לכל התוכניות

המעגלים המתמטיים של מכון ויצמן

מסע אל תוך עולם המתמטיקה היצירתית

מה משותף לצביעת אזורים על גבי מפה לבניית מערכת שעות של בית ספר? מה הקשר בין ריצופים שניתן לראות באמנות האסלאמית של ימי הביניים למבנים כימיים שתגליתם זיכתה פרס נובל?

בתוכנית "המעגלים המתמטיים של מכון ויצמן" תוכלו לצלול לעומקה של המתמטיקה היצירתית ולהיחשף לשאלות חקר. בתוכנית נאתגר אתכם עם צפנים, קסמים, חידות גאומטריה יפניות, חידות חיתוך והרכבה ותגלו שהחשבונייה היא יותר ממשחק ילדים. פרופסורים אורחים ירצו בפניכם בנושאים מרתקים, ובאתר האינטרנט של התוכנית תוכלו למצוא גם סיכומי שיעורים, מצגות ופורום לדיונים.

כבונוס על השתתפותכם תקבלו הזמנה לכנס משחקי חשיבה. הכנס הוא חלק מפסטיבל חגיגת השכל שמתקיים בחודש יוני במכון דוידסון לחינוך מדעי  ומוקדש למתמטיקה יצירתית. נראה לכם שאתם מתאימים לנו ואנחנו לכם? הצטרפו אלינו!

למי:

תלמידים מצטיינים או אוהבי מתמטיקה בכיתות ז'-ט'

מתי:

פעם בשבועיים ביום ד'

איפה:

המפגשים יתקיימו לסרוגין במכון דוידסון לחינוך מדעי ברחובות בשעות 17:30-20:00 ובאינטרנט כמפגשים מקוונים בשעות 18:00-19:00

כמה:

600 ש"ח במתכונת הלמידה מרחוק או 900 ש"ח במתכונת המלאה.

איך:

עבור קבלה למתכונת המלאה יש לעמוד באחד מתנאי הקבלה הבאים: ציון של לפחות 85 במתמטיקה, או מכתב המלצה של המורה למתמטיקה, או השתתפות קודמת באחד מחוגי המתמטיקה של מכון דוידסון. מספר המקומות מוגבל ל 25 תלמידים. במתכונת הלמידה מרחוק אין תנאי קבלה ואין הגבלה על מס' המשתתפים

הגשת מועמדות − למתכונת המלאה בלבד
הרשמה לתוכנית במתכונת מלאה
הרשמה לתוכנית במתכונת למידה מרחוק (ללא הגשת מועמדות)

עוד על התוכנית

המפגשים במתכונת המלאה יתקיימו בין נובמבר 2016 ליוני 2017 ויכללו סה"כ 16 מפגשים, בניהם 9 מפגשים פיזיים במכון דוידסון, 6 מפגשים מקוונים וכניסה חינם לכנס משחקי חשיבה.

המפגשים במתכונת הלמידה מרחוק יתקיימו בין נובמבר 2016 ליוני 2017 ויכללו סה"כ 9 מפגשים, ביניהם מפגשי פתיחה וסיום במכון דוידסון, 6 מפגשים מקוונים וכניסה חינם לכנס משחקי חשיבה.

משך המפגשים הפיזיים הוא באורך של שלוש שעות אקדמיות כל אחד ואילו משך המפגשים המקוונים באורך של כשעה.

התוכנית רב-שנתית: תלמידים שהצטרפו לשנה הראשונה יוכלו להמשיך בשנה שלאחר מכן וכך ללמוד נושאים מפרספקטיבות חדשות, להעמיק את הידע שרכשו ולהכיר עוד בני נוער חובבי מתמטיקה מכל רחבי הארץ.

מדיניות הביטולים: בהודעה בכתב עד ה-18.1.2017 (לאחר 6 מפגשים). יינתן החזר חלקי בהתאם למספר המפגשים עד ההודעה לביטול ההשתתפות.

למידע, הכוונה ורישום טלפוני: 08-9378300

רוצים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!