לכל התוכניות

הכיתה הארצית למדעי כדור הארץ

האנושות בצרה והיא צריכה את עזרתכם. כל מה שאתם צריכים כדי לעזור הוא מחשב וחיבור לאינטרנט

להגשת מועמדות 

אין זה סוד שמשהו לא טוב עובר על כדור הארץ שלנו בעשורים האחרונים. תדירותם של אירועי אקלים דרמטיים גוברת וקרחונים מפשירים. רעידות אדמה, התפרצויות הרי געש וצונאמים אף פעם לא חסרים. מדוע זה קורה? מתי זה התחיל והכי חשוב, איך יראה העתיד שלנו?

אלו הן רק חלק מהשאלות שהתוכנית תנסה לענות עליהן, וגם לגעת בנושאים נוספים כמו גיאולוגיה, אוקיינוגרפיה, הכחדות המוניות, דינוזאורים ואבולוציה, מציאות מים על המאדים ומטאוריטים ועוד. בתוכנית תקבלו גישה לשיעורים מקוונים, שאת חלקם תלמדו לבד מהבית (או מכל מקום אחר) בקצב האישי שלכם ואת השאר בלייב צ'אט רב-משתתפים עם שאר חברי התוכנית ובליווי צמוד של המדריכים שלנו.

את הזמן הלא-מקוון תעבירו בסיורים לימודיים ובמחקר שדה קבוצתי שבו תוכלו להכיר את הסביבה שעליה אתם לומדים וליהנות על הדרך מביקור בהרים, באגמים, במדבריות ובחוף הים. אז עם כל האתגרים הסביבתיים שיש כיום בעולם, אין ספק שמישהו צריך לעשות משהו בנדון. אולי אתם תהיו הנבחרים?

למי:

תלמידים מצטיינים בכיתות י' וי"א או כאלה שמתעניינים בתחום ומעוניינים בלימודים שמקנים 5 יח"ל מדעיות לבגרות
שימו לב: קבלה לתכנית מותנית בתאום מראש עם בית הספר

מתי:

סמינר הפתיחה יתקיים בסוף החודש הגדול או בתחילת שנת הלימודים (2016/17), ויימשך שלושה ימים. התוכנית פועלת במקביל לשנת הלימודים, כל הלימוד המקוון נעשה בזמן החופשי והיציאות לשטח כל כמה שבועות על חשבון הלימודים

איפה:

סמינר הפתיחה יתקיים במכון דוידסון לחינוך מדעי שבמכון ויצמן למדעי ברחובות, השיעורים המקוונים יתקיימו מכל מקום שיש בו מחשב וחיבור לרשת, הסיורים בשטח − בכל רחבי הארץ

כמה:

סמינר הפתיחה: 350 שקל; שנה א' (כיתה י' או י"א): 1,900 שקל; שנה ב' (כיתה י"א או י"ב): 1,900 שקל. התשלום הוא לשנה. יינתנו מלגות על בסיס אישי-כלכלי, ראה טופס בקשה בצד. לא תנתן מלגה על סמינר הפתיחה

איך:

תלמידים שעולים לכיתות י' וי"א ומעוניינים להירשם לשנה הבאה מוזמנים להתחיל בהגשת טופס מועמדות. לא בטוחים שזה מתאים לכם? בדקו זאת באמצעות שאלון!

הרשמה לסמינר הפתיחה

עוד על התוכנית

מבנה התוכנית בשנה ראשונה: בסמסטר הראשון, יציאה לסיור לימודי בשטח כל שלושה שבועות בערך.
בסמסטר השני יתקיימו שיעורים מקוונים פעם בשבועיים.

מבנה התוכנית בשנה השנייה: בשנת המחקר הזו יתקיימו יציאה לשטח וביקורים במעבדה שבהן ישתפו התלמידים פעולה עם חוקרים וסטודנטים שעובדים על המחקר שלהם.

ציון הבגרות יורכב מהיחידות הבאות: 1 יחידה עיונית, 1 יחידה מעשית בשטח, 1 הכנת תיק עבודות, 1 יחידת מחקר בשדה ובמעבדה (קבוצתי) ו-1 יחידת מחקר אישי שיוצג בהרצאה (כנס).

למידע, הכוונה ורישום טלפוני: 08-9378300

רוצים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!