לכל התוכניות

כימיה ברשת

קחו בית ספר אחד ללא מסלול כימיה לבגרות, הוסיפו מכון דוידסון אחד לחינוך מדעי וערבבו יחד במבחנה. מה קיבלתם? תרכובת חדשה ללימודי כימיה

ההרשמה לתכנית הסתיימה

חשבת פעם איך גרעיני תירס הופכים לפופקורן במיקרוגל? או אולי למה סבון מנקה טוב יותר ממים?, אם כן, נראה שמגמת כימיה יכולה בהחלט להיות המקצוע המוגבר שלכם בתיכון. אבל מה עושים כשאין בבית הספר שלכם מגמת כימיה? לפני שאתם מוותרים והולכים על מקצוע שמדבר אליכם פחות, יש לנו פתרון מושלם עבורכם ועבור בית הספר שלכם: בכל שבוע, אחרי שעות הלימודים, תהיה לכם שעה קבועה אחת שבה תתחברו מכל מקום שתרצו למערכת וידאו-צ'אט, שבה מורה לכימיה מטעם מכון דוידסון לחינוך מדעי ומכון ויצמן למדע תעביר לכם − קבוצה איכותית של תלמידים מכל רחבי הארץ − שיעור כימיה ברשת.
  
השיעור יכלול מצגות, סרטונים, משימות ואפילו ניסויים שתוכלו לבצע בבית באמצעות ערכה מיוחדת שנשלח לכם. ואם זה לא מספיק, אתם תוזמנו פעמיים בשנה למכון דוידסון לחינוך מדעי כדי להפוך את הכיתה הווירטואלית לכיתה ממשית, להכיר את שאר חברי הקבוצה, לבצע ניסויים במעבדות אמיתיות ולסייר במתקני המכון. אז הכינו את המחשב, הטאבלט או הסלולרי, כי השנה אתם הולכים ללמוד כימיה − ברשת.

למי:

תלמידי כיתה י', מורים ומנהלים מבתי ספר שאין בהם שיעורי כימיה ברמה של 5 יח"ל

מתי:

במקביל לשנת הלימודים, בשעות 15:30-14:00. התוכנית היא תלת-שנתית ונמשכת עד כיתה י"ב. שני מפגשים בכל שנה מתקיימים במכון דוידסון לחינוך מדעי שבמכון ויצמן למדע ברחובות

איפה:

בכל מקום שיש בו גישה למחשב ואינטרנט. המפגשים במכון מתקיימים בחופשות סוכות ופסח

כמה:

50 ש"ח דמי רישום

איך:

ההרשמה לתכנית הסתיימה, נתראה בשנה הבאה

עוד על התוכנית

הלימודים מוכרים על ידי הפיקוח על הוראת הכימיה במשרד החינוך ונעשים בלמידה אינטרנטית (סינכרונית וא-סינכרונית) במשולב עם מפגשים לאורך השנה המתקיימים במכון דוידסון לחינוך מדעי, בחלוקה לפי שנת הלימוד והכיתה:
בכיתה י': שלוש שעות שבועיות, מהן שעתיים שיעור מקוון ושעת עבודה עצמאית באתר, וכן שעת שיעור חונכות רשות פעם בשבוע בערב.
בכיתה י"א: שש שעות שבועיות, מהן שעתיים שיעור מקוון, שעתיים תרגול מקוון ושעתיים עבודה עצמאית באתר.
בכיתה י"ב: כנ"ל.

למידע, הכוונה ורישום טלפוני: 08-9378300

רוצים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!