לכל התוכניות

חגיגת השכל: כנס משחקי חשיבה ה-13

אם אתם עוסקים בחידות, פאזלים וקסמים מתמטיים, כדאי שתסמנו ביומן את יום חמישי האחרון של חודש מאי − כי יש כנס שאתם פשוט חייבים להשתתף בו

ההרשמה לכנס צפויה להיפתח באפריל 2017

"כנס משחקי חשיבה" הוא מפגש שנתי שמושך אליו מאות משתתפים מכל הגילאים, שעוסקים בתחום משחקי החשיבה, החידות, הפאזלים, האמנות, הקסמים והמתמטיקה היצירתית. הוא גם אחד מאירועי "חגיגת השכל" (Celebration of Mind) הבינלאומיים שמארגן הארגון G4G. מטרת הארגון היא לקדם את מורשתו של מרטין גרדנר: סופר מדע ומתמטיקה אמריקאי שתרם רבות להנגשת המתמטיקה לציבור הרחב במאה הקודמת ופעל לעודד חשיבה יצירתית ולהנחיל מתמטיקה לכולם.

בתור אורחי הכנס תיהנו מהרצאות וסדנאות שיעבירו מומחים בנושאים כגון קסמי קלפים, אוריגמי, איקס עיגול, ריבועי קסם ועוד. ובמקביל תוכלו להסתובב בין הדוכנים, להתנסות במשחקים, בחידות ובפאזלים הייחודיים הפזורים ברחבי המתחם ואם תרצו, גם לרכוש אותם. מספר המקומות מוגבל, אז רשמו לכם את התאריך ביומן ומהרו לשריין לעצמכם גם את הכרטיסים.    
שימו לב: ההרשמה לכנס תיסגר שבוע לפני הארוע ביום חמישי ה-25 במאי בשעה 16:00. לא תינתן אפשרות להירשם ולשלם ביום הכנס.

למי:

מגיל 8 ומעלה. מומחים וחובבים של מתמטיקה יצירתית וחידות מחשבה, המעוניינים להעשיר את עיסוקם או תחביבם

מתי:

יום ה', 1 ביוני 2017 (אסרו חג שבועות), בשעות: 21:00-14:30

איפה:

בניין הברווז, בקמפוס מכון דוידסון לחינוך מדעי שבמכון ויצמן

כמה:

65 ש"ח

איך:

פרטים בהמשך

עוד על התוכנית

בשנה שעברה אירחנו בכנס את מומחית הפלקסגונים הבינלאומית Ann Schwartz, ומדי שנה אנו מארחים בו את אמן האוריגמי הבינלאומי אילן גריבי ואת דרור פומברג, לשעבר אלוף העולם בפתרון קובייה הונגרית בעיניים עצומות.

השנה אירחנו את מומחה חידות בור ופאזלים מכניים נוספים, האדריכל פרנס דה פרוכט  Frans de Vreugd. במהלך האירוע התקיימו בקומה העליונה של הבניין חמישה מושבים, כשבכל מושב התאפשרה בחירה מתוך שבע סדנאות או הרצאות, ביניהן מופע קסמים מתמטיים של אמן החושים ליאור מנור, תחרות חידות בהנחיית אילן גריבי ועוד. במקביל, התקיים הפנינג חגיגי של דוכנים ומשחקי חשיבה ענקיים במדשאות שסביב הבניין. בקומה התחתונה, ניתן היה ליהנות מפינת משחקייה, תערוכת שחמט, תעתועי ראייה ועוד...שריינו לכם את ה-1 ביוני 2017!

למידע, הכוונה ורישום טלפוני: 08-9378300

רוצים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!