לכל התוכניות

על כתפי ענקים

בחוג נלך בעקבות אמרתו המפורסמת של ניוטון: "אם הרחקתי לראות, הרי זה משום שעמדתי על כתפיהם של ענקים". נכיר את ה"ענקים" של עולם המדע, שבזכותם אנו יודעים מה שאנו יודעים כיום. נשחזר יחד ניסויים מפורסמים מהעבר ונראה איך כבר לפני אלפיים שנה חישבו מלומדים את היקף כדור הארץ

הפעילות בחוג זה תעסוק בהתפתחות עולם המדע כפי שאנו מכירים אותו כיום. נלמד על מדענים מהעבר, על הניסויים שביצעו ועל הרעיונות הנכונים והשגויים שהסיקו מהם.
נתנסה בצורה חווייתית בניסויים שהובילו לפריצות דרך במדע, בניסויים שהפכו את המדע על פיו וכמובן בניסויים שהיוו מכשול בפני התקדמות המדע.
נראה כיצד מלומדים וחוקרים חישבו את היקף כדור הארץ כבר לפני אלפיים שנה, ואפילו כיצד מצאו דרך למנוע התפתחות חיידקים במזון.
נלך בעקבותיהם של גליליאו גליליי וניוטון לגילוי חוקי התנועה וחוק הפעולה והתגובה; בעקבות לואי פסטר אל התרופה שהאריכה את חייהם של בני אדם; בעקבות ג'אול, וולט וקלווין שהצליחו להפוך את החשמל לתופעה שימושית; ובעקבות מדענים גדולים אחרים. 
בדרך חווייתית ובניסויים במעבדות מכון דוידסון, נלמד על תגליות ששינו תחומים מדעיים שלמים ומשפיעות על חיינו עד היום.

למי:

תלמידי כיתות ה'-ו'

מתי:

מועד הפתיחה: 19 באוקטובר 2017
בכל יום ה', בשעות: 17:45-16:15, פעם בשבוע למשך 20 מפגשים

איפה:

מעבדה 18, מתחם מכון דוידסון צפון במכון ויצמן למדע שברחובות 

כמה:

1500 ש"ח (עד שישה תשלומים ללא ריבית)
הנחה לאחים או לנרשמים ליותר מחוג אחד: 10% הנחה על חוג שני ואילך. אין כפל הנחות. לקבלת ההנחה יש לפנות למרכז הרישום בטלפון: 08-9378300

איך:

ניתן להירשם דרך האתר (מומלץ במחשב אך ניתן גם במכשירים ניידים) או להתקשר למרכז הרישום
שימו לב: מספר המקומות מוגבל, ההרשמה על בסיס מקום פנוי

עוד על התוכנית

בחוגים של מכון דוידסון לחינוך מדעי נערוך הדגמות מדעיות, ניסויי מעבדה, הרצאות מרתקות וסיורים בגן המדע בהדרכת מדריכים מנוסים ובעלי השכלה גבוהה בתחומי המדעים.

למידע, הכוונה ורישום טלפוני: 08-9378300

רוצים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!