לכל התוכניות

חגיגת השכל 2017: יום הולדתו של מרטין גרדנר

פנו לכם את 19 באוקטובר ובואו לערב פתוח שכולו חידות, פאזלים, משחקי מחשבה וקסמים. אם יש לכם חידה בלתי פתירה או קשה במיוחד − אנחנו רוצים לשמוע אותה

הנה לכם אתגר: קחו דף נייר וקפלו אותו לכל צורה שתרצו. לאחר מכן גזרו במספריים חתך ישר, כך שאחרי שתפתחו את הנייר יתקבל חור בצורה של מגן דוד. ורק כדי להקשות עליכם עוד קצת, עשו זאת בפחות משתי דקות.
הצלחנו לסקרן אתכם? במפגש השנתי לציון יום הולדתו של מרטין גרדנר, סופר מדע ומתמטיקה אמריקאי שתרם רבות להנגשת המתמטיקה לציבור הרחב במאה הקודמת, תמצאו עוד חידות, משחקים וקסמים מתמטיים באותו סגנון. זהו אחד מאירועי "חגיגת השכל" (Celebration of Mind) הבינלאומיים שמארגן הארגון G4G, שמטרתו לקדם את מורשתו של מרטין גרדנר, לעודד חשיבה יצירתית ולהנחיל את המתמטיקה לכולם. האירוע המיוחד לציון יום הולדתו של גרדנר מתקיים בו-זמנית בכל רחבי העולם.

למי:

לקהל הרחב, בכל הגילאים, ובעיקר לחובבי חידות ומשחקי היגיון

מתי:

ביום חמישי 19 באוקטובר 2017, כ"ט תשרי תשע"ח. ראו לוח זמנים מטה ב"עוד על התכנית"

איפה:

חדר הישיבות של בניין המנהלה בתוך מתחם מכון דוידסון לחינוך מדעי שבמכון ויצמן למדע ברחובות

כמה:

הכניסה חופשית, אין צורך להירשם מראש

איך:

באווירה בלתי פורמלית. המשתתפים והאורחים יוכלו להציג את עבודותיהם בתחומים הרלבנטיים, להעביר סדנאות, להציע חידות מתמטיות או להשתתף בהן

עוד על התוכנית

בשעה 17:00 נפגש בחדר הישיבות של בניין המנהלה, בקמפוס הדרומי של מכון דוידסון לחינוך מדעי.
בשעה 20:00 תיערך באודיטוריום ״הברווז״ תחרות "חידות בשתי דקות". כל מי שמעוניין מוזמן להציג בה בפני הקהל חידה, פאזל או אתגר חשיבתי שאפשר להלכה לפתור אותם בתוך שתי דקות. לזוכה בכל אתגר יוענק פרס סמלי. 
בכינוס יינשאו מספר דברים על דמותו ועבודותיו של מרטין גרדנר.