גילה ברגר

תפקיד: מנהלת יחידת הדרכה
דוא"ל: gila.berger@weizmann.ac.il

בעלת תואר שני במסלול פיתוח תוכניות לימוד באמצעות מחשב (1992) בבית הספר לחינוך של אוניברסיטת תל אביב. צברה ניסיון פדגוגי רב של למעלה מ-25 שנה בפיתוח הדרכה, אפיון ופיתוח של סביבות למידה מתוקשבות עבור קשת רחבה של מסגרות: מסגרות לימודים פורמליות וא-פורמליות, המסגרת העסקית וצה"ל.

פיתחה קורסים והשתלמויות עבור מנהלים, מידענים ואנשי חינוך במרכז לטכנולוגיה חינוכית (מט"ח) ועסקה בהנחיה ובהכשרה של מורים, ובליווי וחניכה של צוותים פדגוגיים בבתי ספר מטעם משרד החינוך.

ניהלה את תחום מפתחי הדרכה ביחידת הדרכה באמצעות טכנולוגיה (הב"ט) של זרוע היבשה בצה"ל. שימשה כיועצת מומחית  של מחלקת ההדרכה בחיל האוויר בנושא למידה והוראה מתוקשבת, תפקיד שבמסגרתו פיתחה וכתבה את מודל מופל"א (מודל פיתוח להדרכה אינטראקטיבית) שעסק בתהליך פיתוח מוצר מתוקשב, הובילה תהליכי פיתוח בבסיסי ההדרכה של חיל האוויר וליוותה את הצוותים המקצועיים. 

בשנים 2016-2012 ניהלה את תוכנית מחשב כתו"ם במכון דוידסון לחינוך מדעי, העוסקת בליווי ובפיתוח מקצועי רב-שנתי של מורים בפדגוגיה חדשנית משולבת טכנולוגיה בסביבות הוראה-למידה שבהן לכל תלמיד ולכל מורה יש מחשב נייד אישי. התוכנית פועלת בחטיבת הביניים, בחטיבה העליונה ובמכללות להכשרת מורים במגזר החילוני, הדתי והערבי.

החל מ-2017 המקימה והמנהלת של יחידת ההדרכה במכון דוידסון לחינוך מדעי.