יום"

 • סקובידו

  שלישיית טבלאות חדשה מאת רמי

  טבלאות אורקל מאת רמי - 3

 • סקובידו

  טבלאות אורקל נוספות מאת רמי - גרסה חדשה

  להלן שלישיית טבלאות נוספת מאת רמי. תהנו!

  טבלאות אורקל מאת רמי - 2

 • סקובידו

  הסבר נוסף ודוגמה

  לידיעתכם: תמיד יש לדלג על חמישה מספרים ללא תלות במספר ההתחלתי (שהטלתם). בדוגמה שלמטה המספר ההתחלתי הינו 1. יתקבלו האותיות " תזכוראת " (= תזכור את) עד שמגיעים לאפס. לאחר מכן יש להטיל את הקובייה מחדש ולהמשיך עם הטבלה השנייה.

 • סקובידו

  "טבלאות אורקל" מאת רמי

  הנה טבלאות אורקל שרמי שלח. בקרוב אעלה גרסה אינטראקטיבית.

 • סקובידו

  לגרסה האינטראקטיבית

  לגרסה האינטראקטיבית של האורקל של רמי