לכל התוכניות

מדע חישובי (מ"ח) – פיזיקה

אוהבים פיזיקה? מתעניינים בתכנות? אם כן, תחום המדע החישובי – מקצוע שאינו נלמד בבתי הספר אך משלב את שני התחומים – מיועד בדיוק בשבילכם

ההרשמה למבחני המיון תפתח במהלך חודש מרץ 2018

בעיטה מסובבת בכדורגל, פופקורן מתפוצץ במיקרוגל או קוביית קרח שנתכת: פעולות שגרתיות ויומיומיות? לא אצלנו. מאחורי הפעולות האלה, שנראות לכאורה פשוטות, מסתתרים תהליכים מורכבים שאי אפשר לתאר בנוסחאות מתמטיות. אך באמצעות מודלים ממוחשבים (סימולציות) שמדמים אותן אפשר לנסות לחזות את תוצאותיהן: לאן יגיע הכדור, באיזו שנייה יתפוצץ גרעין התירס ואיזה חלק של הקרח יימס ראשון.

תחום ההדמיה הזה מכונה "מדע חישובי" והתוכנית פותחה בחמד"ע – המרכז לחינוך מדעי בתל אביב. בקורס תרכשו ידע מעמיק בתוכנות מחשב כגון Python, EJS, ו-Matlab ותיישמו אותו בפתרון בעיות מדעיות מורכבות. דמיינו שבעתיד תוכלו לחזות באמצעות מודלים כאלה תהליכים סביבתיים גדולים יותר, כמו המסת קרחונים או היווצרות סדקים ובורות בכבישים, וכך לתרום לשימור הטבע, איכות הסביבה וכדור הארץ. רוצים להיות אלה שישנו את העולם?

למי:

תלמידים מצטיינים בכיתה ט' העולים לכיתה י', שלומדים מתמטיקה ברמה של 5 יח"ל ובחרו או מתכוונים לבחור בפיזיקה כמקצוע מוגבר ברמה של 5 יח"ל

מתי:

פעם בשבוע, בימים חמישי או ראשון בשעות 19:45-16:30 לאורך שנת הלימודים. התוכנית נמשכת שלוש שנים עד סוף כיתה י"ב

איפה:

במכון דוידסון לחינוך מדעי שבקמפוס מכון ויצמן למדע ברחובות

כמה:

150 ש"ח למבדקי המיון, ו-1,900 ש"ח לכל שנת הלימודים בתוכנית

איך:

לפרטים ולהרשמה, יש לצור קשר עם מרכז הרישום בטלפון: 08-9378300. התלמידים יעברו תהליכי מיון ובסופם יבחרו המתאימים
 

 

עוד על התוכנית

מכון דוידסון לחינוך מדעי, באישור משרד החינוך, מפעיל כיתה על-אזורית ללימודי מדע חישובי (מ"ח). מדובר בתחום מדעי חדש שצובר תאוצה בעולם האקדמי, בשל הצורך לחזות מצבים מורכבים. המדע החישובי עושה שימוש נרחב ביכולות המתקדמות של המחשב לצורך בניית הדמיות, חקירתן והשוואת התוצאות למתרחש בעולם האמיתי. באמצעות מדע חישובי אפשר לפתור בעיות שהמדע מכיר את חוקיהן אך הן מורכבות מדי למציאת פתרון חישובי רגיל. המחשב משמש גם לבקרת ניסויים מתקדמים ומורכבים ולפיתוח הדמיות ומודלים.

מקצוע המדע החישובי נלמד במכון דוידסון לחינוך מדעי בהצלחה רבה כבר שנים רבות, והתוכנית מוכרת על ידי משרד החינוך והמועצה להשכלה גבוהה כמקצוע ייחודי ברמה של 5 יחידות לימוד. בזכות ההכרה זוכים בוגרי מדע חישובי בבונוס בשקלול ציוניהם בקבלה לאוניברסיטאות. רבים מבוגרי התוכנית מתקבלים ליחידות עלית אקדמיות בצבא (מודיעין/תלפיות) או ממשיכים ללימודים אקדמיים. נוסף על התרומה שמקנה המקצוע לבוגריו, בהרחבת הידע המדעי ובשיפור יכולת החשיבה המדעית, הלימודים מעניקים לתלמידים ביטחון בכישוריהם וביכולתם להתמודד עם בעיות ואתגרים מורכבים בעתיד.

למידע, הכוונה ורישום טלפוני: 08-9378300

רוצים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!