אמנון וידן

תפקיד: מנהל יחידת המנהלה
דוא"ל: amnon.vidan@weizmann.ac.il

מנהל בכיר במגזר הציבורי, עם יותר מעשרים שנות ניסיון בתפקידי ניהול והובלה  בארגוני חברה אזרחית ובמגזר העסקי.

מאז 2015 משמש אמנון מנהל הכספים, משאבי האנוש והתפעול של מכון דוידסון לחינוך מדעי, הזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע ברחובות. בתפקידו זה הוא אחראי על יחידת המנהלה של המכון ועל מכלול תהליכי המטה והפיתוח הארגוני של הארגון.

לפני כן היה אמנון המנהל של קרן כגן – עמותה לקידום החינוך והרווחה בקרב ילדים, נוער וקהילה בירושלים; מנהל אחריות תאגידית של קבוצת בזן, שבה הוביל תהליכי דיאלוג עם בעלי עניין, לצד פיתוח אתיקה ארגונית ומעורבות בקהילה; סמנכ"ל מרכז פרס לשלום; מנכ"ל הסניף הישראלי של ארגון זכויות האדם אמנסטי אינטרנשיונל; ומנהל גיוס המשאבים של ארגון לתת.

לאמנון ניסיון עשיר במינהל ציבורי ובהובלת תהליכי שינוי בתחומים חברתיים רבים, בתהליכי פיתוח אסטרטגי, גיוס וניהול כספים, ניהול המשאב האנושי בסביבת ארגונים ללא כוונת רווח, בייזום וניהול פרויקטים וקמפיינים, תפעול, לוגיסטיקה ובינוי, פיתוח שותפויות, הדרכה, עבודה מול התקשורת ועוד.

אמנון הוא בעל תואר שני בסוציולוגיה מאוניברסיטת תל אביב ותואר שני במינהל ציבורי מאוניברסיטת הארוורד, כעמית של קרן וקסנר. הוא חבר בהתנדבות בוועד המנהל של א.ס.ף – ארגון סיוע לפליטים ומבקשי מקלט ומתגורר עם משפחתו בתל אביב.